IFTM 2021 – MEMORIÁL JAROSLAVA TARABU

  • 20. mája 2021
  • Oznam
  • 478 Views

Výsledky 8. ročníka turnaja

International Football Tournament Martin 2021 – Memoriál Jaroslava Tarabu

V sobotu, 26. júna 2021 sa uskutočnil 8. ročník letného turnaja IFTM – Memoriál Jaroslava Tarabu, ktorý je určený pre najstaršiu vekovú kategóriu prípraviek, teda pre U11. Po dvoch rokoch sme sa vrátili do futbalového areálu v obci Žabokreky, kde hrávajú svoje domáce majstrovské zápasy aj muži-A martinského FOMATu. V tento deň, už pár hodín po ukončení turnaja, práve naše Á-čko tu nastúpilo na svoj posledný ligový zápas v sezóne. Zaujímavosťou je, že tréner Šuhaj povolal na posledné ligové zápasy po uvoľnení Covid-opatrení aj niekoľko dorastencov, vrátane Dominika Kulicha. Teraz už 18-ročný Dominik bol jeden z hráčov, ktorý v roku 2013 dvíhal trofej pre víťazné družstvo prvého ročníka tohto letného turnaja.

Náš turnaj nesie už štvrtým rokom názov „Memoriál Jaroslava Tarabu“. Aj vďaka turnaju chceme vzdať úctu nášmu priateľovi, ktorý nás pred piatimi rokmi opustil. A to najmä tým, že cez futbal rozdáme radosť a úsmev mladým futbalistom nielen zo Slovenska.

Tento rok to taktiež nebolo s účasťou zahraničných účastníkov sľubné. Keďže obmedzenia a opatrenia okolo pandemickej situácie stále komplikujú ich príchod do našej krajiny, dostávali sme odmietavé stanoviská k účasti z klubov zpoza hraníc. Napriek tomu sedem zúčastnených družstiev naznačovali kvalitnú konfrontáciu najstarších prípravkárov.  Každé družstvo hralo naraz na dvoch ihriskách systémom 2x 6+1 a výsledky dvojzápasu sa sčítavali – podľa vzoru SFZ pre prípravky. Tabuľka nakoniec ukázala celkové umiestnenie družstiev na turnaji. Každé družstvo odohralo šesť náročných  dvojzápasov s časom 1 x 25  minút na zápas.

Opäť sme spustili LIVE RESULTS – teda možnosť sledovať výsledky odohraných zápasov a aktuálnu tabuľku na webe. Po naskenovaní QR-kódu z našej webovej stránky či z tabule výsledkov  na turnaji telefónom alebo iným Smart zariadením, sa ponúkne odkaz na internetový prehliadač so stránkou, kde boli zapisované výsledky už niekoľko sekúnd po ukončení zápasu (teda ešte skôr, ako sa výsledok zapíše na už spomenutú výsledkovú tabuľu prístupnú len rodičov-fanúšikov ktorý sú priamo na turnaji). Výhodou je samozrejme aj to, že výsledky svojho klubu môžu cez internet sledovať aj rodičia či starý rodičia a pod., ktorí z nejakého dôvodu nemohli pricestovať na turnaj a priamo povzbudzovať. Navyše systém automaticky po priradení výsledku vypočítaval aj postavenie všetkých družstiev v tabuľke, ktorá bola súčasťou živých výsledkov.

Ako teda turnaj dopadol?

Víťazom turnaja sa stal klub JUPIE FŠMH.

Na druhom mieste sa umiestnilo družstvo FK Dubnica, a bronzové medaile vybojovali U11-ky z MFK Ružomberok.

TABUĽKA PO ODOHRANÍ TURNAJA

VÝSLEDKY ZÁPASOV

Ako už na turnaji v Martine býva zvykom, boli odovzdávané aj individuálne ceny pre FAIR-PLAY hráča každého družstva:

FC Juventus Žilina –  Marko Vojsovič

MŠK FOMAT Martin – Adam Kokavec

FK Dubnica – Simon Kaštíl

FC Baník Prievidza – Tibor Láska

JUPIE FŠMH – Lukáš Ružbacký

MFK Ružomberok – Michal Konderík

MŠK Kysucké nové Mesto –

Najlepším strelcom turnaja sa stal hráč z družstva JUPIE FŠMH – Lukas Hamšík, ktorý nastrieľal 10 gólov.

Najlepším brankárom turnaja bol brankár družstva MŠK FOMAT Martin – Adam Fúčela.

Najužitočnejší hráč turnaja sa stal hráč z klubu FK Dubnica – Maximilián Kapko

Na záverečnom odovzdávaní cien boli prítomný pani Tarabová, Jaroslav Taraba ml. a Adélka Tarabová. Z funkcionárov klubu MŠK FOMAT Martin boli prítomní páni Matej Nosek – Generálny manažér klubu, Marián Turčina – manažér mládeže, Rastislav Fúčela – Šeftréner prípraviek, Ivan Bučko- člen správnej rady klubu, a iný.

Minútu ticha, ako spomienku na Jaroslava Tarabu, sme vymenili za minútu športového tlieskania.

V mene zástupcov vedenia klubu MŠK FOMAT Martin sa chcem poďakovať všetkým, čo na náš turnaj prišli. Najmä hráčom a trénerom zúčastnených družstiev, organizátorom turnaja, rodičom usporiadateľského družstva za pomoc pri prípravách, manželke a deťom Jarka Tarabu, pánovi Kupčovi a Chýľovi za foto a videodokumentáciu turnaja, prezidentovi klubu FK Slovan Žabokreky pánovi Petrovi Jesenskému a starostke obce Žabokreky, pani ing. Zuzane Valockej. Ďalej si poďakovanie za organizovanie a prípravu turnaja zaslúžia páni Gregory Delton a riaditeľ tohtoročného turnaja Rastislav Fúčela.  Samozrejme poďakovanie patrí aj sponzorom a partnerom klubu MŠK FOMAT Martin a turnaja IFTM – Memoriál Jaroslava Tarabu, a niným.

Už teraz sa tešíme na budúci rok, kedy plánujeme organizovať deviaty ročník turnaja s názvom IFTM-2022 – Memoriál Jaroslava Tarabu.

Radi by sme upozornili, že z tohtoročného turnaja pripravujeme skrátené prezentačné video. Preto odporúčame, aby ste v najbližšej dobe pozorne sledovali náš web, kde bude toto video prezentované.

Foto: Igor Kupčo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *