Gólman Peťo Ďuríček – rozhovor

(ROZHOVOR)

Po odchode Sama Holeša sme museli zaplátať dieru aj v bránke a k Paľovi Hažerovi nájsť dvojičku. Tento post nakoniec zastal ambiciózny 25 ročný brankár Peťo ĎURÍČEK. Príprava i prvý zápas mu vyšli na jednotku, proti Novému Mestu nás niekoľkokrát podržal a na konci sa mohol zo spoluhráčmi tešiť z čistého konta. A my sme ho trošku vyspovedali, aby ste ho mohli bližšie spoznať.

Aké boli tvoje začiatky s futbalom a kde to bolo? Ťahalo ťa to hneď do bránky?
K futbalu ma priviedol môj otec, ktorý taktiež chytával a keďže som v ňom mal vzor, tak výber postu bol pre mňa už v detstve jednoduchý. A mojim prvým klubom bol ŠK Juventus Žilina-Závodie.
Kto je tvoj futbalový vzor okrem ocina?
Iker Casillas.
Ako si sa dostal do Fomatu, skús nám priblížiť, kto ťa oslovil a ako dlho ti trvalo rozhodovanie?
Do Fomatu som sa dostal tak, že v lete sme mali ako Teplička nad Váhom prípravný zápas s Fomatom U19, po ktorom ma kontaktoval tréner Hanek a Rzeszoto či by som mal záujem ísť do Martina, ale nakoľko bolo už času na prestup málo, tak to stroskotalo. Pred zimnou prípravou ma však opäť kontaktovali a tentokrát sa to už podarilo. Rozhodovanie to nebolo vôbec jednoduché, pretože v Tepličke som strávil nejeden rok a znamenalo to pre mňa odísť z miesta, kde som bol už ako doma, ale úroveň, ktorú som vo Fomate videl ma zaujala a preto som teraz tu.
Ako ťa prijali chlapci v kabíne a ako sa ti pozdáva zatiaľ v Martine?
Od prvého tréningu som sa tu cítil dobre, v šatni je priateľská atmosféra. V Martine sa mi zatiaľ páči, sú tu výborne podmienky, kvalitní tréneri a taktiež spoluhráči.
Príprava ti vyšla výborne, trénerov si zaujal a dali ti šancu aj v prvom ostrom jarnom zápase proti Novému Mestu. Mal si trému? Ako sa ti chytalo za Martinskou obranou?
Som im za túto šancu vďačný, musím však priznať, že som čakal o niečo ľahší zápas, keďže náš súper sa nachádza v spodnej časti tabuľky. Miernu trému som mal, predsa len to bol prvý majstrák v novom klube. Čo sa týka spolupráce s chalanmi z obrany, tak som s ňou veľmi spokojný, za ten krátky čas, čo spolu hráme mám pocit, že sme sa celkom dobre zohrali a verím že nám to bude aj do buducna fungovať.
Koho by si z nášho kolektívu vyzdvihol v tomto zápase?
Je ťažké vyzdvihnúť len jedného. V tomto ťažkom zápase sa nám niektoré veci aj nepodarili a o to bol dôležitejší kolektívny výkon, kedy sme dokázali pomôcť jeden druhému.
Aké sú tvoje ciele v našom klube a možno i ďalšie ciele do budúcnosti?
Mojim cieľom v klube je podávať v zápasoch čo najlepšie výkony a byť pre mužstvo oporou. Do budúcnosti nemám nejaký konkrétny cieľ, len pracovať na svojich slabších stránkach a zlepšovať sa.
V nedeľu pocestujeme na horúcu pôdu do Podkoníc, s akým zámerom tam pôjdeme?
Súpera moc nepoznám ale podľa toho, čo som počul určite to nebude jednoduché. My tam však určite ideme s jediným zámerom a to potvrdiť naše víťazstvo z prvého kola jarnej časti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *