MŠK FOMAT MARTIN VS. MŠK NÁMESTOVO

MŠK FOMAT MARTIN
2 - 4
MŠK NÁMESTOVO
10. októbra 2020 - 14:30 ihrisko Žabokreky TIPOS III.LIGA STRED 11.KOLO
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
MŠK NÁMESTOVO
2
Goals
4
ĎUNGEL
GARAJ
Scorers
MYDLÁR
GELČINSKÝ
FAJČÁK
SNOVÁK


3
Žlté karty
2

TIPOS  III. LIGA STRED – 11. KOLO

 

2 : 4   ( 1 : 0 )

 

Góly:

33´- Ďungel, 75´- Garaj

 

Zostava:

Kulich, Tomka, Palenčár, Garaj, Cvik, Barčík, Repáň, Dinga, Chovanec, Lanko, Ďungel (C)

 

Náhradníci:

Kraľovanský, Arvensis, Vojvoda, Bučo, Turčina, Hažer.

 

Striedania

51´-   Bučo          Barčík

65´-    Arvensis          Lanko

 

 Tréneri:

Šuhaj Pavol

Priebeh stretnutia:

Námestovo pricestovalo do Turca s vizitkou neporazeného celku, pričom body stratilo len za dve bezgólové remízy v Oravskom Veselom a doma s Kováčovou. Oravčania však museli vynechať svoje stretnutia ôsmeho, deviateho aj vloženého pätnásteho kola. Po tejto pauze sa vrátili do zápasového kolotoča v predchádzajúcom týždni, keď na vlastnom štadióne zdolali Kalinovo 1:0. Ešte pred stretnutím si obidva celky uctili minútou ticha pamiatku dlhoročného trénera a funkcionára námestovského klubu Silvestra Habiňáka, ktorý odišiel do športového neba 8. októbra.

Od začiatku súboja bolo cítiť, že súperi majú jeden pred druhým rešpekt, a tak sa dôraz kládol predovšetkým na kompaktnosť defenzívy. Tímy sa síce snažili nájsť okienka v obrane protivníka, ale do veľkého rizika sa nešlo a rýchly návrat pod loptu znemožňoval väčšie útočné manévre. FOMAT zahrozil po dvoch štandardkách Barčíka, no Repáňovi chýbal vo finálnej fáze kus šťastia. Jediný gól prvého dejstva padol v 33. minúte, keď Barčík nádherne narysoval kolmicu na rozbehnutého Ďungela a domáci kapitán rutinérsky obstrelil vybiehajúceho Greššáka. Pred prestávkou ešte zaujali pohotové zakončenia hosťujúceho Gelčinského a nášho Garaja.

Hneď po zmene strán dostal kvalitný pas za obranu cez polčas striedajúci Mydlár a svoj prvý dotyk s loptou premenil na vyrovnanie. V 55. minúte po centri Palenčára vytlačil Greššák na roh hlavičku Repáňa smerujúcu pod brvno. Potom futbalisti Fomatu predviedli dobrú pasáž, počas ktorej to v šestnástke súpera poriadne horelo. Gól však z náporu nevyťažili, a tak udrelo na druhej strane. Zblokovaný strelecký pokus sa odrazil k skúsenému Gelčinskému, ten si ešte vylepšil pozíciu a prekonal Kulicha. V 68. minúte sa hostia dostali do prečíslenia štyroch proti dvom, ktoré zakončil gólom Fajčák. Vzápätí na druhej strane obral Arvensis o loptu brankára Greššáka, no strelu nášho hráča vykopol obranca súpera z bránkovej čiary. V 75. minúte Arvensis opäť narušil rozohrávku hostí, našiel šprintujúceho Garaja, ktorý z hranice šestnástky namieril presne k tyči. Po znížení Fomat zatlačil Oravčanov pred ich šestnástku, do vyloženej šance sa však nedostal. Päť minút pred koncom pri vabanku domácich využil otvorené obranné priestory Snovák, dostal sa do samostatného nájazdu a upravil na konečných 2:4. Naši tak v treťom zápase po sebe neokúsili, ako chutí víťazstvo, a v Žabokrekoch prehrali prvýkrát od 11. mája 2019, keď ich zdolal Zvolen. Námestovčania si po plnom bodovom zisku naďalej držia tohtosezónnu neporaziteľnosť.

 

Komentár trénera:

Vedeli sme, že súper sa bude spoliehať na rýchle protiútoky a hráči si mali na to dať pozor. V druhom polčase sme však hosťom hrubými chybami ponúkli tri kontry a on naše zaváhania potrestal. Námestovo strelilo štyri góly my len dva, a preto si vyhrať zaslúžilo. Dnes bolo vidieť, ako utrpela naša hra, keď musel opustiť ihrisko Barčík. Celú jeseň to v podstate ťahá desať tých istých hráčov. Musíme si naliať čistého vína, a či sa to niekomu páči alebo nie, pri takejto kvalite kádra na najvyššie priečky súťaže nemôžeme pomýšľať. Nezostáva nám nič iné, len naďalej zodpovedne pracovať, čo najlepšie sa pripraviť na najbližší zápas a pokúsiť sa nazbierať čo najviac bodov. Škoda, že nemohli prísť na štadión fanúšikovia. V takomto veľkom areáli by ich nejakých dvesto mohlo sledovať futbal v bezpečných odstupoch. Nie som odborník, no rozhodnutie zobrať ľudom možnosť ísť si vyvetrať hlavu na čerstvý vzduch a pozrieť si pritom zápas, považujem za nešťastné. Oveľa rizikovejšie je sedieť v krčme či prechádzať sa plným nákupným centrom.

 

Highlighty zápasu: