FOMAT WINTER CUP 2023

Vyhodnotenie turnajov prípraviek

 

Po troch rokoch klub MŠK FOMAT Martin opäť zorganizoval zimné halové turnaje určené pre ročníky prípraviek. Na piatich turnajoch si dovedna zahralo 12. rôznych klubov. Okrem tradičných hostí na turnajoch, ako MFK Ružomberok, RSC HAMŠÍK ACADEMY či FK Pohronie, sa turnajov zúčastnili aj kluby FK Dubnica, TJ Družstevník Dlhá nad Oravou, MFK Dolný Kubín, FK Slovan Levice, FK Slovan Žabokreky, FC Baník Prievidza, Partizán Bardejov BŠK, a FK Železiarne Podbrezová. Za účasť na tohtoročných turnajoch všetkým zúčastneným klubom ďakujeme.

Ako už býva na turnajoch martinského FOMATu zvykom, každý hráč si domov odnáša medailu, a z každého družstva je vybraný a ocenením odmenený jeden hráč, ktorý bol takpovediac najlepším, alebo inak, naužitočnejším hráčom svojho družstva (MVP) na našom turnaji.

 

Poďme sa však pozrieť, ako dopadli naše turnaje:

 

 • FOMAT WINTER CUP 2023 – U7

Ešte koncom mesiaca január odštartovali halové turnaje v Martine najmladšie prípravky kategórie U7. Turnaj sa hral trošku nedradične, a to na dvoch ihriskách súčasne a bez klasických brankárov, keďže sa v danom formáte hralo na floorballové brány. Tento herný systém dal možnosť získať minutáž väčšiemu počtu detí z piatich klubov zo stredného Slovenska, a zároveň domáci martinčania postavili dve družstvá.

Umiestnenie družstiev na konci turnaja:

 1. MFK Dolný Kubín – 13.bodov (MVP: Lomaz Andrej)
 2. FK Pohronie – 11.bodov (MVP: Štefanovič Ivan)
 3. MŠK FOMAT Matin „B“ – 9.bodov (MVP: Chvojca Dominik)
 4. MFK Ružomberok – 6.bodov (MVP: Klučka Maxim)
 5. MŠK FOMAT Martin „A“ – 2.body (MVP: Ličko Adam)
 6. RSC HAMSIK ACADEMY – 1.bod (MVP: Mitter Jozef)

 

 

 • FOMAT WINTER CUP 2023 – U8

O deň neskôr, v nedeľu, pokračovali súboje kategórie U8, a opäť za účasti 6. družstiev z 5 klubov. Tentoraz nás svojou návštevou poctil aj súper zo západného Slovenska, FK Slovan Levice. A záujímavosťou je, že zatiaľ čo v sobotu deti z klubu RSC HAMSIK ACADEMY získali bod, ich o rok starší klubový spoluhráči dnes bojovali o turnajové víťazstvo až do posledného zápasu. Nečudo, keď majú vo svojich radách chlapca s tak známym  futbalovým menom. Či sa HAMSIK ACADEMY nakoniec podarilo svoje snaženie dotiahnúť až do víťazného konca, sa dozviete už po prečítaní následujúcich riadkov.

Umiestnenie družstiev na konci turnaja:

 1. RSC HAMSIK ACADEMY – 11.bodov (MVP: Hamšík Matias)
 2. FK Slovan Žabokreky – 10.bodov (MVP: Duchaj Jakub)
 3. MFK Ružomberok – 9.bodov (MVP: Facuna Patrik)
 4. MŠK FOMAT Martin „B“ – 7.bodov (MVP: Beca Filip)
 5. FK Slovan Levice – 6.bodov (MVP: Szabo Noel)
 6. MŠK FOMAT Martin „A“ – 0.bodov (MVP: Hamplová Laura)

 

 

 • FOMAT WINTER CUP 2023 – U9

Na ďalší víkend, presnejšie 4. februára, pokračovali v halovom turnaji hráči a hráčky vekovej kategórie U9. Dve martinské družstvá si už tradične zmerali sily s Ružomberkom a HAMSIK ACADEMY, a päticu účastníkov uzavreli hráči z FC Baník Prievidza.  A opäť to boli „hamšíkovci“, ktorí ovládli náš turnaj a tentokrát bez straty bodu. Naopak, na smútok domácich fanúšikov, obe martinské družstvá obsadili posledné priečky. Na tomto turnaji organizátor odovzdal ešte dve individuálne ocenenia pre najlepšieho brankára turnaja – Vodrážka Thomas, a pre najlepšieho hráča turnaja – Smida Matia.

