2
0

SLOVNAFT CUP – 1.KOLO

1 : 4  ( 1 : 3 )

1´- Repáň, 33´- Šesták, 40´- Repáň, 82´- Kulich Dominik.

Zostava:

Kulich Peter, Staš, Arvensis, Cvik, Repáň, Líška, Dinga, Chovanec, Šesták, Lanko, Turčina.

Tomka, Garaj, Jasenovský, Bučo, Kulich Dominik, Kliuchikov, Ďungel, Hažer.

Striedali:

46´   Ďungel          Staš

46´   Tomka         Líška

46´   Garaj          Arvensis

46´   Jasenovský          Turčina

73´   Kulich          Chovanec

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Turiec zažil menší futbalový sviatok, keď sa v zápase Slovnaft Cupu stretli domáci celok ŠK Dynamo Diviaky a hostia MŠK FOMAT Martin. A tak si do hľadiska našlo cestu veľa nie len fanúšikov, ale aj trénerov, hráčov a funkcionárov z celého Turca. Papierový favorit bol jasný a tak všetci boli zvedaví, či sa tento predpoklad potvrdí aj na ihrisku.
Úvod tomu nasvedčoval, keď Arvensis vyhral súboj v strede ihriska, vysunul po pravej strane Šestáka a jeho prudký prízemný center zakončil zblízka dôrazne Repáň, ktorý otvoril skóre zápasu.
Po tomto okamihu Martinčania nepochopiteľne stiahli nohu z plynu. Aj keď mali naďalej územnú prevahu a častejšie držanie lopty, začali hrať zdĺhavo a hlavne nepresne v strede ihriska. Domáci zacítili šancu a v 10. minúte unikol z pravej strany Ďanovský, ale jeho strelu z uhla Kulich vyrazil. Onedlho na to v 14. minúte vybojoval loptu v 16-ke domácich Arvensis ale jeho center na zadnú tyč Šesták v sklze nedočiahol. Trest v podobe vyrovnania prišiel v 24. minúte, keď rozhodca odpískal sporný pokutový kop za faul. Loptu si postavil na biely bod Ďanovský, ale Kulich sa vyznamenal keď penaltu vyrazil. Postranný rozhodca však signalizoval jeho skorší pohyb z bránkovej čiary a opakovaný pokus už domáci útočník premenil 1 : 1.
Črtajúce sa možné prekvapenie však hostia z Martina nedopustili. Zvýšili pohyb, spresnili kombinácie a v 33. minúte sa Líška presadil v súboji na ľavej strane, do jeho presného centra sa zavesil Šesták a zvýšil na 1 : 2 pre Martin. Skóre polčasu uzavrel v 39. minúte svojim druhým gólom zápasu Repáň, keď z hranice pokutového územia z voleja krásne trafil domácimi odrazenú loptu po rohu, a tá presne zapadla za ,,háčiky“ ľavej tyče domáceho brankára Václavíka 1 : 3.
Tréner Šuhaj nebol spokojný s prvopolčasovým výkonom svojho mužstva a tak po prestávke poslal na ihrisko hneď štyroch striedajúcich hráčov. Na hre FOMAT-u sa to hneď prejavilo a domáci sa len sporadicky dostávali do hry. V 51. minúte unikol z prava Ďungel, ale jeho prihrávku Dinga nezakončil a ani následná skrumáž pred domácim brankárom nepriniesla zmenu skóre. V 58. minute mohol opäť FOMAT zvýšiť svoje vedenie, ale presný center Šestáka na zadnú žrď Jasenovský zblízka poslal volejom nad bránku Václavíka. Hoci na strane Martinčanov pribúdali rohy a aj centre z krajov, domáca obrana odolávala. Až v 81. minúte po brejku na dva dotyky zbehol z prava Šesták, spätnou prihrávkou našiel D. Kulicha a ten pekne z prvej zakončil, čím stanovil konečný výsledok zápasu na 1 : 4.
Na zápas dorazila aj početná skupina martinských Ultras a počas celého priebehu vytrvalo a slušne vytvárali pravú futbalovú atmosféru, za čo im patrí veľká vďaka. A na záver veľká ďakovačka spolu s hráčmi. Len je na škodu, že nás nechodia povzbudiť aj na ligové zápasy.
Ďalšie kolo Slovenského Pohára odohráme 25.8. 2021 o 17:00 v Žabokrekoch. Našim súperom bude účastník Fortuna ligy FK Pohronie zo Žiaru nad Hronom.
Ale ešte predtým nás čaká s sobotu 07. 08. 2021 o 17:00 ligový zápas, a súperom bude TJ Tatran Oravské Veselé.