FOMAT ONLINE TRÉNING

  • 12. januára 2021
  • Action
  • 646 Views

Aj na Fomate sa opäť trénuje – ale inak

Pandémia, obmedzujúce opatrenia, či v neposlednom rade aktuálne prebiehajúci lockdown, núti vymýšľať našich klubových manažérov a trénerov stále inovatívnejšie spôsoby, ako udržiavať svojich zverencov v „pohybe“. Najmä však pod podmienkou, aby neboli porušené prísne nariadenia. Dnes sa uskutočnil prvý Online tréning, a podľa slov trénera dievčenských kategórii, Petra Peržeľa, zožal veľký úspech.

Tréning precvičoval kondičný tréner Fomatu M. Bolek spoločne s hosťom, hráčom A-družstva mužov a trénerom dievčat, Matejom Tomkom. Vďaka komunikačnej platforme, alebo ak chcete Web-meatingu, ktorý žiaci poznajú najmä vďaka dištančnému vzdelávaniu, mohli v priamom prenose všetci účastníci trénovať cviky, ktoré im boli trénermi predvádzané a vysvetľované. K ohľadu k fyzickej zdatnosti vekových kategórií bol tréning rozdelený na dve časti, a to najmä k ohľadu náročnosti cvikov. Tej prvej sa zúčastnili hráči vekovej kategórie U12 a U13, a hráčky kategórie WU15, so začiatkom o 14:15 hodine. Neskôr, o 15:15, ich vystriedali hráči a hráčky z kategórií U14, U15 a WU19. Účasť bola vzhľadom na pilotný tréning veľmi dobrá a dúfame, že sa našim hráčom páčil. Podľa našich informácií sa prvej časti zúčastnilo viac ako 30 detí, a účasť na druhej, náročnejšej časti sa počet účastníkov prehupol nad číslo 40.

Najbližšie sa stretneme v rovnakom čase vo štvrtok tento týždeň.

 

Plánujú sa online tréningy aj pre kategórie prípraviek. Takisto dorastenci nášho klubu už majú za sebou prvý online tréning, ktorý bol zameraný na silu. Napriek tomu všetci pevne dúfame, že prísne obmedzenia už čoskoro pominú, a my sa opäť vrátime k štandardným tréningovým procesom. Dovtedy sa však budeme musieť udržiavať aspoň takýmto spôsobom.

JEDNO SRDCE JEDEN TÍM, MŠK FOMAT MARTIN!!!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *