McDonald´s Cup 2021/2022

  • 11. novembra 2021
  • Action
  • 264 Views

Školský futbalový turnaj je späť

 

23. ročník školského futbalového turnaja je aj pre našich prípravkárov dobre známy. McDonald´s Cup je najväčší futbalový turnaj pre žiakov a žiačky 1. stupňa základných škôl. Do turnaja nastupujú dievčatá a chlapci len z 1. stupňa základných škôl v rámci celého Slovenska (U10 – nar. 1.9.20011 a mladší). Účasť dievčat v každom družstve bude aj počas 23. ročníka povinná. Družstvá hrajú v počte hráčov 4 + 1, pričom na hracej ploche počas zápasu musí byť vždy dievča. Aktuálne až do marca budúceho roka prebiehajú (budú prebiehať) školské kolá, predkolá a kvalifikačné kolá. Na jar potom prebehnú regionálne a okresné kolá, následne osem krajských kôl. Finále, Majstrovstvá Slovenska je náplánované na 6.-10. júna 2022.

Čo je pre nás potešiteľné je fakt, že na hlavnej webovej stránke projektu McDonald´s Cup je pre predstavenie tohto ročníka futbalového turnaja fotografia s hráčmi a hráčkami FOMAT-u, resp. žiakmi ZŠ s MŠ Hurbanova.

Vyhlasovateľ turnaja je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, spoluorganizátorom je Slovenský futbalový zväz a generálnym partnerom McDonald´s Slovakia.

 

Zdroj: www.mcdonaldscup.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *