MEDZINÁRODNÝ TURNAJ MARTIN 2018 – MEMORIAL JAROSLAVA TARABU

 • 23. augusta 2018
 • Action
 • 1388 Views

Vyhodnotenie turnaja

 

V dňoch 18. a 19. augusta 2018 sa odohral 5. ročník letného turnaja, ktorý pôvodne niesol názov „Miluj loptu, nie drogy“. Od tohto piateho ročníka však nesie názov „Memoriál Jaroslava Tarabu“, čím si ako klub chceme uctiť pamiatku tohto skvelého človeka. Myslíme si, že usporiadať futbalový turnaj, kde sa desiatky detí vekovej kategórie U11 bavili hrou, ktorú tak miloval aj Jarko, by ho určite potešilo.

Medzinárodný turnaj v minulých ročníkoch obsadili družstvá z Českej republiky, Srbska, Maďarska, Poľska a samozrejme zo Slovenska, sme tentokrát premiérovo odohrali na živej tráve. Na kvalitnom trávniku v obci Bystrička sa stretli tieto družstvá:

 1. MŠK FOMAT Martin
 2. MŠK Žilina
 3. FK Pohronie
 4. MFK Zvolen
 5. FC Vítkovice 1919
 6. FC Baník Prievidza
 7. MFK Ružomberok
 8. Jupie Futbalová Škola Mareka Hamšíka

Aj keď, sa nám zo zahraničných účastníkov tento rok podarilo prilákať len jedno družstvo, musíme konštatovať, že kvalitatívna úroveň všetkých družstiev bola vysoká. Hralo sa herným systémom každý s každým (ktorý považujeme za najspravodlivejší), na dvoch ihriskách naraz, 6 + 1, s dĺžkou každého zápasu 30 minút. Teda každé družstvo na našom turnaji dohromady odohralo úctyhodných 210 minút. Spolu padlo 179 gólov. Najviac gólov nastrieľali hráči z družstva MŠK Žilina, a to 39 gólov. Najmenej inkasovaných gólov dostali dve družstvá, zhodne len po 11 gólov za celý turnaj. A to MŠK Žilina a MFK Ružomberok.

Na turnaji sme predstavili hneď niekoľko noviniek, ako napríklad tvorba videozáznamu zo zápasov pomocou dronu,  alebo víťazné pódium pre najlepšie družstvo turnaja. Už onedlho vám ponúkneme niekoľkominútové prezentačné video a kompletnú galériu fotiek z tohto turnaja, preto pozorne sledujte webové stránky klubu MŠK FOMAT Martin.

V prvý hrací deň, hneď po obedovej prestávke sa začalo oficiálne zahájenie turnaja, kde po privítaní všetkých prítomných, predstavení sponzorov a stručnom predstavení všetkých družstiev, sme si za prítomnosti pani Tarabovej zaspomínali na Jaroslava Tarabu. Namiesto minúty ticha nasledovala minúta športového tlieskania…

VYHODNOTENIE TURNAJA

V nedeľu po posledných odohraných zápasoch bolo vyhodnotenie turnaja. Už tradične sa u nás odovzdávali medaile pre všetkých účastníkov, a teda každý hráč či hráčka, bez ohľadu na celkovom umiestnení svojho družstva na turnaji, si od nás odniesli medaile. Družstvá z tretieho a druhého miesta si odniesli poháre, a ceny od sponzorov turnaja. No a víťaz piateho ročníka si okrem medailí a pohára za prvé miesto, preberal na už spomenutom pódiu aj veľký pohár pre víťaza 5. ročníka Medzinárodného turnaja Martin 2018 „Memoriál Jaroslava Tarabu“.

A vtedy prišlo jedno milé prekvapenie, ktoré si na náš prichystali tréneri a hráči MŠK Žilina. Niektorý chlapci prišli poprosiť o mikrofón a peknými slovami poďakovali všetkým hráčom súpera, organizátorom turnaja a hlavne jedinej hráčke-dievčaťu na turnaji (Martinka Faziková), ktorá hrala za družstvo Martina. Za toto milé gesto sa chceme hráčom a trénerom zo Žiliny poďakovať.

Ocenenia pre družstvá a jednotlivcov boli odovzdávané za prítomnosti osobností z prostredia športu a zástupcov obcí z Turca.

Najskôr boli odovzdané ocenenia FAIR-PLAY hráča z každého družstva, ktoré si odniesli hráči nielen za prínosnú hru pre družstvo na ihrisku, ale aj za slušné správanie sa, či za „FAIR-PLAY hru“ aj mimo ihriska.

Sošku FAIR-PLAY si odniesli títo hráči:

 1. MŠK FOMAT Martin: hráč číslo 12 – Tomáš Kováčik
 2. FC Baník Prievidza: hráč číslo 6 – Timur Gono
 3. MŠK Žilina: hráč číslo 9 – Lukáš Žilinčík
 4. Jupie FŠMH: brankár – Michal Račák
 5. FK Pohronie: hráč číslo 16 – Dominik Kukučka
 6. FC Vítkovice 1919: hráč číslo 10 – Petr Lukeš
 7. MFK Zvolen: hráč číslo 7 – Timotej Dolinský
 8. MFK Ružomberok: hráč číslo 21 – Ivan Prílepok

ceny odovzdával Samuel Palider, odchovanec MŠK FOMAT Martin, teraz hráč dorastu FK Podbrezová.

Sošku pre najlepšieho brankára turnaja získal:

hráč číslo 1 – MŠK FOMAT Martin – Lukáš Nečesaný

cenu odovzdal brankár dorastu MŠK FOMAT Martin, Tomáš Mondočko.

Sošku pre najlepšieho strelca turnaja získal:

hráč číslo 10 – MFK Ružomberok – Dávid Jacko – 13 gólov

cenu odovzdal hráč dorastu MŠK FOMAT Martin, Dominik Kulich.

Celkové umiestnenie družstiev na turnaji:

8. miesto – Jupie FŠMH

7. miesto – MFK Zvolen

6. miesto – FK Pohronie

5. miesto – FC Vítkovice 1919

4. miesto – FC Baník Prievidza

3. miesto – MŠK FOMAT Martin   14 bodov   skóre 27:21

pohár za tretie miesto odovzdal tréner A-mužstva MŠK FOMAT Martin, pán Vladimír Kuťka.

2. miesto – MFK Ružomberok   17 bodov   skóre 36:11

pohár za druhé miesto odovzdal tréner reprezentácie Slovenska kategórie U15, pán Peter Štefaňák.

1. miesto – MŠK Žilina   19 bodov   skóre 39:11

pohár za prvé miesto odovzdal predseda správnej rady klubu MŠK FOMAT Martin, pán Gregory Delton.

Cenu pre víťaza turnaja, pre MŠK Žilina, odovzdala starostka obce Bystrička, pani Zdenka Maršálová.

Ďakujeme všetkým zúčastneným za nádherný víkend, prajeme množstvo športových a školských úspechov, a gratulujeme víťazom 5. ročníka Medzinárodného turnaja Martin 2018 – „Memoriál Jaroslava Tarabu“, družstvu MŠK Žilina.

 

Na záver sa v mene klubu MŠK FOMAT Martin chcem poďakovať rodičom ročníka U11, za obetavú prácu na prípravách turnaja ale aj za jeho hladký a bezproblémový priebeh.

 

 

 

 

 

článok vypracoval Mondočko Michal,

foto Radoslav Coufal a Igor Kupčo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *