MŠK FOMAT MARTIN VS. TJ TATRAN OR. VESELÉ

MŠK FOMAT MARTIN
1 - 0
TJ TATRAN ORAVSKÉ VESELÉ
7. augusta 2021 - 17:00 ihrisko Žabokreky TIPOS III.LIGA STRED 2.KOLO
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
TJ TATRAN ORAVSKÉ VESELÉ
1
Goals
0
Líška
Scorers


3
Žlté karty
1

TIPOS  III. LIGA STRED – 2. KOLO

 

1 : 0 ( 1 : 0 )

 

Góly:

22´- Líška.

 

Zostava:

Hažer, Tomka, Garaj, Jasenovský, Cvik, Bučo, Barčík (K), Líška, Chovanec, Lanko, Ďungel.

 

Náhradníci:

Kulich Peter, Staš, Arvensis, Repáň, Dinga, Šesták, Turčina, Kliuchikov.

 

Striedania:

72´-   Šesták          Jasenovský

77´-   Repáň          Líška

89´-   Dinga          Garaj

 

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

 

Priebeh stretnutia:

Po stredajšom pohári v Diviakoch sme opäť museli preladiť na ligový zápas, v ktorom sme sa stretli s celkom z Oravského Veselého. V jeho drese sa predstavilo nielen 5 bývalých hráčov MŠK FOMAT Martin (Feriančík, Ondrek, Moďoroši, Kraľovanský, Raček), ale  zostavu vystužili aj hráčmi MFK Ružomberok na čele s ďalším našim bývalým hráčom Boďom. Ďalej sa predstavili Mrva, Luterán, Tančík.

Vzhľadom na nahustený program, tréner Šuhaj „zarotoval“ so základnou zostavou a začali sme zápas so snahou vnútiť súperovi svoj štýl hry – hrať kombinačne, s dobrým pohybom a dostávať súpera pod tlak. To sa nám aj, hlavne v prvom polčase, darilo. Už v 3. minúte po kombinácii s Barčíkom vnikol do obrany súpera Ďungel, našiel Líšku, ale jeho strela bola zblokovaná. Vzápätí Barčík po faule na seba rýchlo rozohral tresný kop z vlastej polovice, našiel Garaja, ten vysunul do tutovky Jasenovského, ale Peter nastrelil len vybiehajúceho Feriančíka. Potom sa dostali k slovu aj hostia, ale Hažer si s tečovanou strelou Ondreka poradil. Následne v 12. minúte vystihol Líška rozohrávku hostí, sklzom posunul Bučovi, ale ten z hranice veľkého vápna trafil len stred bránky a pripraveného Feriančika. Gólový moment prišiel v 22. minúte, keď sme využili zlú rozohrávku súpera. Janiča v stredovom kruhu obral o loptu Jasenovský, v spolupráci s Barčíkom vysunul Buča, jeho krížna strela trafila pravú tyč Feriančíka a odrazenú loptu dopravil hlavou Líška do siete 1 : 0.  Zároveň to bol jeho premiérový gól v majstrovskom zápase v dese MŠK FOMAT Martin. Aj po góle sme pokračovali v nastúpenom trende, čoho výsledkom po peknej kombinácii bola strela Chovanca tesne nad. V 26. minúte sa predviedol Hažer, keď zlikvidoval dobre mierenú strelu Jurkyho z priameho kopu k pravej tyči. A opäť Hažer famóznym vybehnutím v 35. minúte vychytal z brejku bývalého spoluhráča Boďu.

V druhom polčase sa chopili iniciatívy hostia, snažili sa dlhými loptami dostávať za našu obranu, resp. niečo vyťažiť z rohov alebo zo štandardných situácií. Gólovu šancu si však nevypracovali, ich strely boli väčšinou nepresné a čo prešlo, to chytil spoľahlivý Hažer. Naopak v 53. minúte sme mohli skóre zvýšiť, ale to by musel Jasenovský využiť svoju druhú tutovku po prihrávke Barčíka, keď trafil len brankára Feriančika. V 62. minúte opäť Barčíkova prihrávka na zadnú žrď, ale Jasenovský loptu nedočiahol. V 77. minúte na druhej strane Hažer kryl strelu hostí z pravej strany. Keďže do konca zápasu sa už ani jedno mužstvo nedostalo do vyloženej šance, zápas skončil našim tesným, ale zaslúženým víťazstvom.

V ďalšom kole sa predstavíme 15.8.2021 o 17:00 na pôde nováčika FK Podkonice.

 

Komentár trénera:

Chalanom som už hovoril, že odkedy som tu trénerom, sme ťažšie vyžrebovanie ešte nemali. Prvých v piatich kolách sme narazili, resp. ešte narazíme na kvalitných súperov, ktorí sa podľa mňa umiestnia v prvej sedmičke. A k týmto mužstvám radím aj Oravské Veselé, ktoré  aj v dnešnom zápase potvrdilo svoju kvalitu. Bolo silné v defenzíve a aj pri ich útočných výpadoch sme sa museli mať na pozore. Nebolo jednoduché  dnes získať tri body, o to si ich viac ceníme. Gól Líšku bol aj vyústením našej aktivity, dobrej práce Jasenovského i Buča, zaslúžene sme išli do vedenia. Po prestávke sme sa zamerali na to, aby sme vedenie udržali,  samozrejme s tým, že každú príležitosť využijeme aj na útočenie. Blízko ku gólu mal Jasenovský, mohol to celé zaklincovať, no chýbalo mu aj trochu šťastia. Pri tesnom výsledku bol tak zápas až do konca otvorený, o to viac sa teším, že sme ho vybojovali vo svoj prospech a neinkasovali.

 

Video zo zápasu:

1.polčas

2.polčas