ŠKM LIPTOVSKÝ HRÁDOK VS. MŠK FOMAT MARTIN

ŠKM LIPTOVSKÝ HRÁDOK
1 - 1
MŠK FOMAT MARTIN
25. septembra 2021 - 15:00 ihrisko Lip. Hrádok TIPOS III.LIGA STRED 9.KOLO
Match Statistics
ŠKM LIPTOVSKÝ HRÁDOK
Kluby
MŠK FOMAT MARTIN
1
Goals
1
SCHNEEWEISS
Scorers
LÍŠKA


1
Žlté karty
1

TIPOS  III. LIGA STRED – 9. KOLO

 

1 : 1 ( 0 : 1 )

 

Góly:

8´- Líška.

 

Základná zostava:

Kulich Peter, Tomka, Arvensis, Jasenovský, Cvik, Líška, Dinga, Chovanec, Kulich Dominik, Lanko, Ďungel (K).

 

Náhradníci:

Bučo, Barčík, Repáň, Šesták, Turčina, Kliuchikov, Hažer.

 

Striedania:

62´-   Repáň          Líška

70´-   Bučo          Arvensis

71´-   Šesták          Jasenovský

76´-   Kliuchikov          Kulich D.

 

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

 

Priebeh stretnutia:

V zápase v Liptovskom Hrádku chceli futbalisti MŠK FOMAT Martin pokračovať v zbieraní bodov na súperových ihriskách a čiastočne sa im to podarilo. Naopak, hráči Hrádku povzbudení víťazstvom nad Dolným Kubínom im to chceli maximálne sťažiť.

Martinčania vstúpili do zápasu sebavedome a celý prvý polčas mali zápas pod kontrolou, dostávali súpera pod tlak a ten sa len ojedinele dostával na našu polovicu, aj to hlavne po našich, niekedy ľahkých stratách lopty v strede ihriska. Už v 3. minúte to skúšal z diaľky Arvensis, ale s nie príliš razantnou strelou si brankár domácich poradil. V 6. minúte center Jasenovského poslal hlavou z gólovej pozície nad bránku Dinga, keď loptu doslova zobral z hlavy lepšie postaveného Líšku, lenže ten si nezakričal…. V 8. minúte už prišiel náš gólový moment. Lanko po ľavej strane vysunul Jasenovského, jeho prihrávka našla v 16-ke Líšku a jeho krížna strela z prvej zapadla presne k tyči- 0 : 1. Skóre sa mohlo meniť aj v 22. minúte, keď zaútočila dvojica D. Kulich – Líška, ten chcel využiť vyššie postavenie brankára, ale z diaľky tesne prestrelil. Potom sa v 40. minúte predviedol opäť D. Kulich, ale jeho zakončenie vyškriabal domáci brankár na roh. Z neho Lanko vyzval na skórovanie Cvika, jeho gólovú hlavičku opäť zneškodnil brankár  Tutura.

Domáci vycítili náš problém v koncovke a tak do druhého polčasu nastúpili bez rešpektu a hra sa vyrovnala. Martinčania sa snažili náskok poistiť a mohlo sa to podariť v 54. minúte. Ďungel potiahol po pravej strane, jeho spätná prihrávka našla Líšku, ktorý však v tutovke namieril vedľa ľavej tyče. Toto hráčov Hrádku ešte viac posilnilo a začali byť nebezpečnejší. Zlomový moment prišiel v 64. minúte a šťastná ruka domáceho trénera, keď stiahol z ihriska Iľjina a nastúpil Pereira. Ten bol v hre len 3 minúty a postaral sa o vyrovnanie. Na pravej strane sme mu nechali dosť času a priestoru pripraviť si loptu na zakončenie a peknou krížnou strelou nedal Petrovi Kulichovi šancu – 1 : 1.

V snahe vystupňovať tempo aj tréner Šuhaj postupne prestriedal. Tešiť sme sa mohli v 80. minúte. Lanko zahral priamy kop do 16-ky, na ten vyskočil Tomka, ale jeho hlavičku k ľavej žrdi zázračným zákrokom zlikvidoval Tutura a držal svoje mužstvo nad vodou. V posledných minútach sa už nič podstatné neudialo a tak v zápase, ktorý sa divákom musel páčiť, nakoniec rezultovala remíza a Martinčania získali ďalší plusový bod v tabuľke pravdy.

Ten by radi potvrdili opäť v sobotu 02.10.2021 o 14:30 na štadióne v Žabokrekoch, kde našim súperom bude MŠK NOVOHRAD Lučenec. Týmto vás chceme na zápas 10. kola TIPOS III.Ligy-Stred srdečne pozvať.

 

Komentár trénera:

Na Liptov sme cestovali s jednoznačným cieľom bodovať. Vzhľadom na priebeh stretnutia neviem bezprostredne po jeho skončení povedať, či som úplne spokojný s remízovým výsledkom. Keby sme mohli ako kritérium použiť šance, o gólik si naše mužstvo zaslúžilo vyhrať. Každý bod dovezený z vonku si však treba vážiť. Škoda chybičky pri inkasovanom góle, kde sme zakončujúceho hráča nedostúpili dostatočne dôrazne. Treba ale podčiarknuť, že strelec to trafil veľmi pekne. Chalani opäť makali, chceli sa presadiť našimi zbraňami a celý zápas išli za víťazstvom. Toto od nich predovšetkým chcem, pretože len tak sa môžu zlepšovať. V tabuľke pravdy máme plus päť bodov a to je veľmi solídna bilancia. Teraz musíme zisk z vonku potvrdiť plným domácim zásahom, a na to sa už ideme naplno sústrediť.

 

Highlighty zo zápasu: