MŠK FOMAT MARTIN VS. TJ DRUŽSTEVNÍK VEĽKÉ LUDINCE

MŠK FOMAT MARTIN
0 - 1
TJ DRUŽSTEVNÍK VEĽKÉ LUDINCE
6. augusta 2022 - 17:00 ihrisko Žabokreky III.LIGA ZÁPAD 1.KOLO
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
TJ DRUŽSTEVNÍK VEĽKÉ LUDINCE
0
Goals
1
Scorers
ORÁVIK


3
Žlté karty
3

 

 

III. LIGA ZÁPAD – 1. KOLO

 

0 : 1 ( 0 : 1 )

 

 

 

Základná zostava:

Hažer, Tomka, Brodňan, Niemchaninov, Almaský, Ceniga, Líška, Barčík (C), Mlynár, Siva, Ďungel.

 

Náhradníci:

Garaj, Dinga, Kulich D., Lanko, Satina, Raček.

 

Striedania:

66´- Garaj      Líška

74´- Dinga      Almaský

74´- Satina      Mlynár

 

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

 

Priebeh stretnutia:

V novovytvorenej súťaži, III. Lige – Západ už pod dohľadom SFZ, bol náš prvý súper pre drvivú väčšinu fanúšikov, ale aj hráčov, veľkou neznámou. A tak sa s napätím očakávalo, aký bude vývoj zápasu.

Hráči FOMATu sa od začiatku snažili vnútiť súperovi svoj štýl hry, snažili sa o krídelné akcie a v krátkom slede vybojovali sériu troch rohových kopov, ale bez gólového efektu. Súper však postupne eliminoval tlak Martina aj dôrazom v osobných súbojoch, čo pocítil aj Miro Barčík, keď si naňho dva krát ,,počkali“ pri autovej čiare a odzbrojili ho len za cenu faulu. A tak v prvej polhodine hry zaujala len strela Cenigu tesne nad bránku po prihrávke Barčíka. O minútu neskôr kontrovali hostia, keď center Orávika poslal jeho spoluhráč hlavou z dobrej pozície takisto nad bránku Hažera. A tak podľa priebehu zápasu to začalo vyzerať, že to bude možno aj o jednom góle. A ten prišiel v 38. minúte, keď si exligista zo Zlatých Moraviec, Orávik nabehol na dlhú loptu, hoci tiesnený si ju naviedol na stred 16-ky a po zemi trafil presne k ľavej tyči Hažerovej bránky – 0 : 1. Daný stav sa v 44. minúte pokúsil zmeniť Mlynár, ale jeho peknú strelu k ľavej tyči efektne zlikvidoval brankár hostí.

Do druhého polčasu sme nastúpili s cieľom zvrátiť daný stav zápasu a už v 53. min. to mohol dokázať Líška, ale po akcii Almaského išla jeho krížna strela len tesne vedľa pravej tyče hosťujúceho brankára. V ďalších minútach sa súper zameral na udržanie výsledku, čo sa mu aj zásluhou rôznych nefér spôsobov darilo. Jeho hráči viac na trávniku ležali, ako hrali, čo im nevýrazný rozhodca toleroval. Hra tak stratila plynulosť a s pribúdajúcimi minútami sa pomaly vzďaľovala nádej na priaznivejší výsledok, hoci sa tréner Šuhaj snažil našu hru okysličiť troma striedaniami. Chýbala hlavne kvalitná finálna prihrávka, a s centrami, či už z hry alebo rohových kopov, si hravo poradil hosťujúci brankár. Paradoxne hostia mohli svoj náskok v 79. minúte ešte navýšiť, ale výborne zasiahol Hažer.

Už v stredu 10. augusta cestujeme na zápas Slovenského pohára do Lieseka na Orave, ktorý odohráme o 17:00 hod. A následne v nedeľu 14. augusta o 10:30 sa predstavíme na ihrisku v Bánovej, v majstrovskom zápase 2. kola III. Ligy – Západ.

 

Komentár trénera:

Naplnil sa scenár, ktorý sme očakávali. Súper bol veľmi dobre fyzicky pripravený, hral v kompaktnom bloku a vo veľkej miere dokázal eliminovať naše silné stránky. Dnes však hráčom nemám čo vyčítať. Možno nám trošku chýbala lepšia výstavba útoku a finálna fáza, no chalani šľapali, dreli a v druhom polčase ukázali odhodlanie nepriaznivý výsledok otočiť. Niekedy ale býva futbal krutý a do sezóny sme vstúpili pre nás nepriaznivým výsledkom. Hneď v nasledujúcom kole sa to však pokúsime odčiniť. Ludince som videl hrať v pohári. Dnes mali to isté rozostavenie, spoliehali sa na ten istý systém a snažili sa dlhými loptami hľadať dvoch útočníkov na hrote. Samozrejme, najsilnejšie zbrane protivníka sme sa snažili eliminovať, naďalej sa ale budeme spoliehať predovšetkým na našu hru. Na tom ani v silnejšej konkurencii nič meniť nebudeme.

 

Video zo zápasu:

VIDEO