IFTM 2020 – Memoriál Jaroslava Tarabu

Výsledky 7. ročníka turnaja

 

International Football Tournament Martin 2020 – Memoriál Jaroslava Tarabu

V sobotu, 27. júna 2020 sa uskutočnil 7. ročník letného turnaja IFTM – Memoriál Jaroslava Tarabu, ktorý je určený pre najstaršiu vekovú kategóriu prípraviek, teda pre U11. Vrátili sme sa na ihrisko s prírodnou trávou na Bystričke.

Tretím rokom nesie turnaj názov „Memoriál Jaroslava Tarabu“. Aj vďaka turnaju chceme vzdať úctu nášmu priateľovi, ktorý nás pred štyrmi rokmi opustil. A to najmä tým, že cez futbal rozdáme radosť a úsmev mladým futbalistom nielen zo Slovenska.

Ešte koncom zimy bolo na tohtoročný turnaj prihlásených desať klubov, no situácia na jar všetko zmenila. Našťastie sa neskôr uvoľnili opatrenia a nám už nič nebránilo turnaj zorganizovať. Žiaľ, aj keď tohtoročný riaditeľ turnaja a šeftréner prípraviek Fomatu, robil čo mohol, v krátky čase sa mu podarilo presvedčiť len tri kluby, aby sa nášho turnaja zúčastnili. Spolu s našimi U11-kami to boli teda štyria účastníci. Postačovalo to však na to, aby sme siedmy ročník turnaja odohrali v naplánovanom termíne. Každé družstvo hralo naraz na dvoch ihriskách systémom 2x 6+1 a výsledky dvojzápasu sa sčítavali – podľa vzoru SFZ pre prípravky. Tabuľka nakoniec ukázala celkové umiestnenie družstiev na turnaji. Každé družstvo odohralo tri dvojzápasy s minutážou 2x 20 minút.

Minuloročná novinka turnaja LIVE RESULTS – teda možnosť sledovať výsledky odohraných zápasov a aktuálnu tabuľu na webe, a to po načítaní QR-kódu z našej webovej stránky či z výsledkovej tabuľky na turnaji telefónom alebo iným smart zariadením, čo nasmeruje internetový prehliadač na stránku, kde boli zapisované výsledky už niekoľko sekúnd po ukončení zápasu (teda ešte skôr, ako sa výsledok zapíše na už spomenutú výsledkovú listinu prístupnú len rodičov-fanúšikov ktorý sú priamo na turnaji). Výhodou je samozrejme aj to, že výsledky svojho klubu môžu cez internet sledovať aj rodičia či starý rodičia a pod., ktorí z nejakého dôvodu nemohli pricestovať na turnaj a priamo povzbudzovať. Navyše systém automaticky po priradení výsledku vypočítaval aj postavenie všetkých družstiev v tabuľke, ktorá bola súčasťou živých výsledkov.

Ako teda turnaj dopadol?

Víťazmi turnaja sa stali chlapci a dievčatá z MFK Dubnica.

Na druhom mieste sa umiestnilo družstvo MŠK FOMAT Martin, bronzové medaile vybojoval MFK Tatran Liptovský Mikuláš, ktorý mal rovnaký počet bodov ako štvrtý FC Juventus Žilina, keď vzájomný zápas skončil nerozhodne, ale Tatran nastrieľal viac gólov, čo je podľa pravidiel turnaja nadradený atribút pred rozdielom skóre.

 

TABUĽKA PO ODOHRANÍ TURNAJA

VÝSLEDKY ZÁPASOV

Ako už na turnaji v Martine býva zvykom, boli odovzdávané aj individuálne ceny pre FAIR-PLAY hráča každého družstva:

FC Juventus Žilina –  Vyletel Jakub

MŠK FOMAT Martin – Lacko Markus

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – Minařík Vratislav

MFK Dubnica – Kováč Adrián

Najlepším strelcom turnaja sa stal hráč z družstva MFK Dubnica – Jakub Plešivčák, ktorý nastrieľal 8 gólov.

Najlepším brankárom turnaja bol brankár družstva FC Juventus Žilina – Damián Huliak.

Na záverečnom odovzdávaní cien boli prítomný pani Tarabová, Jaroslav Taraba ml. a Radoslav Taraba. Za klub MŠK FOMAT Martin páni Gregory Delton, Ivan Bučko a Budz Ladislav.

Minútu ticha, ako spomienku na Jaroslava Tarabu, sme vymenili za minútu športového tlieskania.

Televízna reportáž z turnaja bude v najbližších dňoch vysielať regionálna televízia  TVT v niektorom z najbližších spravodajstiev.

V mene zástupcov vedenia klubu MŠK FOMAT Martin sa chcem poďakovať všetkým, čo na náš turnaj prišli. Najmä hráčom a trénerom zúčastnených družstiev, organizátorom turnaja, rodičom usporiadateľského družstva za pomoc pri prípravách, obom synom a manželke Jarka Tarabu, a pánovi Coufalovi. Ďalej si poďakovanie za organizovanie a prípravu turnaja zaslúžia páni Gregory Delton a riaditeľ tohtoročného turnaja Rastislav Fúčela.  Samozrejme poďakovanie patrí aj sponzorom a partnerom klubu MŠK FOMAT Martin a turnaja IFTM – Memoriál Jaroslava Tarabu.

Už teraz sa tešíme na budúci rok, kedy plánujeme organizovať ôsmy ročník turnaja s názvom IFTM – Memoriál Jaroslava Tarabu.

Foto: Coufal R.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *