MŠK FOMAT MARTIN VS. ŠKM LIPTOVSKÝ HRÁDOK

MŠK FOMAT MARTIN
2 - 1
ŠKM LIPTOVSKÝ HRÁDOK
14. septembra 2019 - 15:30 ihrisko Žabokreky TIPOS III. LIGA STRED 7. Kolo
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
ŠKM LIPTOVSKÝ HRÁDOK
2
Goals
1
VAJAGIČ
GARAJ
Scorers
LACKO


2
Žlté karty
2
0
Cervené karty
0

TIPOS  III. LIGA STRED – 7.KOLO

2 : 1   ( 1 : 1 )

Góly:

26´- Vajagić, 90´- Garaj.

Zostava:

Huszárik, Tomka, Palenčár, Stašík (C), Garaj, Moďoroši, Boďa, Vajagić, Repáň, Mlynár, Chovanec.

Náhradníci:

Barčík, Dinga, Vavák, Cvik, Vojvoda, Ďungel, Hažer, Lanko

Striedania:

46´- Lanko      Repáň

56´- Barčík      Chovanec

56´- Ďungel      Palenčár

73´- Cvik      Vajagić

86´- Dinga      Tomka

 Tréneri:

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Priebeh stretnutia:

Pred úvodným výkopom stretnutia asi najviac zaujalo to, že v základnej zostave Martina chýbali jej dva piliere – Tibor Ďungel a Miroslav Barčík. Po náročnom pohárovom zápase si futbalisti FOMATu museli v zápase proti Liptovskému Hrádku siahnuť až na dno síl. Odpor húževnatého súpera zlomili až v nadstavenom čase.

Martinčania  boli od začiatku aktívnejší, no cez dobre organizovaný obranný val súpera sa im predieralo ťažko. Ako prvý pohrozil v 17. minúte Vajagič, keď sa predviedol nebezpečnou hlavičkou. O tri minúty neskôr vyšiel Liptákom rýchly brejk, no Garaj hráča súpera fantastickým defenzívnym zákrokom do čistej šance nepustil. V 26. minúte dobre kopol roh Moďoroši, v šestnástke najvyššie vyskočil Vajagič a otvoril skóre. Potom sa po vydarenej kolmici stredom ihriska dostal do nájazdu Laco, obišiel aj Huszárika a vyrovnal. V záverečnej fáze prvého dejstva sa neujali ani „štipľavé“ strely tria Mlynár – Moďoroši – Chovanec, a tak mužstvá odchádzali do šatní za nerozhodného stavu.

V 56. minúte poslali tréneri domácich na ihrisko dvojicu Barčík – Ďungel a predovšetkým pravá strana našej ofenzívy začala fungovať o poznanie lepšie. V 64. minúte však musel po rohu hostí a následnom nepríjemnom závare predviesť kvalitný zákrok brankár Huszárik. V 75. minúte sa do zakončenia dostal Barčík, žiaľ tesne minul. Vzápätí spálil tutovku Lanko a potom preletel ponad brvno ďalší Barčíkov projektil. Desať minút pred koncom predviedol Laco pekný slalom rozhodenou obranou FOMATu, ale našťastie s Huszárikom si už neporadil.

Pri záverečnom tlaku sa Turčania dostali k viacerým rohom, a rozhodujúci gól takisto padol po centri. V nadstavenom čase si na nádhernú hĺbkovú prihrávku Stašíka nabehol Tibor Ďungel, v šestnástke našiel Garaja a ten chladnokrvne prekonal Vilčeka.

„Tréneri nás upozorňovali, že Hrádok bude dobre brániť a vyrážať do kontier. Bol to ťažký zápas, ale dreli sme až do konca a vyšlo to. Po takomto víťazstve sú emócie neopísateľné a všetci sme teraz veľmi šťastní. Záverečná akcia bola presne taká, akou sa chceme cez obrany protivníkov presadzovať. V priebehu stretnutie sme podobné veci viackrát nedotiahli do konca, no v nadstavenom čase všetko klaplo, a tak môže byť spokojní,“ povedal strelec víťazného presného zásahu Martin Garaj, ktorý odviedol na obidvoch stranách ihriska množstvo výbornej roboty.

Komentár trénera:

Nenasadenie Ďungela s Barčíkom od začiatku stretnutia malo svoje pozadie, pretože obaja mali z predošlých zápasov drobné zranenia. Vedeli sme, že Hrádok bude veľmi nepríjemný a bude chcieť vyťažiť niečo z toho, že v priebehu ôsmich dní sme nastúpili už na tretí súboj. Po fyzickej stránke som sa o mužstvo nebál, dôležité bolo prepnúť z Ružomberka na ligu predovšetkým v hlavách. Síce úplne všetko nešlo tak ako sme chceli, ale mužstvo ukázalo charakter a ja som na tento tím veľmi hrdý. Radosť v kabíne sa nedá opísať, ale určite viem, že je pravá a nefalšovaná. Ďakujem chalanom za nezlomnosť aj nádhernú pozitívnu emóciu. Víťazstvo venujeme trénerovi nášho dorastu Majovi Šupejovi, ktorý prišiel o otca. Možnosť takto aspoň trochu zmierniť jeho ťažkú situáciu nás takisto hnala dopredu.