FOMAT ŽENY-A

Ženské „Áčko“ má za sebou zápasovú premiéru

 

Nedávno sme vás informovali, že vo FOMAT-e sme založili družstvo žien, teda kategóriu ŽENY – A. Je zložené z hráčok, ktoré v minulosti hrávali za mládežnícke družstvá FOMAT-u.

Medzi futbalovými klubmi na Slovensku nie je štandard, aby klub bez akadémie mal kompletné obsadenie aj v ženských kategóriách. O to viac sme hrdý na to, že vo FOMAT-e sa môžme pochváliť kategóriami WU11-Prípravka, WU15-Žiačky, WU19-Juniorky a nakoniec aj Ženy-A, z ktorých si niekoľko dievčat už aj oblieklo reprezentačný dres vo svojej vekovej kategórii.

No vráťme sa ku, od tejto sezóny, založenému družstvu Žien. To bolo prihlásené do súťaže II.Liga – Ženy – Skupina B. Historicky premiérový zápas 1.kola odohrali v Považskej Bystrici, kde domáce MŠK porazili po jedinom góle zápasu, ktorý v 74. minúte strieľala Ivana Švábiková. No mohli si naše ženy a tréneri (Peter Peržeľ, Matej Bolek a Matej Tomka) želať krajší vstup do úplne prvej sezóny svojej kategórie?

Veríme, že sa im bude dariť aj naďalej, držme im teda všetci palce.

Najbližší zápas ich čaká doma, keď v sobotu 4.9. 2021 privítajú na ihrisku na Pltníkoch hráčky z klubu FK Beluša. Úvodný výkop zápasu 2. kola II.Ligy -Ženy -Skupina B je naplánovaný na 15:00

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *