TJ TATRAN ORAVSKÉ VESELÉ VS. MŠK FOMAT MARTIN

TJ TATRAN OR. VESELÉ
2 - 0
MŠK FOMAT MARTIN
20. septembra 2020 - 15:00 ihrislo Oravské Veselé TIPOS III.LIGA STRED 8.KOLO
Match Statistics
TJ TATRAN OR. VESELÉ
Kluby
MŠK FOMAT MARTIN
2
Goals
0
RATICA
PISARČÍK
Scorers


3
Žlté karty
1

TIPOS  III. LIGA STRED – 8. KOLO

 

2 : 0   ( 2 : 0 )

 

Góly:

 

Zostava:

Kulich, Garaj, Čakloš, Cvik, Barčík, Repáň, Chovanec, Jurášek, Lanko, Ďungel (C).

 

Náhradníci:

Kraľovanský, Arvensis, Vojvoda, Dinga, Bučo, Turčina, Raček.

 

Striedania

46´  Dinga          Jurášek

69´  Vojvoda          Čakloš

77´  Bučo          Repáň

83´  Arvensis          Garaj

 

 Tréneri:

Šuhaj Pavol

 

Priebeh stretnutia:

Súboje proti Oravskému Veselému sú vždy špeciálne, pretože dres tohto tímu obliekajú viacerí Martinčania a patria medzi jeho lídrov. Navyše tím z Oravy patrí medzi širšiu špičku tretej ligy a zrejme bol pre našich doteraz najťažšou prekážkou. A tak sa stalo, že po roku sme nestrelili gól v súťažnom zápase 3. ligy.

Futbalisti Fomatu sa snažili od úvodného hvizdu rozhodcu kontrolovať priebeh duelu, držať loptu pod kontrolou a nútiť protivníka behať. Domáci sa zas chceli presadiť bojovnosťou a agresivitou. Prvú šancu na otvorenie skóre mali hostia, keď Barčík po nacvičenej akcii našiel Garaja a jeho pokus vytlačil Feriančik na roh. Vzápätí si Garaj dobre prichystal loptu na hranici šestnástky, no proti jeho výbornej strele Feriančik opäť vytiahol bravúrny zákrok. Paradoxne z následujúceho protiútoku Ratica ušiel trom našim hráčom a otvoril skóre – 1 : 0. Neskladali sme zbrane a v 26. minúte pohrozil Barčík z priameho kopu, ale Feriančik bol opäť na mieste. A opäť z ničoho nič o tri minúty domáci udreli znova. Rýchlo rozohrali aut na pravej strane, Pisarčík v 16-ke vyhral osobný súboj a z uhla prestrelil Kulicha 2 : 0. V poslednej minúte polčasu ešte Kulich vytiahol spod brvna strelu Raticu.

V druhom dejstve sme sa snažili s výsledkom niečo urobiť, ale popravde sme sa do nebezpečného zakončenia nedostali. Výnimkou bola 63. minúta, keď si so strelou Čakloša opäť poradil spoľahlivý Feriančik. Do konca stretnutia sa hra odvíjala prevažne v strede ihriska, pribúdali osobné súboje, ktoré domáci dohrávali na hranici únosnosti. A stretnutie doviedli do víťazného konca.

V sobotu 26.09.2020 o 15:00 hodine privítame v stretnutí 9. kola Rimavskú Sobotu.

 

Komentár trénera:

Vedeli sme, čo nás dnes v Oravskom Veselom čaká. Agresívna hra súpera na hranici pravidiel, množstvo osobných súbojov, protivník zatiahnutý v defenzívnom bloku, skrátka boj o každý milimeter ihriska. Chalani sa s tým vyrovnali celkom dobre, žiaľ, šance, ktoré sme mali za stavu 0:0, sa gólom neskončili. Potom sme spravili taktickú chybu v defenzíve a inkasovali. Po pár minútach nasledoval ďalší nezvládnutý osobný súboj a domáci viedli už 2:0. Mužstvo sa však naďalej snažilo pracovať a presadiť sa svojou hrou. Po prestávke bolo naším plánom čo najrýchlejšie znížiť a dostať Oravčanov pod tlak. Domáci však využili svoju skúsenosť, kúskovali hru a dokázali si vedenie postrážiť. Nejaký bod sme si odtiaľto mohli odviezť, ale nestrelili sme gól, a tak odchádzame naprázdno. S týmto stretnutím sa už nič nedá robiť, preto sa musíme koncentrovať na ďalšie zápasy. Urobíme všetko pre to, aby sme si chuť napravili už v najbližšom súboji proti Rimavskej Sobote.

 

 Highlighty zápasu: