JESENNÝ MAJSTER

  • 7. novembra 2019
  • Muži A
  • 675 Views

Muži v III. Lige s prehľadom prvý.

 

TIPOS III. Liga – Stred má za sebou prvú polovicu súťaže, teda 15 odohraných kôl. To, čo nás nesmierne teší je fakt, že na čele tabuľky tejto súťaže sa pevne usadili práve naši muži, a to už prakticky od začiatku sezóny. Výkony zverencov hlavného trénera Pavla Šuhaja sú v každom zápase nadštandardné, čo potvrdzujú najmä výsledky. Po spočítaní strelených a inkasovaných gólov vyšlo uctihodné skóre 51:8. Silné zázemie a podporu fanúšikov, Ultras nevynímajúc, majú naši chlapci na „domácom“ ihrisku v Žabokrekoch. Veď z ôsmych domácich zápasov inkasovali po jednom góle len dva krát. Ako prvému sa to podarilo šikovnému nováčikovi z Kováčovej v piatom kole, a druhý a zároveň posledný súper, ktorý sa môže pochváliť strelením gólu martinčanom na ich domácej pôde, je klub ŠKM Liptovský Hrádok v siedmom kole. Od tej doby sa na futbalovom trávniku v Žabokrekoch viac netešil z gólu žiaden strelec súpera. Na jeseň sme na domácej pôde nestratili ani bod. Pozoruhodná štatistika je aj v počte núl v kolonke inkasovaných gólov na našom konte. Až v deviatich majstrovských zápasoch tejto sezóny nemuseli vyťahovať naši brankári loptu zo svojej siete, a dokonca až v štyroch zápasoch po sebe. Pripomenieme, že ani naši traja posledný súperi sa netešili zo streleného gólu.

Pozrime sa aj na štatistiku  zápasov u našich súperov. Zo siedmich vonku hrajúcich zápasov sme získali tri body za výhru v štyroch, a po jednom bode za remízu v troch prípadoch. Teda štatistika +/- hovorí o krásnych plusových 15. bodoch. Vonku naši strelci nastrielali 17 gólov a inkasovali len 6.

K najlepším strelcom súťaže sa radia dvaja naši hráči. Náš Martin Boďa sa o prvú priečku delí s hráčom nováčika súťaže ŠK Prameň Kováčová, René Dudom. Obaja doposiaľ strelili po 12 gólov. Desaťgólový Milan Vajagić je na priebežnom treťom mieste najlepších strelcov.

V Slovenskom pohári sme po dvoch víťazných dueloch postúpili do tretieho kola, kde nám pavúk súťaže opäť pridelil atraktívneho súpera. Prvoligový MFK Ružomberok však bol nad naše sily, keď sme podľahli na ihrisku v Žabokrekoch v atraktívnom dueli 0:2.

Na záver tohto, pre fanúšikov martinského futbalu, potešujúceho článku ešte čísla najhlavnejšie:

MŠK FOMAT MARTIN   Umiestnenie v tabuľke-1.   Výhra-12   Remíza-3   Prehra-0   Skóre-51:8

Treba už len veriť, že sľubný 10 bodový náskok po 15. kolách budeme len navyšovať, prípadne ho aspoň udržíme až do konca sezóny. Veď naše mesto si zaslúži, aby jeho futbalový klub patril do vyššej súťaže, čo dokazujú nie len postavenie v tabuľke, výsledky zápasov ale aj predvádzaná hra na ihrisku. Naše „Áčko“ v zložení skúsených harcovníkov, stálicami v kádri, a aj našimi odchovancami, na čele so skúsenou trénerskou dvojicou Šuhaj – Ruman majú na to aby svoje postavenie na čele tabuľky obhájili aj v jarných odvetách.

„JEDNO SRDCE JEDEN TÍM“

V galérií si môžete pozrieť videá a fotky z osláv víťaza jesennej časti TIPOS III. Ligy – Stred, ale aj výber fotiek zo zápasov jesennej časti sezóny 2019/2020.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *