MŠK FOMAT MARTIN VS. MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA

MŠK FOMAT MARTIN
4 - 0
MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA
26. septembra 2020 - 15:00 ihrisko Žabokreky TIPOS III.LIGA STRED 9.KOLO
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA
4
Goals
0
CVIK
ČAKLOŠ
REPÁŇ
ARVENSIS
Scorers


1
Žlté karty
2
0
Cervené karty
1

TIPOS  III. LIGA STRED – 9. KOLO

 

4 : 0   ( 0 : 0 )

 

Góly:

52´- Cvik, 55´- Čakloš, 71´- Repáň, 73´- Arvensis.

 

Zostava:

Kulich, Tomka, Garaj, Čakloš, Cvik, Barčík, Repáň, Chovanec (C), Bučo, Lanko, Ďungel.

 

Náhradníci:

Kraľovanský, Arvensis, Vojvoda, Turčina, Hažer.

 

Striedania

67´-   Arvensis          Bučo

73´-   Kraľovanský          Garaj

77´-   Turčina          Ďungel

77´-   Vojvoda          Čakloš

 

 Tréneri:

Šuhaj Pavol

 

Priebeh stretnutia:

Futbalisti Rimavskej Soboty mali výborný vstup do súťaže, ale v posledných štyroch kolách získali len bod, najviac asi zarezonovali dve prehry na domácej pôde s Rakytovcami a Kalinovom.

Sobotný duel v Žabokrekoch lepšie začali Martinčania a od úvodu sa snažili súperovi vnútiť svoj štýl hry. Zaujímavé bolo, že hostia vyrukovali s osobnou obranou na Barčíka v podaní Zvaru. Ale keď ho Miro povodil po celom ihrisku, tak ho to zakrátko prestalo baviť. Už v 5. minúte sme mohli ísť do vedenia, keď Čaklošov prienik po spolupráci s Barčíkom a jeho strieľaný center obranca hostí hasil v poslednej chvíli na roh. Ďalší moment prišiel v 7. minúte, keď opäť Čakloš, tentoraz z ľavej strany parádnou fintou nasadil ,,jasle “ obrancovi hostí, ale jeho kvalitnú prihrávku nezužitkoval z gólovej pozície Ďungel. Dobrá úvodná pasáž našich vyvrcholila po štvrťhodine hry, keď sa do samostatného nájazdu dostal debutant v základnej zostave Bučo, ale koncovku nezvládol a z ideálne pozície minul priestor troch tyčí. O desať minút neskôr Čakloš, opäť po spolupráci s Barčíkom, razantnou prihrávkou hľadal Repáňa, ktorý v sklze už nestihol loptu usmerniť do odkrytej brány. Potom sa osmelili aj hostia, no dve nepríjemné strely Juhásza tesne minuli priestor Kulichovej brány. V závere polčasu ešte pohrozil aj FOMAT. Najskôr po prihrávke Ďungela nepríjemne vystrelil Barčík a následne sa po centri nášho najskúsenejšieho hráča obrana Rimavskej Soboty poriadne zapotila. A tak sa išlo do kabín bez gólového zápisu.

Úvod druhého dejstva vyšiel lepšie hosťom. Hneď v prvej minúte vyšla celku z Gemera dobrá kontra a pri strele Zvaru vytiahol kvalitný zákrok Kulich. V 52. minúte Barčík ideálne kopol roh a pre úplne voľného Cvika už nebol problém skórovať 1 : 0. O tri minúty neskôr parádne zakombinovala dvojica Barčík – Ďungel, a po centri druhého menovaného zvýšil Čakloš presnou hlavičkou na 2 : 0. V 67. minúte predviedli Turčania v plnej rýchlosti ukážkovú kombinačnú akciu, no v poslednej chvíli odkopol loptu z Čaklošovej kopačky v päťke do bezpečia vracajúci sa obranca.

O štyri minúty neskôr pekne vnikol do obrany protivníka Ďungel, ideálne našiel Repáňa a ten už bez väčších problémov rozvlnil sieť 3 : 0. Vzápätí vyhral osobný súboj na polovici ihriska striedajúci Arvensis, dostal sa do samostatného nájazdu, ktorý bezpečne premenil a zvýšil na 4 : 0. V záverečnej fáze stretnutia už domáci v exhibičnom nastavení dokráčali za vysokým víťazstvom, a po prehre v Oravskom Veselom si napravili chuť.

 

Komentár trénera:

Súper mal kvalitne organizovanú defenzívu a dobre pred nami zatváral priestory. Chalanom som cez polčas zdôrazňoval, že ak zostanú dostatočne trpezliví, tak ich čas určite príde. Nakoniec už v prvom polčase sme mali dve-tri výborné šance.

Už v minulom kole sme hrali dobre, len nám to nevyšlo výsledkovo. Tentoraz nám už kvalitný výkon priniesol víťazstvo. Po zmene strán bola naša dominancia jednoznačná, hostí sme takmer do ničoho nepustili a mužstvo výborne zvládlo ďalší domáci zápas. Najmä na vlastnom štadióne chceme bodovať naplno a keď donesieme niečo z vonku, je to príjemný bonus.

Je dobré, že dnes sme vďaka dobrému výkonu mužstva mohli trochu pošetriť niektorých chalanov. Dúfam, že súboj v Liptovskej Štiavnici zvládneme a naladíme sa na šláger v Banovej, na ktorý sa všetci tešíme.

V Rimavskej Sobote som zažil veľmi pekné obdobie ako hráč, pričom pôsobenie na Gemeri mi pomohlo ku zahraničnému angažmánu v Grécku. Rád na tie časy spomínam a aj teraz sme o nich podebatovali s masérom a ich súčasným kapitánom Peťom Petránom. Vyčítajú mi len to, že vlani sme im dali deväť a teraz zas štvorku. Taký je však šport a už teraz viem, že jarná odveta u nich bude poriadne náročná.

 

Highlighty zápasu: