MŠK FOMAT MARTIN VS. TJ SOKOL ZUBROHLAVA

MŠK FOMAT MARTIN
7 - 3
TJ SOKOL ZUBROHLAVA
11. marca 2022 - 18:00 ihrisko Martin-Pltníky Prípravný zápas 6. ZÁPAS
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
TJ SOKOL ZUBROHLAVA
7
Goals
3
LÍŠKA 4
MLYNÁR
DAUDA
REPÁŇ
Scorers
JENDROĽ
TOMAŠTÍK
SVETLIAK


PRÍPRAVNÝ ZÁPAS

 

7 : 3 ( 5 : 0 )

 

Góly:

Líška 4, Mlynár, Dauda, Repáň.

 

Základná zostava:

Hažer, Ďungel, Tomka, Nemchaninov, Lanko, Dinga, Dauda, Repáň, Radchenko, Jasenovský, Líška.

 

Náhradníci:

Raček, Šesták, Turčina, Mlynár, Palenčár, Garaj.

 

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

 

Priebeh zápasu:

V rámci pomaly končiacej zimnej prípravy futbalisti FOMAT-u na UT na Pltníkoch odohrali tretí prípravný zápas s lídrom 5. ligy sk. B  TJ Sokol Zubrohlava. A to nie s lídrom hocijakým, hostia vyhrali všetkých 12 zápasov jesennej časti súťaže so skóre 51 : 14 a chýr, ktorý ich predchádzal, potvrdili aj u nás.

Takisto pohľad na naše mužstvo bol pred zápasom o niečo radostnejší oproti minulému týždňu, postupne sa do zostavy vracajú zranení a chorí hráči, a tak tréneri mali k dispozícii podstatne širší káder pre určovanie zostavy. Zároveň menný zoznam našej základnej zostavy napovedá, že sme privítali dvoch hráčov na skúšku, a či zostanú, bude otázka na trénerov a samozrejme na postoji klubu a samotných hráčov.

Zápas sme začali rezko a súper sa mal čo obracať. Už v 4. minúte po rohu z ľavej strany Tomka hlavou opečiatkoval brvno. V 7. minúte sa predviedol akciou Jasenovský, ale Líšku v tutovke brankár hostí vychytal. V 9. minúte sa skóre už menilo, nová akvizícia Radchenko kolmicou vysunul Daudu, ten ešte v koncovke neuspel, ale Líška presne dorazil – 1 : 0. Uplynuli dve minúty a Repáň zvyšoval na – 2 : 0.  Vzápätí Líška neuspel v ďalšej gólovej šanci a na opačnej strane predviedol výborný zákrok Hažer, keď strelu pod brvno vyrazil na roh. V ďalších minútach sa hostia trošku dostali do hry, ale do šancí sa nedostávali. V 29. minúte sa zaskvel brankár hostí, keď zmaril 3 naše dorážky. Ale v nasledujúcej minúte opäť inkasoval, keď akciu Ďungela z pravej strany zakončil Líška – 3 : 0 . Do konca polčasu ešte Líška zavŕšil svoj hattrick. V 36. minúte zakočil peknú akciu Jasenovského – 4 : 0.  A v 39. minúte opäť v pozícii nahrávača Jasenovský a Dauda  hlavou uzavrel skóre polčasu – 5 : 0.

V polčase sme hromadne striedali a chvíľku trvalo, kým si všetko na ihrisku sadlo.  To využili hostia, ktorí ani za daného stavu neskladali zbrane a v 50. minúte skončila strela spoza 16-ky v hornom rohu Račekovej bránky – 5 : 1.  V 53. minúte zaváhanie našej obrany a brankára, a hostia z Oravy znižovali – 5 : 2.  Prekvapenie sa však nekonalo, v 63. minúte zobral všetko do svojich rúk  Mlynár, pomohol si rýchlou narážačkou a z uhla zvýšil – 6 : 2. Svoj strelecký apetít zakončil v 69. minúte Líška, keď na hranici 16-ky hostí objavil zatúlanú loptu a bez prípravy zvyšoval skóre na – 7 : 2 . V poslednej desaťminútovke ešte Raček  zlikvidoval strelu hostí, ale tí nakoniec ešte v 87. minúte uzavreli skóre na – 7 : 3.

Generálku na ligu odohráme v sobotu 19. 3. o 13:00  v Žabokrekoch s miestnym Slovanom.

 

Komentár trénera:

Keďže na tento víkend sme nemali súpera, som rád, že klub zo Zubrohlavy nám vyšiel v ústrety a zápas sme mohli odohrať. Hodnotiť ale môžem vlastne len prvý polčas, kedy sme súpera prakticky nepustili k ničomu. V druhom polčase sa prejavilo to naše také nastavenie, že po prestriedaní sa hráči viac prispôsobili súperovi, naháňajú nejakého pomyselného zajaca a ku všetkej úcte k súperovi nemôžme dostať za polčas 3 góly.