MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA VS. MŠK FOMAT MARTIN

MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA
0 - 1
MŠK FOMAT MARTIN
18. mája 2022 - 17:30 ihrisko Rimavská Sobota TIPOS III.LIGA STRED 29.KOLO
Match Statistics
MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA
Kluby
MŠK FOMAT MARTIN
0
Goals
1
Scorers
KRSTICH (OG)


1
Žlté karty
1

TIPOS  III. LIGA STRED – 29. KOLO

 

0 : 1 ( 0 : 0 )

 

Góly:

Krstich (vlastný gól).

 

Základná zostava:

Hažer, Tomka, Niemchaninov, Garaj, Líška, Mlynár, Dinga, Kulich, Lanko, Dauda, Ďungel (C).

 

Náhradníci:

Ruttkay, Satina, Barčík, Radchenko, Šesták, Turčina, Raček.

 

Striedania:

75´- Radchenko          Dauda

90´- Satina         Líška

90´- Ruttkay          Kulich

 

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

 

Priebeh stretnutia:

Futbalisti Rimavskej Soboty majú aktuálne solídnu fazónu, pričom z dvoch posledných zápasov vydolovali plný počet bodov. Naši, naopak, v štyroch kolách po sebe nevyhrali, pripísali si na svoje konto tri remízy a prehru. Proti bývalému prvoligistovi sa im však zvykne dariť, veď vyhrali posledné štyri vzájomné súboje.
Prvý polčas bol obojstranne opatrný. Súperi sa pozorne strážili a nechceli spraviť zbytočnú chybu. Martinčanov pri dvoch nebezpečných akciách súpera podržal gólman Pavol Hažer, ktorý sa do brány postavil po sedemzápasovej prestávke. Naposledy bol medzi tromi žrďami v Rakytovciach, odvtedy dostával príležitosť mladý Samuel Raček.
Do druhého polčasu FOMAT vstúpil aktívnou hrou, prevzal iniciatívu a najmä v jeho úvodnej štvrťhodine jednoznačne dominoval. V 48. minúte potiahol akciu Dominik Kulich, našiel rozbehnutého Lanka, ktorého prudký center si do brány zrazil jeden z brániacich hráčov Rimavskej Soboty. Po dôležitom presnom zásahu sa Turčania snažili kompaktným výkonom otupiť ofenzívne snahy domácich. Predovšetkým sa chceli vyhnúť scenáru z Fiľakova, kde v záverečnej päťminútovke prišli o dvojgólový náskok. Taktickou hrou tentoraz vedenie udržali, pričom pozitívom bolo i to, že prvé súťažné minúty si v mužskom futbale odkrútili dorastenci Ruttkay a Satina.

 

Komentár trénera:

Chalani už sami cítili, že si potrebujú po stretnutí zakričať víťazný pokrik. Ich odhodlanie bolo dobrým signálom. Zvolil som stratégiu s výmenou na brankárskom poste. Samo si v predchádzajúcich dueloch svoje miesto zastal, výmena nesúvisela s jeho výkonmi. Paľo je jedným z našich najpoctivejšie pracujúcich hráčov, v príprave ide na 120 percent a nevynechá jeden tréning. Brankári vedeli o tomto kroku už skôr a nemali s tým problém. Cez polčas sme chalanom zdôrazňovali, že dnes sa tu dajú získať všetky body. Len bolo treba viac dopĺňať finálnu fázu, zlepšiť a zintenzívniť nábehy. Tieto veci sme im vysvetlili a som rád, že to zabralo. Odmenou je víťazstvo, po ktorom sa nám bude lepšie pripravovať na najbližší domáci zápas.

 

Video zo zápasu:

VIDEO