OŠK LIPTOVSKÁ ŠTIAVNICA VS. MŠK FOMAT MARTIN

OŠK LIPTOVSKÁ ŠTIAVNICA
1 - 0
MŠK FOMAT MARTIN
30. septembra 2020 - 15:30 ihrisko Liptovská Štiavnica TIPOS III.LIGA STRED 15.KOLO
Match Statistics
OŠK LIPTOVSKÁ ŠTIAVNICA
Kluby
MŠK FOMAT MARTIN
1
Goals
0
MÚDRY
Scorers


0
Žlté karty
4

TIPOS  III. LIGA STRED – 15. KOLO

 

1 : 0   ( 1 : 0 )

 

Góly:

 

Zostava:

Kulich, Tomka, Arvensis, Garaj, Čakloš, Cvik, Repáň, Dinga, Chovanec, Lanko, Ďungel (C)

 

Náhradníci:

Kraľovanský, Vojvoda, Barčík, Bučo, Turčina, Hažer

 

Striedania

64´   Bučo          Čakloš

75´   Vojvoda          Arvensis

83´   Kraľovanský          Dinga

 

 Tréneri:

Šuhaj Pavol

 

Priebeh stretnutia:

Na zápas predohrávaného 15. kola sme cestovali do Liptovskej Štiavnice s cieľom potvrdiť dobrý výkon z predošlého zápasu a samozrejme odísť s víťazstvom. Nakoniec to bolo inak.

Zápas sa začal na mokrom teréne, ktorý bol v jeho priebehu čoraz ťažší. Nastúpili sme s uzdraveným Dingom a tréner Šuhaj poslal na hrot vysokého Arvensisa. Do zápasu sme vstúpili aktívne, snažili sme sa súperovi vnútiť svoj štýl hry, čo sa nám aj v prvej polhodine darilo. Napriek tomu musel ako prvý zasahovať brankár Martina Kulich, a to už v 2. minúte, keď súper zachytil našu riskantnú rozohrávku. V zapätí musel na opačnej strane vytiahnuť kvalitný zákrok aj brankár domácich Grauza, keď zneškodnil zakončenie Ďungela. V 10. minúte to skúšal Repáň ľavačkou, ale brankár domácich bol pripravený. Vzápätí prišli dva momenty, ktoré mohli zápas obrátiť v náš prospech. Najprv v 11. minúte Garaj ideálne vysunul Čakloša medzi stopérov domácich, ten postupoval sám nikým neatakovaný, ale namiesto toho, aby brankára obišiel, zakončoval zbrklo a nechal vyniknúť brankára Grauzu. Ten sa bravúrne predstavil aj v 13. minúte, keď zlikvidoval Dingovu hlavičku po centri Ďungela, ktorá sa dala označiť za tutovku. Domáci prežili klinickú smrť a postupne sa dostávali do hry, keď bojovnosťou a nasadením začali čoraz lepšie využívať náročný terén. Hrozili najmä po rohových kopoch, kde využívali svoj dôraz v našom pokutovom území. Prišla 31. minúta, prehrali sme súboj na poliacej čiare, a Múdry nechytateľne obtrel svoju strelu o tyč Kulichovej bránky a otvoril skóre 1 : 0. V 40. minúte sme mohli vyrovnať z neprehľadnej situácie pred domácou bránkou, ale neboli sme dostatočne dôrazní.

Po prestávke sme chceli výsledok otočiť, naďalej sme sa snažili využívať na útoky krídelné priestory a centrami nachádzať na hrote operujúceho Arvensisa. Domáci paradoxne mohli svoje vedenie zvýšiť, keď sa v 57. minúte dostali k náhodne odrazenej lopte, ale výborne zasiahol Kulich. V následnom priebehu hry sme si vytvorili niekoľko dobrých pozícii na zakončenie, ale sieť sa nám nepodarilo rozvlniť. Najbližšie bol k tomu Arvensis v 71. minúte, keď si zbehol na prvú žrď a hlavou poslal tesne vedľa center Lanka. Potom sme už hrali vabank, čo domáci využívali na rýchle brejky a náš Kulich včasným vybehnutím dva krát vychytal v tutovkách domácich hráčov. A tak sa skóre už nemenilo.

V nedeľu 04.10.2020 sa o 10:30 predstavíme v Bánovej a následne v sobotu 10.10. 2020 by sme mali, ak to situácia dovolí, privítať na štadióne v Žabokrekoch ďalšieho nepríjemného súpera z Námestova.

 

Komentár trénera:

Na malom ihrisku sme sa snažili súperovu defenzívu prekonať cez krídelné priestory a na hrot sme vysunuli vysokého R. Arvensisa, ktorý mal dominovať najmä vo vzdušnom priestore. V zápase boli pasáže, v ktorých nám to vychádzalo, no veľmi sa nadrieme na gól a dnes to bolo opäť vidno. Chýbajú nám hráči typu Vajagiča či Maťa Boďu. Takisto chalani, ktorí naskočili do stretnutia v jeho priebehu, nepriniesli potrebné oživenie. Náš káder bude treba v zime doplniť, pretože ak nám vypadnú jeden či dvaja hráči, už ich nemá kto zastúpiť a výkon mužstva tak ide dolu.

 

Highlighty zápasu: