MŠK FOMAT MARTIN VS. MŠK NÁMESTOVO

MŠK FOMAT MARTIN
4 - 0
MŠK NÁMESTOVO
12. októbra 2019 - 14:30 ihrisko Žabokreky TIPOS III. LIGA STRED 11. Kolo
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
MŠK NÁMESTOVO
4
Goals
0
ĎUNGEL 2
MLYNÁR
MOĎOROŠI
Scorers


1
Žlté karty
1

TIPOS  III. LIGA STRED – 11.KOLO

 

4 : 0   ( 2 : 0 )

 

Góly:

12´- Mlynár, 17´- Ďungel, 61´- Moďoroši, 74´- Ďungel.

Zostava:

Huszárik (C), Palenčár, Moďoroši, Vajagić, Barčík, Mlynár, Dinga, Chovanec, Lanko, Cvik, Ďungel.

Náhradníci:

Tomka, Stašík, Garaj, Baďa, Repáň, Vavák, Vojvoda, Hažer.

Striedania:

58´- Vojvoda      Chovanec

64´- Boďa      Vajagić

77´- Repáň      Mlynár

80´- Vavák      Ďungel

 Tréneri:

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Priebeh stretnutia:

Martinčania sa na zápas proti Námestovu, ktoré doteraz inkasovalo vonku len tri góly, dobre pripravili a nepríjemného súpera po ďalšom kvalitnom výkone vysoko zdolali. Po ťažkom súboji v Bánovej čakal na Martin ďalší náročný duel. V Žabokrekoch privítali nevyspytateľné Námestovo, s ktorým naši tradične zvádzajú vyrovnané zápasy. Navyše, v piatich meraniach síl vonku inkasovali Oravčania len tri góly a treba tiež dodať, že dali len jeden. Oravčania v prvom polčase potvrdili, že majú dobre organizovaný tím, ktorý dokáže byť nebezpečný aj v ofenzíve. Vždy keď sa naši dopustili zbytočnej straty, hostia podnikli rýchlu kontru a boli schopní zahroziť. Aj obrana Turčanov však stála na pevných nohách a v úvodnom dejstve zostala neprekonaná. FOMAT ale ukázal vyššiu kvalitu v útoku a podčiarkol to i gólmi.

Najprv po pohotovej dorážke otvoril skóre Mlynár. Potom Martinčania predviedli svoju typickú rýchlu akciu po pravej strane, na ktorej konci rozvlnil sieť krížnou strelou Ďungel. V 52. minúte hostia dobre ustáli presing FOMATu a založili nebezpečný brejk. Pohyblivý Kurtulík vyhral bežecký súboj s defenzívou domácich, no v koncovke mu už chýbal väčší pokoj. Po hodine hry predviedol slalom obranou Námestova jeden z najlepších hráčov na ihrisku Moďoroši, tá ho zastavila až tesne pred šestnástkou, no len za cenu nedovoleného zákroku. Faulovaný futbalista sa postavil k lopte aj pri následnom priamom kope, nádherne obstrelil múr a bolo 3:0. Oravčania však nezložili zbrane a hneď vzápätí podržal svoje mužstvo kvalitným zákrokom Huszárik. V 74. minúte si na center Barčíka nabehol T. Ďungel a Lešňovský bol proti jeho dôraznej hlavičke bezmocný. V záverečnej fáze stretnutia už líder tabuľky kontroloval priebeh, protivníkovi loptu veľmi nepožičiaval a bezpečne dokráča za tromi bodmi.

Pri absencii zraneného Tomáša Stašíka nastúpil s kapitánskou páskou na ruke najprv T. Ďungel, neskôr po jeho vystriedaní prevzal pásku brankár Róbert Huszárik. V zápase síce až tak veľa roboty nemal, ale keď bolo treba, vytiahol veľmi isté zákroky. „Snažím sa byť za každých okolností stopercentne koncentrovaný a hecovať aj chalanov pred sebou, aby išli stále naplno. Zatiaľ to funguje výborne a aj dnes, keď obrana hrala v pozmenenej zostave, všetko klapalo dobre, pričom konečný výsledok hovorí za všetko,“ povedal martinský brankár. Potom zdôraznil, že o víťazstve rozhodli jeho spoluhráči už v prvom polčase vďaka dvom rýchlym gólom. FOMAT aj zásluhou jeho spoľahlivých výkonov neinkasoval už v štvrtom stretnutí po sebe a v kolónke obdržaných gólov mu stále svieti šestka. „Zatiaľ v súťaži dominujeme a na spomínaných číslach je to vidno. Mužstvo hrá na obidvoch stranách ihriska veľmi dobre a popritom sa už aj brankár zvezie,“ až príliš skromne povedal 29-ročný gólman. V závere našej debaty sme sa ešte vrátil k tomu, koľko ho bude stáť prvý zápas s kapitánskou páskou na rukáve. „Presne neviem, no určite ma „skasírujú“ aj za tento rozhovor. Ale keď sa darí, tak sa ľahšie prispieva i do kasy,“ so širokým úsmevom na tvári uzavrel svoje rozprávanie Róbert Huszárik.

Komentár trénera:

“ Bolo dôležité streliť prvý gól a na túto vlnu sme sa chalanov snažili cez týždeň naladiť,“ načrtol plány martinský tréner Pavol Šuhaj. „Potvrdili sa predzápasové prognózy a prvý gól nám výrazne pomohol. Dosiahli sme ďalšie presvedčivé víťazstvo, aj keď nejaké chybičky v defenzíve tam boli. Napriek tomu musím mužstvo pochváliť. Dnes sme najmä v defenzíve museli so zostavou improvizovať, ale hráči, ktorí nastúpili, si svoje miesto zastali. Naskočili do rozbehnutého vlaku a výsledok 4:0 je aj pre nich výbornou vizitkou. Už v stredu na nás čaká Liptovská Štiavnica, ktorá je farmou Liptovského Mikuláša a predpokladám, že svoj káder vystuží. Bude to náročný duel už len preto, že majú malé ihrisko, na ktorom sa nám do plných bude útočiť veľmi ťažko. Verím však v silu tohto kolektívu,“ zdôraznil Pavol Šuhaj.

 

Video zo zápasu:

1. polčas

2. polčas