MŠK FOMAT MARTIN vs. MŠK NOVOHRAD LUČENEC

MŠK FOMAT MARTIN
5 - 0
MŠK NOVOHRAD LUČENEC
3. augusta 2019 - 17:00 ihrisko Žabokreky TIPOS III. LIGA STRED 1. Kolo
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
MŠK NOVOHRAD LUČENEC
5
Goals
0
GARAJ
BOĎA
BARČÍK
ĎUNGEL
MLYNÁR
Scorers


0
Žlté karty
2

TIPOS  III. LIGA STRED – 1.KOLO

5 : 0 (1:0)

Góly:

36´- Garaj,   49´- Boďa,   57´- Barčík,   74´- Ďungel,   90´- Mlynár.

Zostava:

Huszárik, Tomka, Palenčár, Stašík (C), Garaj, Moďoroši, Boďa, Vajagić, Barčík, Chovanec, Ďungel.

Náhradníci:

Repáň, Mlynár, Vavák, Lanko, Cvik, Vojvoda, Hažer.

Striedania:

64´   Lanko      Vajagić

71´   Mlynár     Palenčár

74´   Vojvoda     Chovanec

78´   Repáň     Boďa

85´   Vavák     Barčík

 Tréneri:

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Priebeh stretnutia:

Martinčanom chvíľu trvalo, kým zlomili streleckú smolu, no potom už naložili súperovi, čo sa do neho zmestilo.
Martinčania nastúpili so stopérskou dvojicou Stašík – Tomka, čo bolo miernym prekvapením, ale čiastočne sa pod to podpísalo i nariadenie Stredoslovenského futbalového zväzu, keď aspoň jeden hráč v základnej zostave musí byť ročník narodenie 2000 prípadne mladší. Vo FOMAT-e majú na súpiske dvoch takýchto futbalistov Tomku a Dingu.
Hostia pricestovali do Turca s defenzívnou taktikou a až šiesti sa zaťahovali do obrannej línie. Martinčanom sa ale od začiatku darilo prekonávať ich prehustený val a do prvej veľkej šance sa dostal už v 10. minúte Vajagić. Vzápätí nechýbalo veľa a skóre mohol otvoriť Moďoroši. V 12. minúte sa opäť dostal ku slovu Vajagić, ktorý z dobrej pozície minul. Srbský kanonier následne zahodil ďalšie dve tutovky a ešte trafil aj brvno. Lučenec sa do jedinej vážnejšej akcie dostal v 33. minúte, keď rýchlu kontru zakončil strelou do brvna Skiba. FOMAT sa gólu dočkal o tri minúty neskôr. Ďungel vysunul dlhý pasom Vajagiča, ten obišiel aj brankára Grujičiča a trafil tyč, no lopta sa odrazila ku Garajovi a ten ju dopravil do siete.

Hneď v úvode druhého polčasu sa v šestnástke Martina pekne uvoľnil Budiský a Huszárik musel vytiahnuť kvalitný zákrok. V 48. minúte výborne potiahol krídelnú akciu Moďoroši, našiel Barčíka, ktorého prihrávku usmernil do siete Boďa. Vzápätí z priameho kopu trafil presne k tyči Barčík a už bolo 3:0. V 67. minúte sa po rohu Barčíka zavesil do vzduchu Boďa a jeho hlavička tesne minula ľavú tyč. Následne Boďa obral o loptu stopéra Pipíšku, dostal sa do samostatného nájazdu, no Grujičič jeho strelu chytil. V 73. minúte sa Boďa výborne zhostil úlohy nahrávača a po jeho vysunutí zvýšil náskok domácich Ďungel. Sedem minút pred koncom vyprášil Grujičičovi rukavice striedajúci Repáň. Na druhej strane prekazil peknú akciu hostí ofsajdový verdikt rozhodcu. V úplnom závere ešte zaujali dva súboje Mlynára s Grujičičom. Prvý ešte vyhral gólman hostí, ale druhý už zvládol lepšie martinský futbalista a upravil na konečných 5:0.

Veľmi dobrým výkonom sa v otváracom súboji jesennej časti prezentoval Filip Moďoroši. Šikovný futbalista ťahal krídelné akcie FOMAT-u a prezentoval sa aj efektnými nožničkami. Po stretnutí ho však najviac tešilo víťazstvo. „V úvode sme sa trápili v koncovke, ale tých päť nepremenených tutoviek nás ešte viac nakoplo. Nakoniec sme aktívnou hrou a peknými gólmi súpera zlomili, potešili fanúšikov, ale aj my sme odchádzali z ihriska s dobrým pocitom,“ spokojne zhodnotil dianie na trávniku hráč, ktorý vie zahrať v strede i a kraji stredovej formácie.

Martinčania opäť jednoznačne prevýšili protivníka po kondičnej stránke, pričom v závere zápasu vyzerali takmer rovnako čerství ako v jeho úvode. ,,Podpísala sa pod to i kvalitná letná príprava. Takisto je však dôležité, aby sme hrali kombinačne, loptu si rýchlo a presne posúvali a aby behal predovšetkým súper a nie my,“ doplnil Filip Moďoroši.

Komentár trénera:

„Pravidlo o zaradení  hráča ročníka 2000 a mladšieho sa mi v amatérskom futbale zdá nezmyselné. V podstate si tréner môže vybrať do zostavy len desať hráčov a jedného mu určí zväz. Našťastie Matej Tomka má potenciál, vyskúšali sme si ho aj v pohári a dnes takisto hral veľmi spoľahlivo,“ ozrejmil situáciu Pavol Šuhaj.

V zápase sme od začiatku  hrali veľmi dobre, nechýbala tomu agresivita pohyb ani kreativita a keby sme po polhodine hry vyhrávali päť či šesť nula, nikto by nemohol nič povedať. Potom sme zlomili aj prekliatie v koncovke a až na krátku možno desaťminútovú pasáž mali chalani všetko absolútne pod kontrolou, pričom súper pod ich tlakom postupne odišiel kondične i mentálne. Náš výkon aj výsledok bol pre fanúšikov najlepšou pozvánkou na ďalšie zápasy.