MŠK FOMAT MARTIN VS. ŠKM LIPTOVSKÝ HRÁDOK

MŠK FOMAT MARTIN
2 - 1
ŠKM LIPTOVSKÝ HRÁDOK
12. septembra 2020 - 15:30 ihrisko Žabokreky TIPOS III. LIGA STRED 7, KOLO
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
ŠKM LIPTOVSKÝ HRÁDOK
2
Goals
1
CVIK
CVIK
Scorers
JANIGLOŠ(PK)
0
Penalty
1


2
Žlté karty
2

TIPOS  III. LIGA STRED – 7. KOLO

 

2 : 1   ( 0 : 1 )

 

Góly:

66´- Cvik, 72´- Cvik.

Zostava:

Hažer, Tomka, Palenčár, Garaj, Čakloš, Cvik, Barčík, Repáň, Chovanec, Lanko, Ďungel (C).

Náhradníci:

Kraľovanský, Arvensis, Vojvoda, Dinga, Bučo, Jurášek, Turčina, Kulich.

Striedania

58´-   Jurášek          Palenčár

58´-   Dinga          Garaj

78´-   Vojvoda          Lanko

86´-   Bučo          Čakloš

89´-   Kraľovanský          Repáň

 Tréneri:

Šuhaj Pavol

Priebeh stretnutia:

Mužstvo Liptovského Hrádku v doterajších 6-tich kolách malo na konte nulu v kolónke víťazstiev, len jednu remízu, a iba 2 strelené góly. Preto sme očakávali jeho tuhý odpor s tým, že sa možno pokúsi o prekvapenie.

Nastúpili sme od začiatku s Mirom Barčíkom, čo bolo pre našu hru kľúčové. Od začiatku zobral réžiu zápasu do svojich rúk, tvoril, usmerňoval, burcoval. Boli sme boli iniciatívnejší. Ako prvý sa strelou z veľkej diaľky mimo bránky  prezentoval Palenčár. V 5. minúte sme mohli ísť do vedenia, Repáň si nabehol na prvú tyč, ale center Čakloša nasmeroval hlavou mimo bránky brankára Vilčeka. Brankár Hrádku si v 8. minúte takisto poradil so strelou Barčíka. Z protiútoku hasil nebezpečnú situáciu pred bránkou Hažera Chovanec, ktorý v snahe odvrátiť center z pravej strany trafil brvno vlastnej bránky. V 16. minúte center Barčíka vrátil hlavou Ďungel na Palenčára, ale ten zblízka minul. Pykali sme paradoxne v 18. minúte. Nedorozumenie Palenčára s Hažerom vyústilo do nariadenej penalty, ktorú kapitán hostí Janigloš s istotou premenil – 0 : 1. Otriasli sme sa z tohoto šoku a už v 22. minúte opäť v permanencii brankár Vilček, keď zlikvidoval trestný kop Barčíka. V 28. minúte sme mohli vyrovnať, po akcii Barčík – Ďungel zakončoval v gólovej pozícii nedôrazne Repáň a nechal vyniknúť brankára Vilčeka. Ten istý nedôraz sa prejavil v 41. minúte, keď center Barčíka z pravej strany zakončoval na zadnej žrdi Ďungel, ale opäť nechal vyniknúť brankára Vilčeka. V 43. minúte Palenčár zakončoval vedľa po spätnej hlavičke Ďungela.

Druhý polčas sme otvorili tlakom, z čoho rezultoval v 56. minúte volej Lanka, opäť zasahoval Vilček. Potom ešte prienik Lanka odvrátila obrana hostí, ale bolo jasné, že náš tlak narastal. V 66. minúte si na roh Barčíka nabehol Dano Cvik a hlavou vyrovnal – 1 : 1. Naďalej sme zvierali mužstvo hostí a v 68. minúte zakončoval z prvej Barčík po centri Lanka, ale Vilček bol namieste. Prišla ale 72. minúta, opäť roh Barčíka a Cvik sa hlavou nemýlil – 2 : 1. Krátko po svojom príchode na ihrisko mohol zvýšiť Vojvoda, ale odvrátenú loptu spoza 16-ky napálil do ľavej žrde Vilčekovej bránky. Už sa zdalo, že zápas budeme kontrolovať do konca, ale mohli sme pykať, keď v nastavenom čase po zlom taktickom vyriešení situácie zavraždil tutovku Hutník.

Ďalšie kolo odohráme v Oravskom Veselom a následne privítame Rimavskú Sobotu.

Komentár trénera:

Hosťom sme darovali vedenie našou hrubou chybou a to ho držalo v zápase. Už v prvom polčase naše mužstvo predviedlo viacero kvalitných akcií, lenže v prvom polčase neboli hráči v pokutovom území súpera dostatočne dôrazní. Cez prestávku som tak musel v kabíne zvýšiť hlas. Chalanom som pripomenul, že na ihrisku si všetko musia odmakať sami a že chcem na nich vidieť snahu získať všetky body. Nabádal som ich najmä na to, aby pri štandardkách využili svoju výškovú prevahu v šestnástke. Práve po takýchto situáciách sme dvakrát skórovali, pričom ešte viacero ďalších šancí zostalo nevyužitých. Mužstvo opäť ukázalo vnútornú silu, pretože otočiť výsledok proti súperovi, ktorý sa zatiahne dozadu a spolieha sa na brejky, nie je nič jednoduché.

V nadstavenom čase sme sa mohli vlastnou nedôslednosťou pripraviť o víťazstvo, našťastie, Hrádok ojedinelú šancu zahodil.

Highlighty zápasu: