MARTINČANIA VO FINÁLE

  • 16. mája 2023
  • Action
  • 510 Views

Žiaci ZŠ s MŠ Hurbanová vyhrali krajské kolo

 

V prebiehajúcom 24. ročníku McDonald´s Cup sa opäť predstavili aj žiaci ZŠ s MŠ Hurbanová. Najskôr sa na ihrisku Šport-Park Pltníky predstavili v okresnom kole, kedy si v konkurencii ďalších 12. základných škôl okresu vybojovali víťazstvo.  Leo Kutman bol vyhlásený za najlepšieho hráča a Peťo Jurošek za najlepšieho brankára turnaja.

V pondelok 15.5.2023 sa naši Hurbankáči, ako víťazi okresného kola, zúčastnili kola krajského. A opäť sa na Plníkoch radovali z prvenstva, kedy si vo finálovom zápase po víťazstve 10:1 proti ZŠ s MŠ Lokca, vybojovali miestenku na finálový turnaj. Ten sa uskutoční 6.-7.6. 2023 v NTC Poprad. „Som veľmi rád, a chcem poďakovať našim deťom zo základnej školy Hurbanova, že vzorne reprezentovali mesto a našu školu na Žilinskom krajskom kole McDonald’s Cup. Tešíme sa veľmi na finále do Popradu, nakoľko minulý rok sa nám nepodarilo zúčastniť Majstrovstiev Slovenska. Tohtoročné družstvo žiakov a žiačok je kvalitne vyskladané, pripravovať sa nejako špeciálne nebudeme, chlapci a dievčatá vedia čo majú robiť,“ hovorí tréner víťazného tímu zo ZŠ s MŠ Hurbanova Peter Peržeľ.

.

.
Ďakujeme McDonald´s Martin za občerstvenie a ceny pre decká, moc si to vážime!
.
.

Najlepší zo 79 okresov sa prebojovali do krajských kôl, ktoré budú prebiehať od 9. do 18. mája v ôsmich krajských mestách Slovenska. Turnajový maratón malých športovcov a športovkýň začína v Bratislave, pokračuje v Banskej Bystrici, Košiciach, Sabinove, Martine, Trenčíne, Nitre a končí v Trnave. Celkovo sa krajských kôl zúčastní 78 školských tímov a  viac ako 780  detí. „Príďte si vychutnať pravú futbalovú atmosféru a pozrite si na vlastné oči výkony malých hviezdnych futbalistov a futbalistiek. Rozhodne sa bude na čo pozerať,“ pozýva všetkých na krajské kolá Róbert Boženík, patrón McDonald’s Cupu a útočník FC Boavista Porto.

Víťazi jednotlivých krajských kôl sa stretnú vo veľkom finále, kde sa bude bojovať o titul majstra Slovenska. Miestenku na finálový turnaj si zabezpečí presne osem víťazných kandidátov. Nových majstrov Slovenska vo futbale základných škôl spoznáme napokon pod Tatrami 6. až 7. júna v Národnom tréningovom centre SFZ v Poprade.

A my už dnes vieme, že aj mesto Martin má v ohni svoje horúce želiezko v podobe talentov zo ZŠ s MŠ Hurbanova. Sme na vás hrdí a budeme vám držať palce vo finálovom turnaji.

 

Zdroj text a foto: web www.mcdonaldscup.sk a Peter Jurošek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *