GENERALI CUP 2019

U9 – Letný turnaj na Bystričke

Už druhú sobotu po sebe FOMAT organizoval futbalový turnaj pre talentované prípravky. Po Memoriály Jaroslava Tarabu, medzinárodného futbalového turnaja Martin, ktorý je určený pre U11-ky, sa na futbalovom ihrisku obce Bystrička stretlo osem družstiev zo Slovenska a Moravy kategórie U9. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín v ktorých odohrali tri dvojzápasy. Teda každý s každým na dvoch ihriskách naraz. Výsledky oboch zápasov sa spočítali a zapísali do tabuľky. Po ukončení základných skupín nasledovala obedová prestávka počas ktorej sa losovali ceny tomboly o ktorú bol veľký záujem. Určite aj z dôvodu 40. zaujímavých cien, najmä LCD televízor, ktorý bol prvou cenou tomboly. Neskôr začali semifinálové zápasy, do ktorých boli obsadené družstvá podľa kľúča, keď prvý zo skupiny A nastúpil proti druhému zo skupiny B a opačne. A odohrali sa aj tzv. malé semifinálové zápasy, v ktorých nastúpili družstvá z tabuliek tretí proti štvrtým. Zo všetkých týchto zápasov vzišli družstvá, ktoré už bojovali o celkové umiestnenie na turnaji. Všetky družstvá odohrali rovnakú minutáž. Každý dvojzápas trval 1 x 25 minút a všetci odohrali päť dvojzápasov. Spolu teda každé družstvo odohralo 125 minút. To je teda slušná „porcia“. Počasie k nám bolo vcelku vyšlo, aj keď počas semifinálových zápasov a počas vyhlasovania výsledkov turnaja spŕchlo. Opäť bol na turnaji zavedený systém LIVE RESULTS, kedy si rodičia mohli pomocou smart telefónu oskenovať z výsledkovej listiny. Ten ich naviedol priamo na Live-Výsledky nášho turnaja už pár sekúnd po ukončení zápasu. Tak mohli sledovať nielen aktuálne výsledky ale aj postavenie družstiev v tabuľkách.

Vás ale už isto zaujímajú výsledky zápasov, a ako to vlastne celé dopadlo.

Vyhodnotenie turnaja a odovzdávanie cien:

Na vyhodnotení turnaja boli prítomní – za klub MŠK FOMAT Martin koordinátor prípraviek a riaditeľ turnaja pán Fúčela Rastislav, člen správnej rady pán Ing. Budz Vladimír. Za obec Bystrička poslanec pán Lučanský. Za spoločnosť Generali, ako hlavného sponzora turnaja, pán Kojtál.

Na vyhodnotení turnaja boli odovzdávané aj individuálne ceny:

– pre najlepšieho strelca turnaja, ktorú získal hráč FC Spartak Trnava, Zajáhoš Oliver – strelec 18. gólov

– pre najlepšieho brankára turnaja, ktorým sa stal hráč MŠK FOMAT Martin, Adam Kokavec

– FAIR PLAY hráč družstva FK Poprad – Lukáš Džurnik

– FAIR PLAY hráč družstva MŠK FOMAT Martin – Tomáš Lipták

– FAIR PLAY hráč družstva FK Dubnica – Jakub Staník

– FAIR PLAY hráč družstva Jiskra Staré Město – Damián Hráček

– FAIR PLAY hráč družstva FC Spartak Trnava – Jakub Ďuriš

– FAIR PLAY hráč družstva MFK Dolný Kubín – Tomáš Martvoň.

Na záver:

V mene klubu MŠK FOMAT Martin gratulujeme víťazom turnaja. Ďakujeme chlapcom, dievčatám, trénerom, rodičom ktorí na náš turnaj prišli. Domácim rodičom a ľuďom okolo, ktorí sa podieľali za hladký priebeh turnaja. Zástupcom klubu MŠK FOMAT Martin, zástupcom obce Bystrička a správcovi ihriska na Bystričke. Sponzorom a partnerom turnaja, riaditeľovi turnaja. Veríme, že konfrontácia a vzájomné zápasy na turnajoch nám len dokazujú, že vo futbale stále pracujú tí správny ľudia, ktorí svojim zverencom odovzdávajú maximum.