20. júna 2021 - 17:30 ihrisko Kalinovo TIPOS III.LIGA STRED 12.KOLO

Zostava:

P. Kulich, Turčina, Cvik, Chovanec, Lanko, Garaj, Dinga, Vojvoda, Staš, Bučo, Arvensis.

Raček, Kraľovanský, Tomka, D. Kulich, Barčík, Šmehýl.

Striedania

46´-   Šmehýl          Vojvoda

68´-   D. Kulich         Staš

79´-   Kraľovanský          Turčina

Šuhaj Pavol

Po dlhšej pauze, keď počas dvoch víkendov FOMAT nehral, cestovali Martinčania do Kalinova s výraznými zmenami v zostave, keď oproti minulému zápasu s týmto súperom nastúpili len Dinga, Ch. Chovanec, Lanko, Cvik a po góloch Dingu a Boďu sme vyhrali 2:0.

Do zápasu vstúpili Martinčania so zámerom držať loptu, hrať aktívne a donútiť súpera k väčšiemu výdaju síl, ale tento plán nám v prvom polčase nevyšiel. Aj keď už v 1. minúte unikol zľava Lanko, ale na jeho prudký prízemný center nedočiahol Vojvoda. Domáci ale postupne zvýšili agresivitu a začali na ihrisku dominovať. Najskôr sa pri samostatnom nájazde súpera predviedol P. Kulich, keď včas vybehol a zasiahol reflexívne nohou po tom, čo postranný rozhodca pustil jasný 2-metrový ofsajd. Potom v 27. minúte vytesnil na roh nebezpečné zakončenie domácich. V 31. minúte sme na pravej strane zle zahrali aut, domáci nám zobrali loptu a opäť Kulich najprv vytlačil na tyč pokus Radiča, následne sa k odrazenej lopte opäť dostal domáci futbalista, ale jeho pokus smerujúci do siete vykopol z bránkovej čiary Ch. Chovanec. V 39. minúte opäť ,,čaroval“ Kulich, keď zneškodnil šancu domáceho Jassa. Následne sa osmelili aj naši a v 42. minúte po prihrávke Garaja tesne minul priestor troch tyčí Staš. V úplnom závere prvého dejstva už defenzíva Fomatu kapitulovala a po dorážke Kotáka sa Kalinovo dostalo do vedenia  – 1:0.

Po zmene strán sa obraz hry zmenil a FOMAT začal mať prevahu. Postupne sa začala prejavovať lepšia kondičná pripravenosť hostí, no cez obranný val domácich sa im presadzovalo veľmi ťažko a tí bojovali zo všetkých síl. Prvé okienko v obrane Kalinova sme našli v 67. minúte, keď sa v šestnástke výborne uvoľnil R. Arvensis, žiaľ jeho strelu zastavilo brvno. O desať minút neskôr pekne unikol Lanko a po jeho prihrávke mal blízko k vyrovnaniu Dinga, keď poslal loptu zvnútra 16-ky tesne nad. V závere sa ešte v 82. a 84. minúte mohli v prospech Martina kopať 2 penalty po fauloch na Dingu a hlavne Garaja, ktorý si po zákroku brankára Rusnáka odniesol krvavý šrám na holennej kosti. Ale hlavný rozhodca za výdatnej ,,pomoci“ postranného mal iný názor. Paradoxne stretnutie, ktorého výsledok nič neriešil, sa im vôbec nevydarilo. Turčanom sa tak tretíkrát v sezóne stalo, že v zápase nestrelili gól.

Posledný zápas odohráme 26. 06. 2021 o 17:30  v Žabokrekoch, keď privítame výpravu FK Rakytovce.