MŠK FOMAT MARTIN VS. TJ TATRAN ORAVSKÉ VESELÉ

MŠK FOMAT MARTIN
3 - 1
TJ TATRAN ORAVSKÉ VESELÉ
17. februára 2023 - 18:00 ihrisko Martin-Pltníky Prípravný zápas 5.
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
TJ TATRAN ORAVSKÉ VESELÉ
3
Goals
1


PRÍPRAVNÝ ZÁPAS

 

3 : 1 ( 1 : 1 )

 

Góly:

23′- Satina, 58′- Líška, 88′- Ďungel.

 

Základná zostava:

Holeš, Ďungel, Chovanec, Cvik, Pavlík, Siva, Ceniga, Chupáň, Líška, Satina, Dinga.

 

Náhradníci:

Otruba, Štrkáč, Becík.

 

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

 

Priebeh stretnutia:

Ďalší prípravný zápas odohrali futbalisti FOMAT-u so svojim bývalým veľkým rivalom z 3.ligy regiónu Stred, a zároveň súčasným účastníkom 3. ligy Východ, TJ Tatran Oravské Veselé. Opäť musel tréner Šuhaj v zostave improvizovať, na ľavej strane obrany odohral celý zápas dorastenec Pavlík a veru nestratil sa. Najviac však potešil návrat Daniela Cvika po ťažkom zranení kolena. V prvom polčase sa hra odvíjala prevažne medzi 16-kami a teda s minimom šancí na oboch stranách. Skóre otvárali Martinčania v 23. minúte a to po vskutku utešenej akcii našich ,, mladých pušiek „. Po pravej strane ušiel obrane hostí Chupáň, poslal presný center na nabiehajúceho Satinu, ktorý z perfektného výskoku hlavou nedal brankárovi Feriančikovi šancu – 1 : 0. Aj v ďalších minútach prebiehal súboj v dobrom tempe a v 33. minúte sa dostali do šance aj hostia a Cvik musel na čiare zastúpiť brankára Holeša. Ale nakoniec sa v 44. minúte dočkali vyrovnania. Z nedôsledného bránenia na hranici 16-ky sa súper dostal ku strele a tá skončila pri pravej tyči Holešovej bránky – 1 : 1.

Po prestávka sa obraz hry veľmi nezmenil a tak zaujali vlastne len dve gólové situácie v podaní Martina. V 58. minúte si na hrudi spracoval loptu Líška a volejom ju poslal pod brvno – 2 : 1. Skóre zápasu sa uzatvorilo v 89. minúte, keď zľava prenikol až k bránkovej čiare Ceniga a jeho prihrávku dopravil do siete Ďungel – 3 : 1.

A prichádza generálka na ligu! V prípade priaznivého počasia odohráme v nedeľu 26. 2. 2023 o 14:00 zápas na prírodnej tráve v Staškove, v prípade zlej predpovede na UT na Pltníkoch. Samozrejme budeme o prípadnej zmene informovať na našej stránke, resp. na FB.

 

Komentár trénera:

V porovnaní s naším posledným prípravným stretnutím tento duel chalanov preveril o niečo menej. Napriek tomu môžeme vypichnúť viacero pozitív. Asi najpodstatnejším z nich je, že sme dali tri veľmi pekné góly. Mužstvo si v zápase vyskúšalo postupný prechod do útoku a tiež rýchle protiútoky, pričom to fungovalo celkom slušne. Šancu sme dali ďalším dvom chlapcom z dorastu – Tomášovi Pavlíkovi a Renému Štrkáčovi. Dobrou správou je i to, že po približne ročnej prestávke sa na ihrisko vrátil Dano Cvik. Dnes v nás môžu prevládať pozitívne pocity.