6. októbra 2019 - 10:30 ihrisko Bánová TIPOS III. LIGA STRED 10. Kolo

4
3

TIPOS  III. LIGA STRED – 10.KOLO

0 : 3   ( 0 : 1 )

5´- Boďa, 56´- Vajagić, 88´- Lanko.

Zostava:

Huszárik, Tomka, Palenčár, Stašík (C), Garaj, Boďa, Vajagić, Barčík, Mlynár, Chovanec, Ďungel.

Moďoroši, Repáň, Dinga, Vavák, Lanko, Cvik, Vojvoda, Hažer.

Striedania:

67´- Cvik      Garaj

76´- Lanko      Vajagić

85´- Moďoroši      Boďa

87´- Dinga      Barčík

88´- Vavák      Mlynár

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Martinčania zobrali súperovi vietor z plachiet na začiatku oboch polčasov, kedy dokázali skórovať. Naši mali šláger kola pod absolútnou kontrolou, vyhrali úplne zaslúžene. Martinčania zvládli šláger kola na jednotku a v súboji vedúcich tímov III. ligy podali maximálne zodpovedný, koncentrovaný a predovšetkým tímový výkon.
Uspeli aj po taktickej stránke a preukázali tiež vysokú psychickú odolnosť. Súper ich v prípade víťazstva mohol preskočiť v tabuľke, no naši si priebežnú prvú pozíciu nedali vziať. Naopak, jasne mu dali najavo, že sú na čele ligového pelotónu oprávnene.

Zverencom trénera Pavla Šuhaja ideálne vyšiel vstup do stretnutia a už v 4. minúte sa ujali vedenia. Boďa vysoko napádal súperovu rozohrávku, domáci stopér si pod tlakom nerozumel s brankárom a pre nášho hráča nebolo problémom ich chybu potrestať. To napádanie nebolo náhodné, ale plánovité. Defenzíva Bánovej je naň citlivá, ale svoju úlohu zohralo aj to, že bolo treba využiť čas, kým bol ešte trávnik ako tak v poriadku. Dalo sa čakať, že po sobotňajšom výdatnom daždi postupne stratí na kvalite. V 10. minúte sa po Garajovom centri do sľubnej príležitosti dostal opäť Boďa, tentoraz ale v oveľa zložitej pozícii, než akú mal pri góle, nenamieril presne. Potom sa ukázali aj Bánovčania, po rohu lopta nebezpečne letela malým vápnom, no našťastie pre nás, nikto z domácich hráčov ju nezasiahol. Prvú vážnejšiu robotu mal brankár Huszárik až v 34. minúte, avšak s hlavičkou Mráza si bez väčších ťažkostí poradil.

Po zmene strán sa očakával nápor domáceho celku, no scenár zápasu mal iné noty. V 56. minúte po Barčíkovej prihrávke poslal bez zbytočného špekulovania center do šestnástky Palenčár, a Vajagič perfektne umiestnenou hlavičkou k žrdi zvýšil na 2:0 pre Martin. Za tohto stavu sa zdalo byť všetko vybavené, Bánová sa však nechcela zmieriť s osudom a sympaticky bojovala o lepší výsledok. V pohode hrajúci FOMAT ale duel skúsene kontroloval, a protivníkovi , ktorý sa snažil presadiť vysokými loptami, veľa nedovolil. A to ani po rôznych štandardných situáciách. Naopak, Martin svoj výborný výkon ešte korunoval. V 88. minúte po pravej strane unikol Mlynár, loptu poslal do pokutového územia a Lanko sa pred odkrytou bránou nemohol pomýliť.