MŠK FOMAT MARTIN VS. ŠKM LIPTOVSKÝ HRÁDOK

MŠK FOMAT MARTIN
2 - 1
ŠKM LIPTOVSKÝ HRÁDOK
21. mája 2022 - 17:00 ihrisko Žabokreky TIPOS III.LIGA STRED 24.KOLO
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
ŠKM LIPTOVSKÝ HRÁDOK
2
Goals
1
JASENOVSKÝ
MLYNÁR(PK)
Scorers
FERENC
1
Penalty
0


3
Žlté karty
2

TIPOS  III. LIGA STRED – 24. KOLO

 

2 : 1 ( 2 : 1 )

 

Góly:

Jasenovský, Mlynár (PK)

 

Základná zostava:

Raček, Tomka, Niemchaninov, Garaj, Jasenovský, Líška, Barčík (C), Mlynár, Dinga, Dauda, Ďungel.

 

Náhradníci:

Kulich, Radchenko, Šesták, Lanko, Turčina, Hažer.

 

Striedania:

67´- Kulich          Dauda

80´- Lanko          Dinga

83´- Radchenko          Jasenovský

 

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

 

Priebeh stretnutia:

Po víťazstve 1:0 vo vloženom 29. kole v Rimavskej Sobote sa v zápase s Liptovským Hrádkom očakávalo potvrdenie dobrého výkonu a samozrejme víťazstvo. Podarilo sa to druhé….

Hostia z Hrádku od začiatku vsadili na defenzívu, bránili všetkymi hráčmi od polovice ihriska a tak sme sa ťažšie presadzovali v takomto zhustenom priestore. Napriek tomu sme si vypracovávali šance. Prvú gólovú už v 3. minúte. Po nakrátko zahranom rohu poslal Barčík center na hlavu Dingu, brankár Vilček vytiahol famózny zákrok a chytil čistý gól. Naďalej sme pokračovali v aktívnej hre, hostia sa len sporadicky dostávali do akcií na našej polovici. Skóre sa menilo v 21. minúte. Po dlhšom tlaku na bránku Hrádku po spolupráci s Ďungelom Barčík ,,načapoval“ center na výborne postaveného Jasenovského, jeho hlavičku najprv výborný Vilček vyrazil, ale na dorážku toho istého hráča už nestačil – 1 : 0.

Aj po góle sme pokračovali v tlaku, výborne tento raz fungovala naša ľavá strana cez aktívneho Jasenovského, dopĺňal ho Garaj a takisto Miro Barčík, ktorý operoval na veľkom priestore. A opäť asistoval aj pri druhom góle. V 40. minúte vysunul Ďungela, ten prestrčil do 16-ky, Dauda posunul Mlynárovi, ktorého strelu zastavil obranca hostí rukou. Následný PK ,,Mlynček“ premenil a zvýšil na 2 : 0.  Zdalo sa, že vývoj zápasu ide podľa plánu, ale… V 44. minúte zahrávali hostia rohový kop, loptu sme odvrátili, po ďalšom zblokovanom centri nasledoval náš odkop za 16-ku, kde Ferenc z prvej vracal loptu pred bránku Račeka a na prekvapenie všetkých tento lob skončil v sieti – 2 : 1.

Po tomto šoku sa mohlo skóre ešte raz meniť v prospech FOMATu. Dauda sa presadil po pravej strane, výborne našiel nabiehajúceho Jasenovského, ktorý v absolútnej tutovke zaváhal a brankár Vilček sa ukázal ďalším skvelým zákrokom.

V druhom polčase sa všeobecne očakávalo, že najmä hráči FOMATu zvýšia úsilie a v ich prospech sa bude meniť aj skóre. Opak bol však pravdou. Hráčov Hrádku posmelil náhodný gól z konca prvého polčasu a tak všetky sily vrhli do útoku. V 60. minúte Raček vyrazil hlavičku Pereiru na roh. Za zmienku stojí akcia z 84. minúty, keď Barčík vysunul Lanka, ale jeho prihrávku nedokázali usmerniť do bránky ani Mlynár a ani Líška. A to bolo asi všetko, čo sa dalo v druhom polčase hodnotiť.

Niekedy aj zlé zápasy prinášajú body. V tom najbližšom vycestujeme na štadión Lučenca, kde sa predstavíme  28.05 .2022 o 17:00.

 

Komentár trénera:

Dnes ma náš výkon sklamal, niektorí chalani hrali až podpriemerne a to sa nám môže v nasledujúcich dueloch vypomstiť. Predovšetkým v druhom polčase sme boli v kŕči, mužstvo sa bálo hrať, našlo sa len málo hráčov, ktorí boli ochotní zobrať zodpovednosť na seba. Takémuto súperovi musíme gólovo odskočiť, inak zacíti šancu a je nepríjemný. Šancu, akú mal v závere prvého polčasu Peťo Jasenovský, musíme premieňať. Stále mu opakujeme, že v koncovke nemá špekulovať a keď začne dávať jednoduché góly, potom prídu aj tie pekné. S Litovským Hrádkom sme odohrali ďalší vyrovnaný súboj, ale nepovedal by som, že tento súper nám nesedí.

 

Video zo zápasu:

VIDEO