MŠK NOVOHRAD LUČENEC VS. MŠK FOMAT MARTIN

MŠK NOVOHRAD LUČENEC
2 - 1
MŠK FOMAT MARTIN
28. mája 2022 - 14:00 ihrisko Lučenec TIPOS III.LIGA STRED 25.KOLO
Match Statistics
MŠK NOVOHRAD LUČENEC
Kluby
MŠK FOMAT MARTIN
2
Goals
1
KOTORA
TSILOSANI
Scorers
RADCHENKO


1
Žlté karty
0

TIPOS  III. LIGA STRED – 25. KOLO

 

2 : 1 ( 1 : 0 )

 

Góly:

64´- Radchenko.

 

Základná zostava:

Raček, Tomka, Niemchaninov, Garaj, Jasenovský, Líška, Mlynár, Dinga, Radchenko, Lanko, Ďungel (C).

 

Náhradníci:

Barčík, Kulich, Šesták, Turčina, Dauda, Hažer.

 

Striedania:

68´- Dauda          Lanko

75´- Kulich          Garaj

 

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

 

Priebeh stretnutia:

Zápas v Lučenci sa hral na hrboľatom teréne a hráčom FOMATU chvíľu trvalo, kým si na túto situáciu zvykli. Ale už v 7. minúte sme zahrozili prvý krát. Ďungel vysunul po pravej strane Mlynára, ten naservíroval Jasenovskému. Jeho prvá strela skončila na tyči, dorážku vyrazil brankár k Mlynárovi, ale jeho ľavačka mierila tesne nad bránku. Onedlho prišla ďalšia šanca, keď potiahol loptu Radchenko, posunul ju Líškovi a ten mu ju vrátil, ale Artemovu strelu opäť brankár Jenčo skvele vyrazil na roh. Ten zahral Garaj, lopta si našla Líšku v ideálnej pozícii, ale Jenčo nám radosť pokazil. Pomaly sme z neho robili hrdinu zápasu. Svoj počet skvelých zásahov rozšíril v 23. minúte, keď sa Jasenovský zbavil dvoch obrancov, poslal prudký center na Líšku, ale brankár úmysel vystihol. Potom sa osmelili aj hráči Lučenca, vyslali aj niekoľko striel, ale žiadna Račeka neohrozila. Ale prišla 41. minúta a náš „trest“. Po zbytočnej strate lopty prišiel rohový kop, ktorý zahral Kotora na prednú žrď a na prekvapenie všetkých lopta skončila v sieti Račeka – 1 : 0.

Druhý polčas sme začali šancou Jasenovského, ktorý obral o loptu domáceho obrancu, ale jeho krížna strela išla tesne mimo bránku. Na druhej strane Raček vyrazil tiahlu strelu spoza 16-ky. V 64. minúte sme sa už dočkali vyrovnania. Jasenovský sa šikovne zbavil dvoch protihráčov, výbornou prihrávkou našiel Radchenka a jeho ľavačka nedala šancu ani ,,čarodejovi“ v bránke Lučenca a zrovnala skóre – 1 : 1. Zároveň to bol prvý gól Artema v drese FOMATU!!! A svoj strelecký účet mohol onedlho navýšiť. V 73. minúte Jasenovský skvele vybojoval loptu v strede ihriska, perfektou prihrávkou našiel zľava nabiehajúceho Radchenka, ale ten spálil tutovku keď trafil len vybiehajúceho Jenča. A tak v 77. minúte prišlo otrepané ,,nedáš – dostaneš“. Zbytočná strata lopty, prišiel rýchly brejk domácich, prihrávka z pravej strany našla v 16-ke striedajúceho Tsillosaniho a ten obstrelil Račeka – 2 : 1.  Domáci zacítili šancu a v 81. minúte sa dostali do brejku dvaja na jedného, ale domáci útočník z dobrej pozície prestrelil. Šanca na vyrovnanie prišla v 82. minúte, ale Mlynárovu výbornú strelu opäť skvelým zákrokom vyrazil Jenčo. V samom závere pri našej hre vabank ešte zlikvidoval nájazd Mózera brankár Raček.

V stredu 01.06.2022 o 17:30 odohráme ďalšie predohrávané 30.kolo s mužstvom FK Čadca, a v sobotu 05.06.  o 17:30 privítame opäť v Žabokrekoch v 26. kole súpera TJ Krásno nad Kysucou.

 

Komentár trénera:

Vedeli sme, že v Lučenci nás na nekvalitnom teréne čaká náročný duel a hráčov sme na to pripravovali. Približne do 35. minúty hralo mužstvo veľmi dobre, vypracovalo si tri či štyri obrovské šance a mohlo duel rozhodnúť vo svoj prospech. Žiaľ, príležitosti zostali nevyužité, k tomu sme urobili veľkú individuálnu chybu pri bránení štandardky a domáci ju potrestali otváracím gólom. Hráčom sme prízvukovali, aby naďalej hrali aktívne, agresívne a odmenou za ich dobrú robotu bolo vyrovnanie. Potom tam chalani mali dve výborne možnosti na otočenie skóre, no nepadlo im to do siete. Lučenec následne využili ďalšie naše individuálne zaváhanie a vrátil sa do vedenia. Z výsledku som trošku rozčarovaný, pretože minimálne bod si mužstvo zaslúžilo. Nič s tým však už neurobíme a v nasledujúcich dvoch domácich súbojoch sa pokúsime vyhrať. Už viackrát som hovoril, že hrať v amatérskom futbale dva zápasy za týždeň je anomália. Teraz je miernou útechou, že obidva budú u nás v Žabokrekoch, a tak aspoň nemusíme ďaleko cestovať.

 

Highlighty zo zápasu:

VIDEO