• 13. januára 2023
  • Oznam
  • 405 Views

II. ročník halového turnaja ako spomienka na Jakuba

V sobotu 7. januára sa v hale Základnej školy v Martine časť Záturčie odohral II. ročník memoriálu Jakuba Lilgeho. Vďaka chlapcom, jeho spoluhráčom a kamarátom, no najmä vďaka iniciatíve Daniela Cvika, sme si po „Covidovej prestávke“ opäť mohli uctiť pamiatku na Jakuba, milého, cieľavedomého a mimoriadne nadaného odchovanca klubu MŠK FOMAT Martin, ktorý nás pred takmer 4. rokmi navždy opustil.

Halový turnaj mal skvelé a kvalitné obsadenie. 12 mužstiev dohromady tvorilo 120 hráčov, a sledovalo ho odhadom viac ako stovka divákov. Nebolo to však len o kvantite, ale aj o obrovskej kvalite mužstiev. Veľa hráčov FOMATu dopĺňali aj bývalí hráči martinského klubu, alebo aj bývalí hráči klubu MFK Dukla Banská Bystrica. Harmonogram turnaja končil až vo večerných hodinách, kedy sa odohrávali zápasy o 3. miesto a napokon aj finálový zápas.

V doobedňajších hodinách, za prítomnosti už všetkých zúčastnených mužstiev, prebehlo oficiálne zahájenie turnaja, na ktorom mal príhovor aj poslanec za mestskú časť Martin-Záturčie, pán Róbert Gajdoš. Minútu ticha, ako vyjadrenie úcty k pamiatke na Jakuba, sme si dovolili vymeniť za minútu športového potlesku.

Dohromady sme v zápasoch videli 140 gólov a vo vyraďovačke musel o postupujúcom rozhodnúť penaltový rozstrel, a bolo tomu tak aj vo finále. V riadnom hracom čase sa zápas o víťazstvo na turnaji skončil nerozhodne 2:2 a tak sa mužstvá Starf*cks a Partenopei museli spoľahnúť na šťastnú ruku v penaltovom rozstrele. Tu sa zrejme prejavili skúsenosti hráčov Starf*ks, ktorý po troch sériách premenili všetky penalty, zatiaľ čo z hráčov mužstva PARTENOPEI, ktoré tvorili výlučne dorastenci FOMATu, premenil iba jeden hráč. A tak sa takpovediac usporiadateľské mužstvo Starf*cks stalom víťazom II. ročníka memoriálu Jakuba Lilgeho. Na treťom mieste sa umiestnilo mužstvo Juggernauti. Hráči so skúsenosťami z futsalu a s brankárskou istotou menom Samuel Raček si tak vybojovali bronzové medaile.

Individuálne ocenenia si odniesli: najlepší strelec turnaja, 6 gólový Ján Dolník (ktorý je mimochodom po jesennej časti najlepším strelcom súťaže II.Ligy staršieho dorastu sk. západ), a cenu pre najlepšieho brankára si prevzal gólman víťazného mužstva Erik Feriančík, ktorý o.i. reprezentuje mesto Martin v malom futbale, a v tejto súťaži sa môže pochváliť titulom vicemajstra Slovenska z poslednej ukončenej sezóny.

Bolo skvelé vidieť v bráne mužstva Partenopei aj talentovaného brankára Adama Lilgeho. Počas celého turnaja nás poctili svojou prítomnosťou aj Michaela Lilgová a Barbora Lilgová. Ďakujeme.

Veľká vďaka patrí organizátorom turnaja, ľuďom, ktorí sa starali o riadny a bezproblémový priebeh turnaja, obom rozhodcom, vedeniu ZŠ Auréla Stodolu, a všetkým hráčom a aj divákom za skvelú futbalovú atmosféru.