MŠK FOMAT MARTIN VS. MŠK NOVOHRAD LUČENEC

MŠK FOMAT MARTIN
4 - 2
MŠK NOVOHRAD LUČENEC
1. augusta 2020 - 17:00 ihrisko Žabokreky TIPOS III.LIGA STRED 1.KOLO
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
MŠK NOVOHRAD LUČENEC
4
Goals
2
REPÁŇ
BARČÍK
REPÁŇ (PK)
REPÁŇ (PK)
Scorers
PIPÍŠKA (PK)
TANNHAUSER
2
Penalty
1


2
Žlté karty
2

TIPOS  III. LIGA STRED – 1.KOLO

 

4 : 2   ( 2 : 2 )

 

Góly:

18′- Repáň, 40′- Barčík, 59′- Repáň (PK), 66′- Repáň (PK)

Zostava:

Hažer, Ďungel, Cvik, Tomka, Jurášek, Garaj, Chovanec, Barčík, Čakloš, Dinga, Repáň

Náhradníci:

Kraľovanský, Arvensis, Lanko, Vojvoda, Bučo, Turčina, Kulich

Striedania

70´ Lanko          Repáň

 81´ Arvensis          Dinga

85´ Vojvoda          Čakloš

88´ Bučo          Garaj

90′ Turčina          Jurášek

 Tréneri:

Šuhaj Pavol

Priebeh stretnutia:

Stretnutie sme začali v netradičnom rozostavení 4-6-0, keď si na hrot nabiehali viacerí hráči, navyše výborne podporovaní agilnými krajnými obrancami. Už v 2. minúte sme mohli ísť do vedenia, keď Barčík s Garajom rozohrali nakrátko roh, Garaj poslal center na zadnú tyč, kde si nabehol Ďungel, ale jeho hlavička skončila v rukaviciach brankára hostí. Ale v 18. minúte Barčík príkladne zabojoval, odmietol mať výhodu autového vhadzovania, dlhým šprintom zachytil loptu ešte na hracej ploche, centrom ju posadil na hlavu nabiehajúceho Repáňa a ten do protipohybu brankára otvoril skóre – 1:0. V 20. minúte si Ďungel naviedol z prava loptu na stred 16-ky, ale ľavačkou tesne poslal loptu nad bránku hostí. Hostia sa snažili kontrovať rýchlymi protiútokmi, ale šťastie sa na nich usmialo až v 26.min. Prísne posúdený súboj Repáňa s hráčom hostí ako faul, nasledoval kop do našej 16-ky, Hažer nedovolene atakoval útočníka a nasledoval pokutový kop. Skúsený Pipíška sa nemýlil a vyrovnal – 1:1. Aby toho nebolo dosť, Tannhauser v 33.minúte vystihol našu nepresnú rozohrávku a nechytateľne ju z 25. metrov poslal ľavačkou do šibenice Hažerovej bránky. Ani to naše mužstvo nezlomilo. Skvele ho dirigoval neúnavný Barčík, ktorý v 35. minúte zahral roh na hlavu Tomku, ale jeho hlavička tesne minula cieľ. Z našej nátlakovej hry vyplynuli aj štandardné situácie. V 37. minúte poslal Barčík loptu ešte nad, ale o tri minúty neskôr si napravil chuť – priamy kop poslal nechytateľne k ľavej žrdi brankára Dlubáča. S daným stavom sme sa neuspokojili, hneď v 41. minúte opäť Barčíkov roh a volej Ďungela k pravej tyči našiel pripraveného Dlubáča. Minúta 44, Barčík poslal do šance Dingu, ale brankár odvrátil na roh. Z neho opäť Dinga vo veľkej šanci, ale loptu dobre netrafil a tak sa do kabín odchádzalo za nerozhodného stavu – 2:2.

Druhý polčas už bol plne v réžii martinských hráčov, keď sa postupne ukazovala výborná fyzická pripravenosť a hostia začali strácať pôdu pod nohami. V 57. minúte vnikol z ľava Dinga do 16-ky Lučenca, nasledoval faul a Repáň z penalty poslal FOMAT do vedenia – 3:2. V 60. minúte Barčíkov priamy kop brankár Dlubač len s námahou vyrazil a takisto si v 62. minúte poradil aj so strelou Jurášeka z diaľky. V 64. minúte sa opäť menilo skóre. Garaj výborne čítal hru, zachytil rozohrávku Lučenca, vysunul Repáňa, ktorého obrana hostí zastavila len faulom. Sám Repáň nedal Dlubačovi šancu a z bieleho bodu zvýšil na 4:2. Potom ešte v 70. minúte Barčík z polovice ihriska skúšal prelobovať brankára hostí, no bolo to len tesne nad. Hostia z ojedinelého protiútoku zahrozili v 86. minúte, ale Hažer vytiahol skvelý zákrok a strelu Hrudkaya vyrazil na roh a tak skóre zápasu už ostalo nezmenené.

Komentár trénera:

Museli sme nahradiť sedem hráčov z úspešného minulosezónneho kádra, čo nie je vôbec jednoduché. Možno som bol dnes aj o niečo nervóznejší ako zvyčajne, no to už k tomu patrí. Sila kolektívu, duch kabíny, príkladné nasadenie, nezlomnosť, snaha niečo dosiahnuť tu zostali, čo je veľmi pozitívne zistenie a na tom môžeme opäť stavať. Mužstvo otočilo skóre z 1:2 na 4:2 a ja som dnes maximálne spokojný. Chlapcom ďakujem, gratulujem im a nech je tento duel pre nich povzbudením do ďalšej práce. Marko Repáň vynechal počas môjho pôsobenia pri mužstve jeden jediný tréning, tvrdo na sebe maká a som veľmi rád, že hetrik strelil práve on. Dúfam, že mu odhodlanie zlepšovať sa vydrží a ak bude v koncovke taký dôrazný a sebavedomý ako dnes, tak určite zažije viac takýchto vydarených zápasov.

Highlighty zápasu: