Hažer, Ďungel, Stašík, Veselovský, Palenčár, Chovanec, Vojvoda, Mlynár, Dinga, Lanko, Boďa.

Garaj, Tomka, Moďoroši, Barčík, Sproh, Cvik, Paholík.

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

Priebeh stretnutia:

Martinčania sa v treťom prípravnom zápase stretli s účastníkom IV. Ligy severozápad, ktorý v nej momentálne figuruje na 5. priečke. A pustili sa doň poriadne zostra, keď už v 1. minúte Lankov center nepremenil v tutovke Chovanec. Onedlho v 15. minúte sa po kolmici Stašíka rútil sám na brankára hostí Boďa, ale tiež gólovo nezakončil. A do tretice Boďovu krížnu strelu brankár hostí vyrazil. Potom však predsa prišiel gólový moment, keď si v 25. minúte na presný Mlynárov center nabehol Dinga a hlavou otvoril skóre – 1:0. Očakávalo sa, že naša aktivita bude pokračovať a v 35. minúte to mohol potvrdiť opäť Boďa keď vnikol z pravej strany až pred brankára hostí, ale jeho krížna strela minula tesne pravú tyč. Od tohto momentu naša hra začala upadať, stratil sa pohyb, čo hostia využili. Najprv Hažer síce stihol prvú strelu vyraziť, ale dobiehajúci hráč hostí aj vinou nášho nedôrazu zblízka vyrovnal – 1:1. V 43. minúte išli hostia do vedenia, keď sa odrazenej lopte od Palenčára nestihol uhnúť Veselovský a lopta od jeho hlavy putovala do siete –  1:2.

V krátkej polčasovej prestávke musel tréner Šuhaj zvýšiť hlas a jeho cca 30 sekundový ,,príhovor“ padol v druhom polčase na úrodnú pôdu.

Domáci hráči opäť pridali na pohybe, viac a presnejšie kombinovali a postupne si vytvárali čoraz viac šancí. Najprv v 47. minúte si po nacvičenom signále vbehol zľava do 16-ky Lanko, ale brankár hostí bol namieste a bol z toho len roh. O 2. minúty neskôr bol opäť v permanencii brankár hostí, keď zmaril Boďov pokus. V 50. minúte mohlo zahrmieť na našej strane, ale Huszárik prvú strelu vyrazil a následnú hlavičku hostí zlikvidoval na čiare Stašík. Potom sme sa predsa len dočkali aj gólov v súperovej sieti. Najprv si na prednú tyč nabehol Vajagič a z prvej usmernil k tyči center Boďu a vyrovnal – 2:2. O minútu sme mohli ísť do vedenia, ale to by musel Boďa premeniť svoju piatu šancu v zápase, takto len opäť nechal vyniknúť brankára hostí. Do vedenia sme predsa išli v 62. minúte, keď Ďungel vysunul Boďu, ten mu pätičkou loptu vrátil a ,,Ďungi“ túto skvelú akciu z prvej zakončil krížnou strelou do šibenice 3:2. O dve minúty sa mohol zaskvieť Vojvoda, ale po Vajagičovej nezištnej prihrávke preloboval brankára, ale aj bránku. V 65. minúte prišiel posledný gólový okamih, keď Boďa premenil  pokutový kop po faule na prenikajúceho Repáňa. V nasledujúcich minútach sme sa snažili náš náskok ešte zvýrazniť, ale viaceré sľubné akcie sme nedotiahli do konca. Naopak v posledných desiatich minútach nám podkuroval aj súper, viackrát musel zasahovať Huszárik, alebo strely zblokovali naši hráči. Svoj spoľahlivý výkon Huszárik korunoval v 85. minúte, keď vyrazil penaltu súpera.

Na záver pridávam pre náš klub a taktiež našich fanúšikov nie potešujúcu informáciu. Zrejme toto bolo posledné vystúpenie Milana Vajagiča v drese MŠK FOMAT MARTIN, ktorý odchádza aj s rodinou pracovne do zahraničia.

Milan, zatiaľ ti touto cestou  ďakujeme za všetko, čo si pre náš klub urobil a prajeme veľa šťastia.