Umiestnenie družstiev na konci turnaja:

 1. RSC HAMSIK ACADEMY – 12.bodov (MVP: Suja Michal)
 2. FC Baník Prievidza – 7.bodov (MVP: Čičmanec Martin)
 3. MFK Ružomberok – 5.bodov (MVP: Klein Filip)
 4. MŠK FOMAT Martin „A“ – 4.bodov (MVP: Strapko Marek)
 5. MŠK FOMAT Martin „B“ – 0.bodov (MVP: Beca Filip)

 

 

 

 • FOMAT WINTER CUP 2023 – U10

v sobotu 11. februára prišiel čas úspechov aj pre družstvá klubu martinského FOMATu. Do tohto dňa sa z pomyselného pódiového umiestnenia tešili hráči Martina len v kategórii U7, keď hneď na prvom turnaji FOMAT WINTER CUP 2023 obsadili 3. priečku. Avšak v tento deň prišiel čas zverencov trénerov Páleša a Fúčelu, ktorí sa dokázali vysoko umiestniť aj na tomto turnaji. Toto ich ťaženie na našom turnaji mali o.i. zmariť aj rovesníci z klubu AS Trenčín, avšak tí sa nakoniec ospravedlnili. Teší nás účasť hráčov z Ružomberka, Prievidze, Podbrezovej a Bardejova. Bol to tak turnaj so zastúpením z každej strany nášho krásneho Slovenska. A opäť sme odovzdali individuálne ocenenia pre najlepšieho brankára – Marek Homola, a pre najlepšieho hráča turnaja – Pravňan Viliam.

 

Umiestnenie družstiev na konci turnaja:

 1. MŠK FOMAT Martin „A“ – 13.bodov (MVP: Štefanides Matej)
 2. MŠK FOMAT Martin „B“ – 9.bodov (MVP: Dérer Lukas)
 3. Partizán Bardejov BŠK – 7.bodov (MVP: Kundra Nikolas)
 4. FK Železiarne Podbrezová – 5.bodov (MVP: Auxt Martin)
 5. MFK Ružomberok – 4.body (MVP: Haviar Tobias)
 6. FC Baník Prievidza – 4.body (MVP: Baláž Jakub)

 

 

 

 • FOMAT WINTER CUP 2023 – U11

K vyvrcholeniu turnajov prípraviek v Martine došlo v sobotnajší deň 18. februára, kedy si šestica účastníkov z Martina, Dubnice, Ružomberka, Dlhej nad Oravou a z HAMSIK ACADEMY zmerali svoje sily. Na opäť kvalitne obsadenom turnaji boli milým prekvapením hráči z oravského TJ Družstevník Dlhá nad Oravou, ktorí sa „nezľakli“ žiadneho zo súperov, a nakoniec si aj vybojovali pekné umiestnenie. Jedno z dvoch martinských družstiev sa umiestnilo na striebornej priečke, ale konečne sa dočkali aj hráči z Ružomberka, ktorí si po fantastickom výkone na celom turnaji odniesli trofej pre víťaza turnaja. Čo je pozoruhodné, po piatich 20 minútových zápasoch získali plný počet bodov, nastrieľali 24 gólov a inkasovali iba 4. Už teraz sa tešíme na „odvetný“ turnaj IFTM 2023 – Memoriál Jaroslava Tarabu. Na 10. ročník turnaja, ktorý organizujeme 8. mája, sa už, okrem iných zvučných mien, prihlásili aj U11-ky z Ružomberka. Cenu pre najlepšieho brankára turnaja si prevzal Buocik Tobias.

 

Umiestnenie družstiev na konci turnaja:

 1. MFK Ružomberok – 15.bodov (MVP: Tokoučuk Daniel)
 2. MŠK FOMAT Martin „M“ – 10.bodov (MVP: Tuna Adam)
 3. TJ Družstevník Dlhá nad Oravou – 9.bodov (MVP: Šlachta Adam)
 4. MFK Dubnica – 6.bodov (MVP: Ujmeli Jakub)
 5. MŠK FOMAT Martin „Č“ – 2.body (MVP: Jahn Oliver)
 6. RSC HAMSIK ACADEMY – 1.body (MVP: Barcík Filip)

 

 

 

Autor textu: Mondočko Michal

Zdroj foto: rodičia hráčov FOMATu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *