IFTM-2022 – MEMORIÁL JAROSLAVA TARABU

Vyhodnotenie turnaja

 

V sobotu, 25. júna sme organizovali 9. ročník letného turnaja s názvom IFTM 2022 – Memoriál Jaroslava Tarabu, ktorý sme venovali nášmu zosnulému priateľovi a funkcionárovi klubu, je určený pre najstaršiu vekovú kategóriu prípraviek, teda pre U11. Na futbalovom areáli v obci Žabokreky, kde hrávajú svoje domáce majstrovské zápasy aj muži-A martinského FOMATu, bol v tento deň pre hranie futbalu vcelku priaznivé počasie.

Z pôvodne prihlásených osem družstiev sa nakoniec ospravedlnila Karviná, a na poslednú chvíľu odriekla účasť aj Handlová. To v konečnom dôsledku malo vplyv najmä na zápasovú vyťaženosť jednotlivých družstiev, keď nový rozpis zápasov pridelil pre niektoré družstvá aj tri zápasy po sebe.

Každé družstvo hralo naraz na dvoch ihriskách systémom 2x 6+1 a výsledky dvojzápasu sa sčítavali – podľa vzoru SFZ pre prípravky. Tabuľka nakoniec ukázala celkové umiestnenie družstiev. Každé družstvo odohralo päť náročných  dvojzápasov s časom 1 x 25  minút na zápas, čo bolo v celkovom súčte 125 minút hracieho času pre každé družstvo.

Opäť sme spustili LIVE RESULTS – teda možnosť sledovať výsledky odohraných zápasov a aktuálnu tabuľku na webe. Po naskenovaní QR-kódu z našej webovej stránky či z tabule výsledkov na turnaji, telefónom alebo iným Smart zariadením, sa ponúkne odkaz na internetový prehliadač so stránkou, kde boli zapisované výsledky už niekoľko sekúnd po ukončení zápasu (teda ešte skôr, ako sa výsledok zapíše na už spomenutú výsledkovú tabuľu prístupnú len rodičov-fanúšikov ktorý sú priamo na turnaji). Výhodou je samozrejme aj to, že výsledky svojho klubu môžu cez internet sledovať aj rodičia či starý rodičia a pod., ktorí z nejakého dôvodu nemohli pricestovať na turnaj a priamo povzbudzovať. Navyše systém automaticky po priradení výsledku vypočítaval aj postavenie všetkých družstiev v tabuľke, ktorá bola súčasťou živých výsledkov.

Ako teda turnaj dopadol?

Víťazom turnaja sa po fantastickom výkone stalo družstvo klubu MŠK Žilina pod vedením trénerov Viktorom Mikom a Radoslavom Zábavníkom.

Na druhom mieste sa umiestnili zverenci Geška Miroslava, trénera družstva FK Inter Bratislava, a bronzové medaile si vybojovali U11-ky z klubu HAMSIK ACADEMY.

 

TABUĽKA PO ODOHRANÍ TURNAJA

 

VÝSLEDKY ZÁPASOV

 

Odovzdali sme aj individuálne ocenenia pre FAIR-PLAY hráča každého družstva:

FC Juventus Žilina –  Lukáš Koštial

MŠK FOMAT Martin – Matej Albrecht

MŠK Žilina – Bruno Labant

FK Inter Bratislava – Ivan Hanudel

HAMSIK ACADEMY – Lukáš Ružbacký

MFK Ružomberok – Tadeáš Krška

Najlepším strelcom turnaja sa stal hráč klubu MŠK Žilina – Samuel Zábojník, ktorý nastrieľal 11 gólov.

Najlepším brankárom turnaja bol brankár družstva MFK Ružomberok – Filip Katrák.

Najužitočnejší hráč turnaja sa stal hráč z klubu MŠK Žilina – Damián Blaščík.

 

 

Domáce družstvo MŠK FOMAT Martin, ktoré sa tento rok predstavilo pod vedením trénerov Rastislavom Fúčelom a Jakubom Bučom, síce skončilo na piatom mieste, avšak odohralo päť kvalitných dvojzápasov proti kvalitným súperom. Turnajom sa rozlúčili nielen so sezónou 2021-2022, ale aj s účinkovaním v ročníkoch prípraviek. Veď už zakrátko ich čaká liga mladších žiakov. Držíme vám do novej sezóny palce.

 

Na záverečnom odovzdávaní cien boli prítomní: Andrea Tarabová a Radoslav Taraba. Z funkcionárov klubu MŠK FOMAT Martin boli prítomní páni: Ivan Bučko- člen správnej rady klubu, Marián Turčina – manažér mládeže, Marián Šupej, tréner dorastu klubu MŠK FOMAT Martin, Rastislav Fúčela – Šeftréner prípraviek,  a iný.

Minútu ticha, ako spomienku na Jaroslava Tarabu, sme vymenili za minútu športového tlieskania.

 

V mene zástupcov vedenia klubu MŠK FOMAT Martin sa chcem poďakovať všetkým, čo na náš turnaj prišli. Najmä hráčom a trénerom zúčastnených družstiev, organizátorom turnaja, rodičom usporiadateľského družstva za pomoc pri prípravách, manželke a synovi zosnulého Jarka Tarabu, pánovi Chýľovi za foto a videodokumentáciu turnaja, prezidentovi klubu FK Slovan Žabokreky pánovi Petrovi Jesenskému. Ďalej si poďakovanie za organizovanie a prípravu turnaja zaslúžia páni Gregory Delton, a hlavný organizátor a tréner tohtoročnej kategórie U11 v jednej osobe – Rastislav Fúčela.  Samozrejme poďakovanie patrí aj sponzorom a partnerom klubu MŠK FOMAT Martin a turnaja IFTM – Memoriál Jaroslava Tarabu.

Už teraz sa tešíme na budúci rok, kedy plánujeme organizovať jubilejný 10. ročník turnaja s názvom IFTM-2023 – Memoriál Jaroslava Tarabu.

Určite ste si všimli, že počas turnaja sme tento dokumentovali pomocou kamery. Preto by sme radi upozornili, že aj z tohtoročného turnaja pripravujeme prezentačné video. Preto odporúčame, aby ste v najbližšej dobe pozorne sledovali náš web www.msk.fomat.sk, kde budeme toto video prezentovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *