• 14. novembra 2021
  • Action
  • 376 Views

Zápas kvalifikácie WU17 na ME 2022

Dnes o 17-tej hodine slovenské dievčatá do 17 rokov odohrali svoj druhý a zároveň posledný kvalifikačný zápas 1. fázy na postup pre Majstrovstvá Európy 2022. Ako sme vás nedávno informovali, v lige B – skupina 4, ktorej zápasy sa odohrali na NTC Poprad, bojovali o postup do druhej fázy kvalifikácie reprezentantky Slovenska, Faerských ostrovov a Izraela. Počas uplynulého týždňa najskôr Slovenky zdolali Faerské ostrovy 3:0, neskôr reprezentantky Izraela porazili toho istého súpera v pomere 5:1, a v poslednom zápase sa stretli v boji o prvé postupové miesto Slovensko a Izrael. Výsledok v prospech našich dievčat kopíroval výsledok zápasu Slovenských sokolov na Malte, a teda 6:0. Tým si zabezpečili výhru v skupine s plným počtom bodov a so skóre 9:0. Gratulujeme dievčatá!

Čo je však pre fanúšika martinského futbalu potešiteľné, že národný dres do tejto kvalifikačnej fázy si obliekla aj hráčka FOMATu Nikola Pajunková. V prvom zápase nastupovala v druhom polčase, a inak tomu nebolo ani v zápase proti Izraelu. Reprezentačný tréner Jozef Jelšic sa rozhodol poslať na ihrisko našu Nikolu v 72. minúte za prakticky rozhodnutého zápasu. Tá sa mu za to odvďačila presným zásahom v nadstavenom čase, keď uzavrela skóre zápasu na 6:0. Nikola opäť raz potvrdila svoju streleckú formu z ligy, a opäť raz urobila dobré meno Slovenskému ženskému futbalu a klubu MŠK FOMAT Martin.

Táto časť kvalifikácie je teda úspešne na konci, no dievčatá WU17 čaká ešte dlhá cesta za postupom na ME 2022. Veríme, že aj Nikola prispeje svojou časťou k vytúženému postupu. Držíme palce.