TJ BANÍK KALINOVO VS. MŠK FOMAT MARTIN

TJ BANÍK KALINOVO
0 - 2
MŠK FOMAT MARTIN
20. októbra 2019 - 14:00 ihrisko Kalinovo TIPOS III. LIGA STRED 12. Kolo
Match Statistics
TJ BANÍK KALINOVO
Kluby
MŠK FOMAT MARTIN
0
Goals
2
0
Penalty
1


2
Žlté karty
3

TIPOS  III. LIGA STRED – 12.KOLO

 

0 : 2   ( 0 : 0 )

 

Góly:

60´- Dinga, 73- Boďa (PK).

Zostava:

Huszárik, Stašík (C), Boďa, Vajagić, Barčík, Mlynár, Dinga, Chovanec, Lanko, Cvik, Ďungel.

Náhradníci:

Tomka, Moďoroši, Repáň, Kurica, Vavák, Vojvoda, Hažer.

Striedania:

53´- Moďoroši      Vajagić

77´- Vavák      Mlynár

85´- Vojvoda      Barčík

86´- Repáň      Boďa

88´- Kurica      Chovanec

 Tréneri:

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Priebeh stretnutia:

V Kalinove síce futbalistom FOMATu prvý polčas nevyšiel podľa predstáv, ale po zmene strán zverenci Pavla Šuhaja zabrali a doviezli do Turca všetky body. Hra našich v prvom polčase nebola ideálna. Síce loptu držali na svojich kopačkách, no väčšina ich akcií končila na hranici súperovej šestnástky.
V 8. minúte sa musel predviesť Huszárik, ktorý vytlačil nad brvno nebezpečné zakončenie Ribeira. Martinčania predviedli najnebezpečnejšiu akciu približne po štvrťhodine hry, keď Dinga našiel na krídle rozbehnutého Ďungela, ktorý adresoval prízemný center Vajagičovi, no srbskému kanonierovi koncovka nevyšla. Potom ešte Boďa dvomi pokusmi otestoval brankára Rusnáka, ale ten si s nimi bez väčších problémov poradil.
Po zmene strán prišiel na ihrisko Moďoroši a jeho príchod hru FOMATu výrazne oživil. Už v 57. minúte poslal spomínaný futbalista do šance Boďu, ktorý však trafil len do Rusnáka. Vzápätí po priamom kope Barčíka hlavička Stašíka len tesne minula cieľ. Martinčania v tom čase už naplno roztočili svoje ofenzívne motory a po hodine hry sa dočkali gólovej odmeny. Moďoroši uplatnil svoju rýchlosť a unikol defenzíve protivníka. Jeho zakončenie síce zastavila tyč, ale hru dobre čítal Dinga a odrazenú loptu dopravil do siete. Vzápätí po prihrávke od Barčíka opäť zamotal hlavu obrane domácich Moďoroši, tentoraz však jeho strele chýbalo pár centimetrov. V 66. minúte sa pripomenulo aj Kalinovo, no nepríjemnú strelu k tyči z ľavačky Ribeira vytesnil Huszárik. Na druhej strane po pase od Moďorošiho obišiel Boďa aj gólmana, žiaľ, z uhla už nestihol presne namieriť. Potom po priťuknutí od Boďu tesne prestrelil bránu Mlynár, ktorý zrejme mohol v tejto pozícii voliť prihrávku na voľného Barčíka. Gólovej poistky sa Turčania dočkali v 73. minúte, keď nebojácne vnikol do šestnástky Boďa a obrana ho zastavila len za cenu nedovoleného zákroku. Sám faulovaný penaltu premenil a bolo 2:0. V záverečnej fáze duelu ešte mohli naši vedenie zvýšiť. Najskôr sa pri zakončení Boďu predviedol Rusnák a potom po nezištnej prihrávke striedajúceho Kurica, čaroval domáci gólman i pri strele Moďorošiho.

Komentár trénera:

V prvom polčase sme hrali veľmi profesorsky. Loptu hráči síce držali na svojich kopačkách, ale chýbal im väčší pohyb aj agresivita a preto súper bez väčších problémov odolával. Ak by som mal hodnotiť našu ofenzívu, tak za zmienku by stála jedna, možno dve akcie. Cez prestávku som po prvýkrát za môjho pôsobenia v Martine musel výraznejšie zvýšiť hlas. Chalani sa prebudili a po prestávke už podali výkon, ktorý zodpovedá nášmu postaveniu v tabuľke. Výrazne zlepšili najmä pohyb a súper postupne odpadol aj kondične. Tešia nás ďalšie body získané vonku aj natiahnutie série neporaziteľnosti. Najmä za výkon v druhom polčase chcem mužstvu poďakovať.

Highlighty zo zápasu: