MŠK FOMAT MATRIN vs. TJ KOVO BELUŠA

MŠK FOMAT MARTIN
0 - 3
TJ KOVO BELUŠA
1. februára 2020 - 11:00 ihrisko UT Martin - Pltníky Prípravný Zápas
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
TJ KOVO BELUŠA
0
Goals
3


PRÍPRAVNÝ ZÁPAS

 

0 : 3   ( 0 : 1 )

 

Góly:

Zostava: Huszárik, Ďungel, Palenčár, Sproh, Lanko, Chovanec, Garaj, Mlynár, Dinga, Repáň, Boďa.

Striedali:

Hažer, Meľo, Paholík, Brodziansky.

Chýbali:

Stašík, Tomka, Moďoroši, Barčík, Veselovský, Cvik, Vajagič, Vojvoda.

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Priebeh stretnutia:

Martinčania opäť nastúpili bez viacerých zranených hráčov, ale aj proti omnoho vyspelejšiemu súperovi, ako pred týždňom na Kysuciach. Účastník 3.ligy západ sa predstavil vo veľmi dobrom svetle. Disponuje kvalitnými a skúsenými hráčmi, atleticky veľmi dobre pripravenými. Výborne im zahrala stredová formácia a našim hráčom nenechávali veľa priestoru a ani času na kľudnú rozohrávku, navyše veľa súbojov dohrávali až na hranici únosnosti.

Zápas sa mohol vyvíjať v náš prospech, ale to by v 8.minúte museli Boďa s Mlynárom zužitkovať výborný únik Lanka z ľavej strany a jeho skvelú prihrávku pred bránku – prvý menovaný loptu nedočiahol a druhý z pár metrov prestrelil. Následne v 10. minúte sa predviedli hostia, keď strelou z voleja opečiatkovali tyč Huszárikovej bránky. Ale v 19.minúte sa predsa ujali vedenia, keď využili našu chybu v rozohrávke na hranici 16-ky  – 0:1.

Potom sa cca 20. minút hra odvíjala prevažne v strede ihriska bez nejakých vyložených šancí, pribúdali ostré osobné súboje, čo našim hráčom moc nevyhovovalo. Až v 39. minúte kopal Boďa trestný kop, ale jeho technickú strelu k žrdi brankár hostí kryl.

Úvod druhého dejstva Martinčanom veľmi nevyšiel, keď v 51.minúte sme nezachytili únik po ľavej strane, center po zemi Hažer ešte stihol vyraziť ale na dorážku už nemal nárok – 0:2.

Snažili sme sa so zápasom niečo spraviť, postupne prišli na ihrisko striedajúci hráči, ale výsledkom bola len strela Boďu z 18 metrov do pravej tyče.

Kalich horkosti sme dopili v 72. minúte, keď hostia zvýšili hlavou po rohovom kope – 0:3.

V závere mohol nepriaznivý výsledok zmierniť Mlynár, natlačil sa z pravej strany až na hranicu malého vápna, ale gólmana hostí neprekonal.

Našich hráčov stretnutie nezastihlo v dobrom rozpoložení, viazla nám súhra, prihrávky nenachádzali adresáta a často končili mimo ihriska, alebo na kopačkách súpera.

Ďalší prípravný zápas odohráme v sobotu 8. Februára 2020 o 11:00 hodine opäť v domácom prostredí, keď privítame súpera z Lehoty pod Vtáčnikom.

Komentár trénera:

Prvý krát sme sa predstavili na Pltníkoch, mali sme za súpera víťaza minuloročnej 3. ligy – Západ, Belušu. V tejto fáze prípravy to bol kvalitný súper, ktorý nám ukázal kopec nedostatkov. Tí hráči, ktorí dnes zasiahli do zápasu, sa snažili po celých 90 min niečo vymyslieť do uzavretých priestorov. Výsledok je jedna vec, ale v tejto fáze prípravy som rád, že väčšina hráčov odohrala 90 minúte záťaže, čo je v tomto období najpodstatnejšie.