IFTM – Memoriál Jaroslava Tarabu 2019

Výsledky 6. ročníka turnaja

 

 

International Football Tournament Martin – Memoriál Jaroslava Tarabu 2019 – U11

V sobotu, 15. júna 2019 prebiehal 6. ročník letného turnaja IFTM – Memoriál Jaroslava Tarabu, ktorý je určený pre najstaršiu vekovú kategóriu prípraviek, teda pre U11. Tento rok sme za dejisko podujatia zvolili prírodný trávnik ihriska v obci Žabokreky, na ktorom hrajú aj muži FOMAT-u svoje domáce majstrovské zápasy. Napriek horúcemu počasiu predchádzajúcich dní bol trávnik upravený a v celku dobrej kondícii.

Turnaj už druhým rokom nesie názov memoriál Jaroslava Tarabu. Aj vďaka turnaju chceme vzdať úctu nášmu priateľovi, ktorý nás pred troma rokmi opustil. A to najmä tým, že cez futbal rozdáme radosť a úsmev mladým futbalistom nielen zo Slovenska.

Z rôznych dôvodov sa turnaja zúčastnilo „iba“ päť družstiev, no na kvalite zápasov a dĺžke odohraných minút to nemalo negatívny dopad. Práve naopak. Organizátor musel na poslednú chvíľu upraviť harmonogram zápasov a to tak, že družstvá odohrali turnaj odvetným systémom, a každý s každým. Každé družstvo hralo naraz na dvoch ihriskách systémom 2x 6+1 a výsledky dvojzápasu sa sčítavali – podľa vzoru SFZ pre prípravky. Tabuľka nakoniec ukázala celkové umiestnenie družstiev na turnaji – ale o tom neskôr. Ešte povieme, že každé družstvo odohralo dohromady osem dvojzápasov – spolu 140 minút hracieho času – za čo si hráči a hráčky určite zaslúžia obdiv a uznanie nie len nás organizátorov. Najmä ak si uvedomíme, že počasie bolo v tento deň pekné, no pálivé. Deti aj dospelý však mali hneď niekoľko možností ako sa schladiť, osviežiť či dodržiavať dôležitý pitný režim.

Zavedenou novinkou turnaja bola možnosť sledovať výsledky odohraných zápasov a aktuálnu tabuľu na webe, a to pomocou LIVE RESULTS. Na Výsledkovej listine na ktorú sa zapisujú výsledky odohraných zápasov sa nachádzal QR-kód. Po jeho naskenovaní Smart telefónom alebo tabletom sa nasmeruje internetový prehliadač na stránku, kde boli zapisované výsledky už niekoľko sekúnd po ukončení zápasu (teda ešte skôr, ako sa výsledok zapíše na už spomenutú výsledkovú listinu prístupnú len rodičov-fanúšikov ktorý sú priamo na turnaji). Výhodou je samozrejme aj to, že výsledky svojho klubu môžu cez internet sledovať aj rodičia či starý rodičia a pod., ktorí z nejakého dôvodu nemohli pricestovať na turnaj a priamo povzbudzovať. Navyše systém automaticky po priradení výsledku vypočítaval aj postavenie všetkých družstiev v tabuľke, ktorá bola súčasťou živých výsledkov. Veríme, že sa zavedená novinka páčila, a že si na turnajoch organizovaných našim klubom na online sledovanie výsledkov turnaja zvyknete.

Ako teda turnaj dopadol?

Víťazmi turnaja sa stali chlapci a dievčatá z MŠK FOMAT Martin.

Na druhom mieste sa umiestnilo družstvo FC Baník Prievidza a bronzovú priečku si vybojovalo družstvo FC Petržalka.

Umiestnenia ostatných družstiev, body a skóre si môžte pozrieť v TABUĽKE TURNAJA.

Výsledky všetkých zápasov si môžete pozrieť vo VÝSLEDKOCH ZÁPASOV.

Ako už na turnaji v Martine býva zvykom, boli odovzdávané aj individuálne ceny pre FAIR-PLAY hráča každého družstva:

FC Petržalka –  Tomáš Búci

Jiskra Stare Město – Jakub Jirsák

Výber TFZ – U11 – Martin Ďurdík

FC Baník Prievidza – Filip Rafaj

MŠK FOMAT Martin – Filip Cálik

Najlepším strelcom turnaja sa stal hráč z družstva Jiskra Staré Město – Jakub Ventrča. Jakub nastrieľal 10 gólov.

Najlepším brankárom turnaja bol hráč z družstva MŠK FOMAT Martin Jonáš Podhradský.

Na záverečnom odovzdávaní cien boli prítomný Jaroslav Taraba ml., Radoslav Taraba, pani Katarína Katinová, za klub MŠK FOMAT Martin pán Gregory Delton a pán Rastislav Fúčela.

Minútu ticha, ako spomienku na Jaroslava Tarabu, sme vymenili za minútu športového tlieskania.

Na záver by som chcel upozorniť, že po spracovaní fotogalérie z turnaja, túto už čoskoro nahráme na našu webovú stránku. Na turnaji boli natočiť reportáž členovia lokálnej TVT, a my veríme že táto bude, ako už tradične, odvysielaná v niektorom z najbližších spravodajstiev.

V mene zástupcov vedenia klubu MŠK FOMAT Martin sa chcem poďakovať všetkým, čo na náš turnaj prišli. Najmä hráčom a trénerom zúčastnených družstiev, organizátorom turnaja, rodičom usporiadateľského družstva za pomoc pri prípravách, obom synom Jarka Tarabu a Katke Katinovej, pánovi Coufalovi a chlapcom zo Sklabine. Ďalej si poďakovanie za organizovanie a prípravu turnaja zaslúžia páni Gregory Delton a Rastislav Fúčela. V neposlednom rade patrí poďakovanie pánovi Jesenskému, pánu hospodárovi a kolektívu okolo, za prípravu priestorov v areály ihriska v Žabokrekoch a za postaranie sa o všetkých účastníkov turnaja formou osvieženia sa pod „vodnou sprchou“ či prípravou chutných jedál. Samozrejme poďakovanie patrí aj sponzorom a partnerom klubu MŠK FOMAT Martin a turnaja IFTM – Memoriál Jaroslava Tarabu. Sme radi, že nás svojou prítomnosťou poctil aj pán Ing. Vladimír Budz, ako zástupca členov správnej rady.

Už teraz sa tešíme na budúci rok, kedy plánujeme organizovať už siedmy ročník myslím si že úspešného turnaja s názvom IFTM – Memoriál Jaroslava Tarabu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *