MAJSTROVSKÝ ZÁPAS

III. LIGA ZÁPAD – 20. KOLO

0 : 4 ( 0 : 3 )

Góly:

28′- Siva, 29′- Chupáň, 31′- Dinga, 52′- Líška.

Základná zostava:

Holeš, Ďungel, Cvik, Brodňan, Dadák, Chovanec, Siva, Garaj, Chupáň, Dinga, Líška.

Náhradníci:

Hažer, Hodža, Dolník, Satina, Ceniga, Barčík, Otruba.

Striedania:

12´- Ceniga      Ďungel

39´- Dolník      Dinga

58´- Otruba      Líška

58´- Hodža      Garaj

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Hodnotenie trénera:

Detailne som si pozrel domáci zápas Vrakune s Galantou, a tak sme vedeli, čo nás dnes bude čakať. Aj preto sme išli trénovať na živú trávu a ďakujeme Bystričke, že nám umožnila absolvovať tréning na ich ihrisku. Musím povedať, že ich plocha je udržiavaná ako tá na San Sire. To, na čom sme museli hrať vo Vrakuni, nebolo hodné tretej ligy. Ihrisko bolo ako vystrihnuté z populárneho českého seriálu Okresní přebor. S nepriaznivými podmienkami sa však chalani vyrovnali solídne, veď v prvom polčase v priebehu štyroch minút strelili tri pekné góly a urobili výrazný krok k víťazstvu.

Negatívami úvodného dejstva boli zranenie Tibora Ďungela a rozbitý nos Riša Dingu. Cez prestávku sme chalanom povedali, aby čo najrýchlejšie dali gól a definitívne zlomili odpor súpera. To sa podarilo a potom sme mohli dať väčší priestor mladším chalanom. Do Vrakune sme si prišli po všetky body a cieľ sa nám podarilo splniť. Po dlhšom čase sme vyhrali dva zápasy po sebe, a tak môžme byť spokojní. V nasledujúcom kole máme voľno, takže sa pokúsime trošku dobiť baterky a dobre sa pripraviť na súboj v Častkovciach.

Priebeh stretnutia:

Možno pre niektorých fanúšikov sa malo jednať o jasnú záležitosť hráčov FOMATu, ale treba si pripomenúť, že pred nami tam hrala silná Galanta, momentálne na 2. mieste v tabuľke, a ,,iba„ remizovala 1:1.

Aj preto sa na za zápas vo Vrakuni mužstvo pripravovalo zodpovedne, o čom svedčí aj to, že piatočný predzápasový tréning absolvovalo na prírodnej tráve na Bystričke. Vedeli sme, že ihrisko vo Vrakuni je v zlom stave, ale skutočnosť bola ešte horšia. Hrboľaté, krivé, navyše nepokosené a na niektorých miestach doslova mapy hliny. Ale pánom zo SFZ to evidentne nevadí a licenčná komisia ho schválila, hoci nespĺňa parametre ani pre okresnú súťaž…

Naši hráči sa s týmto faktom vysporiadali, hoci museli v niektorých fázach upustiť od kombinačnej hry, hrať jednoduchšie. Výborným presingom, vyhrávaním osobných súbojov a čistým odoberaním lôpt od začiatku ukázali, kto bude pánom na ihrisku. Už v 2. minúte prišla gólová šanca, keď Siva vysunul Chupáňa, ten ale unáhlene zakončil tesne vedľa. V 12. minúte prišla prvá trhlina do našich plánov, keď musel nútene striedať Ďungel. Jeho miesto zaujal Siva a do stredu zálohy prišiel Ceniga. A tak ofenzíva sa viac presunula na ľavú stranu, kde so spoluhráčmi dobre kombinoval Dadák, často zabiehal aj za obranu domácich a bolo otázkou času, kedy niektorý z jeho centrov nájde gólového adresáta.

Demontáž súpera sme začali v 28. minúte, a za 4. minúty sme spravili z hľadiska výsledku krátky proces. Najprv po rohu Chupáňa vybojoval Líška stratenú loptu, zbavil sa dvoch hráčov súpera, prihrávkou našiel Dingu, ten sklepol Sivovi, ktorý z 10 m z prvej prestrelil domáceho brankára – 0 : 1. Vzápätí v 29. minúte si na výborný center Líšku z pravej strany počkal na zadnej tyči Chupáň a ,,rybičkou“ s prehľadom zvýšil na – 0:2. A v 31. minúte prišiel aj Dadákov moment, keď ho vysunul Chupáň a jeho prudkú prihrávku na prvú tyč zúžitkoval Dinga a pohotovo zvýšil na polčasových – 0:3. Strelec gólu však musel v 39. minúte takisto nútene striedať, keď po hlavičkovom súboji v strede ihriska utrpel tržnú ranu na nose.

Druhý polčas veľké zmeny v obraze hry nepriniesol. Martinčania kontrolovali dianie na ihrisku a domáca Vrakuňa nemala silu ani kvalitu niečo na danom stave zmeniť. Naopak v 52. minúte ich plány Martinčania definitívne zmrazili. Domáci kopali rohový kop, Cvik loptu odvrátil hlavou, hlboko na vlastnej polovici si ju zobral Chupáň, nasadil dlhý šprint nakonci ktorého poslal nezištnú prihrávku Líškovi, a ten pohodlne prekonal brankára Vrakune – 0 : 4. Od tohto momentu sa stretnutie prakticky dohrávalo, cieľom Martina bolo vzadu uhrať nulu a poprípade využiť nejaký brejk. O zmenu skóre sa pokúsil v 70. minúte Dolník, ale jeho strelu z uhla reflexívne vyrazil domáci brankár, ktorý si takisto poradil aj so strelou Hodžu z 84. minúty, a tak konečný výsledok bol stanovený.

Najbližší veľkonočný termín máme voľno, keď odpadol zápas s Kalnou nad Hronom, a tak sa do zápasového kolotoča vrátime 15. apríla na pôde OFK Častkovce.

Domáci zápas odohráme až 22. apríla, keď privítame celok RSC HAMSIK ACADEMY, teda niekdajšie FK Rakytovce.