TJ JEDNOTA BÁNOVÁ VS. MŠK FOMAT MARTIN

TJ JEDNOTA BÁNOVÁ
0 - 1
MŠK FOMAT MARTIN
29. augusta 2021 - 10:30 ihrisko Bánová TIPOS III.LIGA STRED 5.KOLO
Match Statistics
TJ JEDNOTA BÁNOVÁ
Kluby
MŠK FOMAT MARTIN
0
Goals
1
0
Penalty
1


0
Žlté karty
3
0
Cervené karty
1

TIPOS  III. LIGA STRED – 5. KOLO

 

0 : 1 ( 0 : 0 )

 

 

Góly:

55´- Repáň.

 

Základná zostava:

Hažer, Tomka, Arvensis, Garaj, Jasenovský, Cvik, Bučo, Repáň, Dinga, Chovanec, Ďungel (K).

 

Náhradníci:

Staš, Barčík, Líška, Kulich Dominik, Šesták, Lanko, Turčina, Kliuchikov, Kulich Peter.

 

Striedania:

67´- Kulich D.          Bučo

75´- Líška          Repáň

88´- Šesták          Jasenovský

90´- Kliuchikov          Kulich D.

 

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

 

Priebeh stretnutia:

Trojzápasový náročný týždeň zakončili hráči MŠK FOMAT Martin zápasom u nebezpečného a kvalitného súpera v Bánovej.  Taktiež sa očakávalo, čo s mužstvom spravil utorňajší vyčerpávajúci zápas SC s Pohroním. Zápas Bánovej v SC s  ligovou Žilinou bol odložený na neskorší termín, takže mala dlhší čas na prípravu.

Zápas dvoch vyspelých mužstiev priniesol všetko, čo sa očakávalo – kvalitu, šance, výborné výkony brankárov a taktiež emócie na ihrisku i v diváckej kulise.

Domáci sa v prvých minútach snažili byť aktívnejší, ale hráči FOMAT-u výborne pracovali po celom ihrisku a nepustili ich do žiadnych nebezpečných situácií. Naopak prišla naša silná 7-minútovka, v ktorej sme mohli zápas aj predčasne rozhodnúť. Najprv v 7. minúte prenikol Ďungel zprava do 16-ky, ale jeho prihrávku pred bránku brankára Kosu obrana zblokovala. V 11. minúte Dinga lobom našiel  v pokutovom území Jasenovského, ten si zo vzduchu pekne loptu stiahol, ale v tutovke poslal loptu tesne vedľa pravej tyče. A v 14. minúte sa individuálne presadil po ľavej strane Arvensis, v šprinte cez niekoľkých brániacich súperov prenikol až k bránkovej čiare, ponúkol loptu Repáňovi, ale tomu chýbal kúsok šťastia, keď jeho prudká strela zatriasla len brvnom Kosovej bránky. Z protiútoku zase zakončoval hlavou nebezpečný Konečný, ale len nad Hažerovu bránku. Potom až do konca polčasu sa hralo väčšinou medzi 16-kami, domáci sa snažili prenikať nakopávanými loptami najmä na Konečného a Hrošovského, ale bez efektu, keďže naši ich aktivitu držali na uzde a sami sa snažili o rýchle protiútoky.

Do druhého polčasu sme vstúpili razantne a už v 46. minúte Jasenovský preukázal svoju rýchlosť, i keď faulovaný prenikol v 16-ke až k bránkovej čiare, ale domáci obranca hroziace nebezpečenstvo zažehnal. O minútu po faule na Dingu kopal z ideálnej pozície priamy kop Cvik, ale jeho nedôraznú strelu brankár Kosa bezpečne kryl. Z protiútoku sa zaskvel Hažer, keď v tutovke vychytal Hrošovského. Potom v 50. minúte začal úradovať hlavný rozhodca, keď pri vzájomnom súboji domáci hráč kopol odspodu kopačku  Arvensisa, ale keďže spadol a začal sa zvíjať, bolo to posúdené ako nebezpečná hra a ,,Arvi“ inkasoval prvú žltú kartu. Najskôr však prišla naša gólová radosť. V 55. minúte Dinga preniesol hru krížom na pravú stranu, kde videl nabiehajúceho Repáňa, ten sekol obrancu a z rohu 16-ky nechytatelne strelou k zadnej tyči prekonal Kosu – 0 : 1.

Domáci tak vsadili všetko na jednu kartu a prispel k tomu opäť aj hlavný rozhodca. V 62. minúte odpískal v strede ihriska najprv faul na Arvensisa. Ten ale zotrvačnosťou zakopol o nohu faulujúceho hráča, čo bolo posúdené ako faul bez lopty po odpískaní a náš hráč tak po druhej ŽK v zápase putoval predčasne pod sprchy. Tlak domácich sa ešte vystupňoval, ale naši hráči prekypovali bojovnosťou, nasadením, nevypustili ani jeden súboj a keď niečo prešlo, bol na svojom mieste Hažer. Tréner Šuhaj sa snažil otupiť tlak súpera striedaniami, ale stále sme využívali každú možnosť aj v desiatich náskok ešte zvýšiť. To sa mohlo podariť v 83. minúte, keď po ďalšom faule na Jasenovského už musel rozhodca písknuť penaltu. K lopte sa postavil Cvik, ale trestuhodne ju kopol tesne vedľa pravej tyče Kosovej bránky. Domácich to ešte viac naštartovalo, ale vyrovnanie sme už taktickou a disciplinovanou hrou nedopustili a dosiahli sme veľmi cenné víťazstvo. A ďalšia cenná vec – z prehry v Podkoniciach sa hráči naozaj poučili (nie ako donekonečna počúvame od iných športovcov) a hrali veľmi disciplinovane a zodpovedne.

Toto víťazstvo je najlepšou pozvánkou pre našich priaznivcov na sobotu 04.09. 2021 kedy o 15:30 hod privítame v Žabokrekoch dnes lídra tabuľky TJ Baník Kalinovo, ktoré zatiaľ v piatich kolách zaknihovalo 5 víťazstiev.

 

Komentár trénera:

V náročnom programe posledných dní nás čakal ďalší kvalitný súper. Chalani dnes výborne vstúpili do stretnutia, pričom v úvodnej štvrťhodine mohli dať dva možno tri góly. Vedeli sme, že keď domácim zavrieme kraje, bude to základ dobrého výsledku. To sa potvrdilo, Bánová sa musela spoliehať zväčša len na nakopávané lopty a potom na rohy či štandardky. Naši hráči však v šestnástke všetko fantasticky uskákali a treba pochváliť i brankára Paľa Hažera, ktorý počas celého duelu pôsobil veľmi istým dojmom, čím dodával spoluhráčom potrebnú dávku sebavedomia. Dali sme nádherný gól, ale potom bol pre mňa nepochopiteľne vylúčený Arvensis. Rado bol najskôr faulovaný, pričom zákrok na neho odpískal i rozhodca, potom stratil koordináciu, následne ešte trafil súpera a dostal druhú žltú. Pozitívne bolo, že nás tento sporný moment ešte viac zomkol. Chalani výborným taktickým výkonom ubránili tesný náskok a získali tri cenné body. Musím priznať, že do Bánovej sme cestovali skromne a za dobrý výsledok by sme považovali aj remízu. Mužstvo ale príkladne zabojovalo a zaslúžene sa mohlo tešiť z víťazstva

 

Highlighty zo zápasu: