GRASSROOTS – ŠKOLSKÝ POHÁR

  • 20. júna 2022
  • Action
  • 304 Views

Žiačky Martina triumfovali v Šamoríne

 

Školský pohár 2021/22 pozná svojich víťazov. Medzi dievčatami oslavovali triumf hráčky z martinskej základnej školy s materskou školou Hurbanova 27, ktoré si vybojovali zlato až po jedenástkovej lotérii.

Semifinálové merania síl v kategórii žiačok mali jasný vývoj. Najskôr si Martinčanky poradili s Nitriankami 6:2 a Trenčianky nedali šancu dievčatám z Brezna, ktoré vyradili 9:2.

Zápas o 3. miesto lepšie zvládli hráčky spod Zobora, ktoré triumfovali 6:0.

Nasledovalo finále: dramatickejšie by ho nenapísal ani najlepší autor detektívok. Stav sa v ňom menil ako na hojdačke, po záverečnom hvizde svietil na tabuli stav 6:6. Rozhodnúť teda musel až jedenástkový rozstrel. V ňom mali pevnejšie nervy žiačky z Martina, ktoré ho vyhrali 5:3 a po poslednom úspešnom pokuse začali na ploche oslavovať celkový triumf.

Najlepšie tímy a aj jednotlivcov dekoroval štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivan Husár a bývalý slovenský reprezentant Róbert Vittek.

„Myslím si, že tento turnaj je skvelá myšlienka. Teší ma, že je to na takejto vysokej úrovni a prítomní si môžu užívať aj krásne prostredie. Pre Slovensko je dôležité, aby sa venovalo futbalovým talentom. Pozeráme sa síce na zápasy žiakov a žiačok, vždy však môže aj z nich niekto vyskočiť. Je skvelé, že zastúpenie majú chlapci a aj dievčatá,“ povedal pre futbalsfz.sk Róbert Vittek, ktorý je aj ambasádor prebiehajúcich majstrovstiev Európy do 19 rokov.

Do finálového turnaja Školského pohára sa prebojovalo po osem družstiev v kategórii žiakov a žiačok, každý kraj mal svoje zastúpenie. „Takéto akcie sú, obzvlášť po covide, veľmi dôležité. Veľa deti zanevrelo na šport, je potrebné, aby sa vrátili na športoviská, aby získali opäť dôveru k športu,“ vyhlásil autor 23 reprezentačných gólov.

A práve túto gólovú métu dosiahli najlepšie strelkyne finálového turnaja Simona Amrichová a Timea Majanová. „Som rád, že tu môžem byť a odovzdávať ceny,“ dodal Vittek.

 

FOTO a TEXT: futbalsfz.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *