MŠK FOMAT MARTIN VS. TJ TATRAN KRÁSNO NAD KYSUCOU

MŠK FOMAT MARTIN
2 - 0
TJ TATRAN KRASNO N/ KYSUCOU
4. júna 2022 - 17:30 ihrisko Žabokreky TIPOS III.LIGA STRED 26.KOLO
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
TJ TATRAN KRASNO N/ KYSUCOU
2
Goals
0
JASENOVSKÝ
NIEMCHANINOV
Scorers


3
Žlté karty
3
0
Cervené karty
1

TIPOS  III. LIGA STRED – 26. KOLO

 

2 : 0 ( 1 : 0 )

 

Góly:

28´- Jasenovský, 62´- Radchenko.

 

Základná zostava:

Hažer (C), Hodža, Tomka, Niemchaninov, Jasenovský, Líška, Mlynár, Radchenko, Lanko, Turčina, Dauda.

 

Náhradníci:

Palenčár, Garaj, Cvik, Barčík, Repáň, Dinga, Šesták, Ďungel, Raček.

 

Striedania:

70´- Repáň          Dauda

75´- Šesták          Jasenovský

86´- Palenčár          Líška

 

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

 

Priebeh stretnutia:

O štyri dni sme privítali ďalšieho súpera z Kysúc a zápas sa podobal  predošlému s Čadcou. Tréner Šuhaj musel v zostave riadne improvizovať, vlna zranení poriadne mužstvo zasiahla. Do zápasu premiérovo od začiatku nastúpil dorastenec Hodža a treba povedať, že na ihrisku pôsobil veľmi dobre.  Hostia, dirigovaní skúseným Ďuratným, bránili od polovice ihriska s cieľom nedovoliť FOMATU dostať sa do tlaku. Trpezlivo sme však dobýjali obranný val hostí, ale dostali sme sa len k dvom strelám. V 12. minúte Mlynár dostal peknú prihrávku od Radchenka ale prestrelil, a v 20. minúte sa z hranice 16-ky zastreľoval Líška, ale strela z jeho ľavačky letela tesne nad brvno. Paradoxne sa mohli do vedenia dostať hostia, keď v 23. minúte podnikli rýchly brejk a Gáborova tečovaná strela skončila na žrdi Hažerovej bránky. Vzápätí z rohu Hažer skvele reagoval na 2 strely hostí zblízka. Nakoniec sme predsa išli do vedenia. V 28. minúte Mlynár vysunul po pravej strane Daudu a jeho prihrávku od bránkovej čiary premenil v sklze Jasenovský – 1 : 0. Ešte v 44. minúte pohrozili strelou Gábora hostia, ale skóre sa do polčasového hvizdu rozhodcu nemenilo.

Druhý polčas sme začali opäť ofenzívne a druhý gólový moment sa udial v 61. minúte. Rýchla kobinácia na jeden dotyk na pravej strane, prízemná prihrávka našla na hranici 16-ky Radchenka, ten si pohotovo loptu spracoval, obtrel ju o ľavú tyč a Brankár Lastovica ju lovil už len zo siete – 2 : 0. Následne sa v 64. minúte predral na ľavej strane Jasenovský, hľadal Líšku a hostia si dali takmer vlastný gól. V 67. minúte sa opäť predstavil Jasenovský, ale strela na dlhšiu žrď skončila tesne vedľa. Posledných 20 minút sa už zápas dohrával bez vážnejších šancí a tak sa na víťazstve FOMATU už nič nezmenilo.

Budúce kolo odohráme so súperom zo Žarnovice ma ihrisku v Novej Bani v piatok 10.06.2022 o 17:30.

 

Komentár trénera:

Duel mal priemernú treťoligovú kvalitu, ale boli sme v ňom lepším tímom. Súpera sme pustili len do jednej vážnejšej šance, no Hažer sa ukázal ako muž na správnom mieste. Keďže mužstvo hralo už tretí zápas za sedem dní, hráči, ktorí bývajú častejšie vyťažovaní, dostali voľno. Ak si pozrieme zostavu, ktorá na jeseň hrala v Krásne, tak s dnešnou sa zhodovala len v dvoch menách. Tomu sme prispôsobili aj spôsob hry, pričom chalani mali hrať o niečo priamočiarejšie. Súper má skúsenú, ale o niečo menej pohyblivejšiu obranu, takže sme sa snažili presadzovať aj pasmi za chrbty hosťujúcich futbalistov. Tím sa úloh zhostil celkom solídne, zaslúžene vyhral – a to bolo dnes najpodstatnejšie. Keďže dôležité zápasy hrá aj dorast, tak sme po dohode s trénerom Hanekom uvoľnili do mládežníckeho družstva Dominika Kulicha a za neho prišiel Adam Hodža. Kuľo pomohol k výhre dorastu tromi gólmi, dobre zahral i Adam, takže aj z tohto pohľadu môže byť v klube spokojnosť.

 

Highlighty zo zápasu:

VIDEO