3

TIPOS  III. LIGA STRED – 4. KOLO

2 : 1 ( 1 : 0 )

Góly:

23´- Tomka, 90´- Bučo.

Zostava:

Kulich Peter, Tomka, Jasenovský, Cvik, Bučo, Barčík, Líška, Dinga, Chvanec, Lanko, Ďungel.

Náhradníci:

Palenčár, Arvensis, Garaj, Repáň, Šesták, Turčina, Kliuchikov, Hažer.

Striedania:

66´-   Garaj          Líška

66´-   Repáň          Dinga

82´-   Šesták          Lanko

85´-   Arvensis          Jasenovský

90´-   Palenčár          Barčík

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Priebeh stretnutia:

Hráči FOMAT-u sa chceli rehabilitovať za nezdar v Podkoniciach, do cesty sa im však postavilo mužstvo Kováčovej, líder tabuľky s plným počtom bodov. A tak o tento moment bola úloha ťažšia a hráči si siahli až na dno svojich fyzických aj morálnych síl.

Už v úvode zápasu ako prvý pohrozili hostia, z ľavej strany sa dostali až k bránkovej čiare, ale spätnú prihrávku na 5-ku v tutovke poslal  Majerčík nad Kulichovu bránku. V nasledovných minútach sme sa snažili dostať hostí pod tlak a i keď sme mali o čosi viac z hry, výborný súper dobre kontroval. Ale prišla 22. minúta, do brejku sa dostal po ľavej strane Jasenovský , zakombinoval s Líškom, ale  v poslednej chvíli ho zblokoval hosťujúci obranca a lopta putovala na roh. Ten zahrával kapitán Barčík, poslal výborný center na ktorý  najlepšie reagoval Tomka a lopta z jeho hlavy skončila v sieti brankára Vaníka 1 : 0. Gól nás povzbudil a v 31. minúte sme mohli skóre navýšiť. Barčík výborne vystihol zlú prihrávku Macka, narazil si s Jasenovským, vbehol do 16-ky a jeho prudkú prihrávku zakončil v tutovke Jasenovský len do brankára, lopta sa dostala k Bučovi ale ten takisto trafil len gólmana hostí Vaníka.

Do druhého polčasu hráči Kováčovej nastúpili s cieľom niečo s výsledkom spraviť. A veru sa im to aj darilo, dobre kombinovali, boli behaví a hráči FOMAT-u mali čo robiť, aby ich nepustili do gólovej šance. Snažili sme sa dostávať do brejkov a v jednom z nich sa v 70. minúte ocitol Repáň, ale zaváhal. Vzápäti prišiel z protiútoku trest, keď z pravej strany z rohu 16-ky napriahol Slovák a nechytatelne trafil krížnou strelou pravý horný roh Kulichovej bránky – 1 : 1.

V ďalších minútach to bol boj o každý meter ihriska, obaja tréneri sa snažili aj striedaniami zvrátiť výsledok na svoju stranu. V 73. minúte pohrozil Garaj, ale jeho strela letela tesne nad. V 80. minúte predviedol skvelý zákrok Kulich, keď spod brvna vyrazil Mojžišovu strelu. Keď začali plynúť prvé sekundy nastaveného času sa k strele odhodlal Garaj, opečiatkoval ľavú tyč Vaniakovej bránky a hrdinom zápasu sa stal Bučo, keď odrazenú loptu z prvej trafil krížnou strelou k žrdi – 2 : 1. Víťazstvo bolo síce vydreté ale o to cennejšie, lebo sme ho dosiahli po obetavom výkone a s výborným súperom.

Ťažký týždeň pokračuje, keď už v utorok 24.08. o 17:00 hod nás čaká pohárový zápas s prvoligovým súperom z Pohronia, a v nedeľu 29. 08. o 10:30 sa predstavíme na pôde ďalšieho kvalitného súpera v Bánovej.