TJ JEDNOTA BÁNOVÁ VS. MŠK FOMAT MARTIN

TJ JEDNOTA BÁNOVÁ
2 - 2
MŠK FOMAT MARTIN
4. októbra 2020 - 10:30 ihrisko Bánová TIPOS III.LIGA STRED 10.KOLO
Match Statistics
TJ JEDNOTA BÁNOVÁ
Kluby
MŠK FOMAT MARTIN
2
Goals
2
CVIK
REPÁŇ
Scorers
HUNDÁK
HUNDÁK


2
Žlté karty
3

TIPOS  III. LIGA STRED – 10. KOLO

 

2 : 2   ( 2 : 2 )

 

Góly:

25´ Repáň, 39´ Cvik

 

Zostava:

Kulich, Tomka, Garaj, Čakloš, Cvik, Barčík, Repáň, Dinga, Chovanec, Lanko, Ďungel (C)

 

Náhradníci:

Kraľovanský, Arvensis, Vojvoda, Mlynár, Bučo, Turčina, Raček

 

Striedania

85´   Arvensis          Barčík

89´   Vojvoda          Repáň

90´   Bučo          Čakloš

 

 Tréneri:

Šuhaj Pavol

 

Priebeh stretnutia:

Martinčania v tejto sezóne prvýkrát remizovali až vo svojom jedenástom zápase, keď ich stretnutie v Bánovej skončilo výsledkom 2:2. Zaujímavosťou súboja, ktoré spĺňalo aj kritéria vyššej súťaže, bolo, že všetky štyri góly padli v priebehu dvanástich minút.
Futbalisti Bánovej chceli konečne pretrhnúť negatívnu septembrovú domácu bilanciu, keď na domácom trávniku nezískali v súbojoch s Or. Veselým a Rakytovcami ani bod a nestrelili ani gól.

Naši však tiež chceli obstáť lepšie ako v stredu v Liptovskej Štiavnici a od začiatku nasadili vysoké tempo, pričom hru Martina opäť skúsene dirigoval Barčík. Prvých 20. minút sa hral viac-menej medzišestnástkový futbal. Nikto nechcel inkasovať ako prvý. Výnimkou bola 14. minúta, keď sa predviedol parádnym zákrokom Kulich, ktorý zlikvidoval nebezpečnú hlavičku domáceho útočníka. Postupne hra začala ešte viac gradovať a v 25. minúte sa už skóre menilo v náš prospech. Po pravej strane potiahol útok Ďungel, narazil si s Barčíkom a poslal prudký center na hlavu nabiehajúceho Repáňa, ktorý vsietil svoj jedenásty gól v sezóne 0 : 1. Možno pod týmto vplyvom sme trošku stratili koncentráciu, skúsený domáci to využili a v priebehu šiestich minút skóre otočili. V 27. minúte prišiel center z pravej strany, hlavou sa presadil vysoký Hundák a vyrovnal1 : 1. O šesť minút sa skóre menilo opäť v prospech Bánovej. Pre zmenu tentoraz potiahol po ľavej strane nebezpečný Jasenovský, poslal prudkú prízemnú prihrávku na 5-ku, do nej sa vrútil ako tank opäť Hundák a otočil výsledok 2 : 1. V 37. minúte opäť v akcii Hundák po akcii Jasenovského, ale jeho dorážku zblízka zneškodnil Kulich. Známe nedáš-dostaneš sa potvrdilo v 39. minúte, keď si Repáň vypýtal faul takmer pri pravej rohovej zástavke. Loptu si postavil Barčík, jeho center najlepšie prečítal Cvik a nekompromisne hlavou vyrovnal 2 : 2.

K ďalšiemu obratu mohlo dôjsť hneď po prestávke, ale Barčíkov roh v tutovke poslal Dinga tesne vedľa ľavej tyče. V 55. minúte na druhej strane čaroval Kulich, keď zasiahol pri pravej tyči a vyrazil nebezpečnú hlavičku domácich. V 60. minúte opäť Kulich vyšiel víťazne zo sú boja s domácim Hundákom. V ďalších minútach sa hral svižný futbal, ale bolo zrejmé, že už nikto nechce spraviť chybu a zbytočne inkasovať. A tak obidve mužstvá boli spokojné aj s cenným bodom.

Jediným negatívom zápasu bola chýbajúca divácka kulisa, ktorú by si tento šláger kola zaslúžil.

V sobotu 10.10. 2020 o 14:30 hod. sa predstavíme v súboji s Námestovom, ktorý bude žiaľ bez tých, pre ktorých sa futbal hrá – našich fanúšikov.

 

Komentár trénera:

Proti silnému tímu, majúcom vo svojom strede viacero chalanov, ktorí prešli akadémiou žilinského futbalového klubu, sme podali kvalitný výkon. Najmä v prvom polčase sa hral na pomery tretej ligy nadpriemerný futbal. My sme sa snažili presadiť svojou kombinačnou hrou, čo sa nám darilo, ale aj domáci potvrdzovali svoju futbalovú kvalitu. Škoda, že po tom ako sme otvorili skóre, sa nám nepodarilo udržať vedenie dlhší čas. Na druhej strane treba pochváliť mužstvo za to, že keď súper skóre otočil, takisto na to dokázalo rýchlo zareagovať. Po zmene strán sa na obidvoch stranách zrodilo niekoľko šancí, ale postupne bolo čoraz viac cítiť, že nikto nechce spraviť zbytočnú chybu. Konečná remíza je zrejme najspravodlivejším výsledkom, pretože ak by niekto tento zápas prehral, tak by to pre neho bolo veľmi kruté. Bod dovezený zvonku si veľmi ceníme a pevne verím, že ho dokážeme potvrdiť v domácom stretnutí proti Námestovu.

 

 Highlighty Zápasu: