TJ TATRAN OR. VESELÉ vs. MŠK FOMAT MARTIN

TJ TATRAN OR. VESELÉ
1 - 5
MŠK FOMAT MARTIN
25. augusta 2019 - 16:00 ihrisko Oravské Veselé TIPOS III. LIGA STRED 4. Kolo
Match Statistics
TJ TATRAN OR. VESELÉ
Kluby
MŠK FOMAT MARTIN
1
Goals
5
Pisarčík
Scorers
Boďa
Barčík
Ďungel
Cvik
Palenčár


3
Žlté karty
2
0
Cervené karty
0

TIPOS  III. LIGA STRED – 4.KOLO

1 : 5   ( 1 : 5 )

Góly:

12´- Boďa,   21´- Barčík,  31´- Ďungel,  38´- Cvik, 44´- Palenčár.

Zostava:

Huszárik, Tomka, Palenčár, Stašík (C), Garaj, Moďoroši, Boďa, Barčík, Mlynár, Cvik, Ďungel.

Náhradníci:

Repáň, Chovanec, Dinga, Vavák, Lanko,  Vojvoda, Hažer.

Striedania:

70´   Lanko     Mlynár

74´   Dinga     Boďa

80´   Repáň     Palnečár

81´   Vavák     Moďoroši

86´   Vojvoda     Barčík

 Tréneri:

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Priebeh stretnutia:

FOMAT počas prvého polčasu v Oravskom Veselom predviedol dominantný výkon, ktorý tréner Pavol Šuhaj nazval geniálnym. Už v 4. minúte podnikli Martinčania rýchlu akciu po pravej strane, no zakončenie Mlynára pohotovo zlikvidoval odchovanec FOMAT-u brankár Feriančik. Následne sa vďaka Žilákovi, ďalšiemu ex-martinčanovi, pripomenuli i domáci, ale ani z tohto „mráčika nezapršalo“. Ďalšia kombinácia sa už gólom skončila, keď po spolupráci Moďorošiho s Barčíkom dostal loptu do behu Ďungel, a po jeho centri Boďa otvoril skóre zápasu. V 13. minúte sa síce Oravčania po dorážke kapitána Pisarčíka dočkali vyrovnania, to však bolo z ich strany na dlhé minúty všetko. Následne zahrával priamy kop Barčík, trafil presne pod brvno a vrátil našim vedenie. Vzápätí z dobrej pozície tesne minul Boďa. V 31. minúte našiel Moďoroši rozbehnutého Ďungela, ktorý sa pretlačil cez stopéra a nekompromisnou strelou zvýšil náskok FOMAT-u. Turčania naďalej pokračoval v ofenzívnom koncerte. Po tom, ako Barčík nasadil jednému z protihráčov jasličky, sa lopta dostala k Cvikovi a ten nádhernou bombou z 30. metrov opäť rozvlnil sieť. V závere prvého dejstva najskôr obranca domácich vykopol z bránkovej čiary pokus Moďorošiho. Potom sa ujala spolupráca dvoch krajných obrancov a po pase Ďungela dal Palenčár piaty presný zásah našich.

Po zmene strán už Martinčania kontrolovali priebeh súboja, a tak pred bránami nebolo až toľko vzruchu. V 58. minúte Huszárik dobre zasiahol pri sľubnej šanci Janiča. O minútu neskôr potiahol akciu Mlynár a po jeho prihrávke tesne minul priestor troch tyčí Boďa. Potom domáci zo skrumáže ani na trikrát nepretlačili loptu do siete a na druhej strane pri príležitostiach Repáňa a Vaváka podržal svoj tím Feriančik. V závere už FOMAT súperovi nedovolil výsledok prikrášliť a hráči si po zápase mohli v kabíne okrem tradičného pokriku zaspievať aj známu pesničku Na Orave dobre, na Orave zdravo.

Za zmienku stojí aj fakt, že naši hráči sa dočkali aj potlesku tribúny nielen pri góloch a akciách, ale aj pri striedaniach. Azda najväčšieho Miro Barčík. Odviedol famózny výkon, neúnavne behal, dirigoval mužstvo, vytváral skvelé kombinácie a bavil sa futbalom. Odmenou bol krásny gól a je len škoda, že niektorí domáci hráči si dokazovali  svoje ego nešportovými zákrokmi naňho.

Komentár trénera:

To, čo chalani predviedli v prvom polčase, sa nedá nazvať inak ako geniálny výkon. Výborný pohyb, fantastické posúvanie lopty, výborná finálna fáza a všetko v absolútnom poriadku aj po taktickej stránke. K tomu nádherné dva góly po ukážkových akciách, ktoré môžu slúžiť ako inštruktážne videá. Jeden nádherný z priameho kopu, ďalší po výstavnej ďalekonosnej strele. Zhrniem to jednoducho, toto treba vidieť na vlastné oči. Po zmene strán sme si už náskok postrážili a to množstvo pozitívnej energie a emócii v šatni po zápase, také niečo by som doprial zažiť každému trénerovi. Teraz si trochu oddýchneme, pre chalanov je pripravená spoločná tímová akcia na utuženie kolektívu a keďže je prestávka, dostanú pár dní voľna. Stále však musíme zostať pokorní, nohami na zemi a pokračovať v tvrdej robote.