MŠK FOMAT MARTIN vs. OFK TEPLIČKA NAD VÁHOM

MŠK FOMAT MARTIN
5 - 1
OFK TEPLIČKA NAD VÁHOM
4. marca 2022 - 18:00 ihrisko Martin-Pltníky Prípravný zápas 5. zápas
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
OFK TEPLIČKA NAD VÁHOM
5
Goals
1
LANKO 2
DAUDA 2
LÍŠKA
Scorers
POLJAK


PRÍPRAVNÝ ZÁPAS

 

5 : 1 ( 2 : 0 )

 

Góly:

Dauda 2, Lanko 2, Líška.

 

Základná zostava:

Raček, Šesták, Tomka, Palenčár, Ďungel, Dinga, Jasenovský, Repáň, Dauda, Líška, Lanko.

 

Náhradníci:

Hažer.

 

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

 

Priebeh stretnutia:

V druhom prípravnom zápase sme na štadióne na Pltníkoch privítali ďalšieho účastníka 4. ligy Sever OFK Teplička nad Váhom, ktorá sa po jesennej časti súťaže nachádza na 6. mieste tabuľky.

Hráči FOMAT-u od začiatku zápasu pritlačili svojho súpera a prichádzali aj šance. Už v 5. minúte predviedol prvý z niekoľkých výborných zákrokov brankár hostí, keď Lanko zbehol po ľavej strane, po jeho centri a sklepnutí sa dostal k lopte Repáň, ale jeho gólovú strelu brankár vyrazil a poradil si aj s následnou dorážkou. V 9. minúte sa dostali k slovu hostia, zautočili po ľavej strane, ale  strelu hosťujúceho hráča vyrazil pohotový brankár Raček nad brvno. To bola zároveň jediná akcia hostí, ktorá stála v 1. polčase za zmienku. Hráči FOMAT-u dobrým pohybom, dostupovaním a aj agresivitou marili šance súpera už v zárodku, a čisto získavali lopty najmä v strede ihriska. V 14. minúte sa po rozohratom rohovom kope blysol hlavičkou Tomka, ale obranca Tepličky odvrátil z bránkovej čiary čistý gól. Otváracieho gólu sme sa dočkali v 22. minúte, keď Líška využil chybu v rozohrávke hostí a s prehľadom sa zapísal ako prvý strelec – 1 : 0. Na ďalšie zvýšenie skóre sme si museli počkať do 40. minúty, keď po pravej strane prenikol Šesták a jeho spätnú prihrávku premenil Dauda – 2 : 0. Do prestávky mohol ešte v 41. minúte navýšiť Jasenovský, ale gólovú šancu nevyužil.

Aj druhý polčas sme začali gólovou šancou, keď v 47. minúte Jasenovský nepretavil do úspešného zakončenia peknú krídelnú akciu Ďungela. Vzápätí po pravej strane využil svoju rýchlosť Dauda a jeho strieľaný center premenil Lanko – 3 : 0. Nápor FOMAT-u pokračoval, čo vyústilo do štvrtého gólu v sieti Tepličky, keď sa po ľavej strane prebil do 16-ky Jasenovský, prihrávkou otvoril Daudovi odkrytú bránku a ten už vedel,  ako s ponúknutou šancou naložiť – 4 : 0. Súper  do týchto chvíľ sa len sporadicky dostával k nášmu pokutovému územiu. V 78. minúte však využil náš chvíľkový nedôraz, keď sme ani na 3x nedokázali upratať loptu do bezpečia, a súper strelou z hranice 16-ky znížil – 4 : 1. S našim tímom to však nejako neotriaslo a v 82. minúte  sa z ľavej strany presadil Lanko a krížnou strelou uzavrel skóre zápasu na – 5 : 1.

Hráčom slúži ku cti, že vydržali bez striedania v pomerne vysokom tempe odohrať celý zápas.

 

Komentár trénera:

V tomto zápase sme sa sa snažili zamerať na obrannú fázu hry, k zdvojovaniu, ztrojovaniu a uzatváraním nebezpečných priestorov. V týždni sme sa snažili o nácvik prienikových prihrávok, ktoré sme chceli aj v tomto zápase dostávať do podvedomia hráčov. Tí k tomu pristupovali veľmi zodpovedne. Ale je stále na čom pracovať v tréningovom procese, ešte je stále dosť času, a v ďalšom týždennom mikrocykle budeme naďalej pracovať na odstránení nedostatkov. V tomto zápase bolo veľa pekných momentov, pekných akcií, pekných gólov, samozrejme aj defenzíva pracovala oveľa lepšie ako v predošlom zápase. Teda je vidno, že smer, ktorým sa uberáme, je na správny a už sa tešíme na ďalší progres, ktorým sa budeme snažiť posúvať hernú úroveň mužstva ďalej.