MUŽI NA TURNAJI V TURZOVKE

POHÁR ČESKO – SLOVENSKEJ VZÁJOMNOSTI

Prijali sme pozvanie od FK Tatran Turzovka a zúčastnili sme sa najstaršieho futbalového turnaja na Slovensku, ktorý bude na budúci rok oslavovať storočnicu. Účastníkov doplnili – 1.BFK Frýdlant nad Ostravicí (3.Moravsko – sliezka liga), FK Nový Jičín (divízia F českejligy), a domáci FK Tatran Turzovka (4.liga Sever SsFZ). Treba skonštatovať, že podujatie zo strany organizátora bolo veľmi dobre zorganizované a o aktérov turnaja bolo postarané po všetkých stránkach.

AKO TURNAJ ZHODNOTIL TRÉNER PAVOL ŠUHAJ:

V prvom týždni letnej prípravy sme sa zúčastnili turnaja v Turzovke. Bola to dobrá konfrontácia s českým futbalom, keďže v prvom zápase sme sa predstavili proti chlapcom s Frydlandu. Súper bol silný po taktickej stránke a vychádzal z defenzívneho bloku, a zároveň sa snažil o tlak v krajných vertikálach.My sme naopak chceli súpera vyššie napádať a vnútiť mu našu kombinačnú hru, čo sa nám darilo, len nám chýbala lepšia kreativita v predfinálnej a finálnej fáze.

V druhom zápase sme nastúpili znova proti českému mužstvu z Nového Jičína. Na oboch mužstvách bolo cítiť,  že už majú v nohách jeden zápas. Tempo bolo slabšie ako v prvom zápase, ale chlapci ho odmakali a dotiahli do víťazného konca.

Obidva zápasy nám ukázali veľa pozitívnych, ale samozrejme aj negatívnych veci, ktoré budeme chcieť v ďalšej fáze prípravy postupne odstraňovať.

PRIEBEH ZÁPASOV NA TURNAJI:

V prvom  zápase sme sa stretli s kvalitným súperom, ktorý postúpil do 3.ligy a bol vystužený viacerými skúsenými hráčmi aj s ligovými skúsenosťami. Hostia sa ujali vedenia už v 3. minúte, keď sme si strelili nešťastný vlastný gól – 0 : 1. Po ňom sme ale prebrali iniciatívu, výborne sme súperovi odoberali lopty už v zárodku ich akcií a získali sme tak územnú prevahu, avšak bez gólovej efektivity. V 2. polčase sme pokračovali v aktívnej hre a výsledkom bol vyrovnávajúci gól Dominika Kulicha po centri Mlynára z trestného kopu. 1 : 1. Po góle ožil aj súper a desať minút po našom vyrovnaní sa dostal opäť do vedenia, keď pretiahnutý center na zadnú žrď hosťujúci hráč vrátil pred našu bránku, a nekrytý hráč zakončil zblízka – 1 : 2. V posledných minútach sme súpera opäť pritlačili, išli sme za vyrovnaním a hrdinom mohol byť Kulich, ktorý v posledných sekundách nestihol loptu pretlačiť do siete.

Náš výkon vysoko hodnotili aj naši súperi – na svojej stránke konštatovali, že sa stretli s veľmi kvalitným súperom.

V zápase o 3. miesto s FK Nový Jičín sme podľa papierových predpokladov a predvedenej hry boli pasovaní za jasných favoritov, čo sa aj naplnilo. Počas celého zápasu sme držali súpera na ich polovici, k našej bránke sa dostali len sporadicky. V druhom polčase sme úsilie pretavili aj do gólového vyjadrenia, keď najprv Tomka a v poslednej minúte Satina stanovili výsledok – 2 : 0, čím sme obsadili konečné tretie miesto.

Mužstvu sa dostalo aj ďalšieho ocenenia, keď za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený náš defenzívny záložník Andrej Ceniga.

V ďalšom prípravnom zápase sa predstavíme v sobotu 23. 07. 2022 o 9:30 v Prievidzi proti domácemu mužstvu FC Baník Prievidza.