MŠK FOMAT MARTIN VS. MFK ŽARNOVICA

MŠK FOMAT MARTIN
5 - 1
MFK ŽARNOVICA
16. októbra 2021 - 14:00 ihrisko Žabokreky TIPOS III.LIGA STRED 12.Kolo
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
MFK ŽARNOVICA
5
Goals
1
DINGA
DINGA
GARAJ
KULICH DOMINIK
BARČÍK
Scorers
AJA SANCHO
0
Penalty
1


TIPOS  III. LIGA STRED – 12. KOLO

 

5 : 1 ( 2 : 1 )

 

 

Góly:

11´- Dinga, 19´- Dinga, 56´- Garaj, 59´- Kulich Dominik, 87´- Barčík.

 

Základná zostava:

Hažer Pavol, Tomka Matej, Garaj Martin, Cvik Daniel, Barčík Miroslav (K), Repáň Marko, Dinga Richard, Chovanec, Christián, Kulich Dominik, Lanko Marek, Ďungel Tibor.

 

Náhradníci:

Palenčár Patrik, Arvensis Radoslav, Jasenovský Peter, Bučo Jakub, Líška Adam, Šesták Richard, Turčina Lukáš, Kliuchikov Daniil, Kulich Peter.

 

Striedania:

59´-   Líška          Lanko

59´-   Kliuchikov          Kulich D.

72´-   Arvensis          Chovanec

73´-   Šesták          Repáň

82´-   Turčina          Ďungel

 

Tréneri:

Šuhaj Pavol, Barčík Miroslav.

 

Priebeh stretnutia:

Martinčanov čakal zápas so Žarnovicou a papierovo to mala byť jasná záležitosť. Ale práve takéto stretnutia bývajú zradné, netreba nič podceniť a hráči musia byť koncentrovaní od prvej minúty. Potvrdilo sa to už v 4. minúte, keď sme viac krát mohli loptu poslať jednoducho do bezpečia, namiesto toho chceli hráči riešiť situáciu futbalovo. Došlo k jej strate a po faule Dingu nariadil rozhodca penaltu, ktorú Sanchez premenil – 0 : 1 . K tejto situácii treba poznamenať, že Dinga sklzom čisto loptu protihráčovi vypichol a keďže sa nejednalo ani o nebezpečnú hru, penalta sa kopať nemala. Hráči sa z tohto úderu rýchlo otriasli a v 11. minúte sa skóre vyrovnalo, keď na ľavej strane výborne zakombinoval Barčík s Lankom, jeho prvý center obranca ešte zblokoval, následný druhý poslal na prvú žrď, kde nabehol Dinga a jeho teč skončil za chrbtom brankára Doveca – 1 : 1. Naďalej sme pokračovali v nátlakovej hre a v 14. minúte opäť v akcii Dinga, keď po centri Ďungela v dobrej pozícii hlavičkoval nad bránku hostí. V 19. minúte  opäť v akcii Dinga, tentoraz gólovo, keď ho po kombinácii s Ďungelom našiel v 16-ke D. Kulich a Rišo prestrelil brankára – 2 : 1. V 26. minúte sa mohol do streleckej listiny zapísať Cvik, ale hlavou nepremenil výborne zahraný trestný kop Barčíka. Výsledkovo mohol polčasový výsledok navýšiť Lanko, keď po vyhranom súboji vnikol do 16-ky a ľavačkou takmer prekvapil brankára Žarnovice.

Druhý polčas začal strelou hosťujúceho Miloševiča, ale Hažer bol namieste. Postupne sme pridávali na intenzite útokov a k zmene skóre prišlo v 56. minúte, keď Barčík vysunul po pravej strane Ďungela, na jeho spätnú prihrávku si nabehol Garaj, jeho prvú strelu brankár vyrazil, Maťo však bol dôsledný a z uhla brankára Doveca už prekonal – 3 : 1.  O tri minúty sa stav zápasu opäť menil – to Dominik Kulich využil zlú rozohrávku brankára hostí, svojim dôrazom obral o loptu Paluszeka a prakticky do prázdnej bránky zvýšil na – 4 : 1. Zápas bol týmto vlastne rozhodnutý, ale tréner Šuhaj chcel nasledujúcimi striedaniami udržať tempo hry a v 68. minúte po pase Barčíka unikol po pravej strane Líška, ale jeho prihrávku Repáň nedočiahol. Svoj výkon v 87. minúte ozdobil Barčík, na ľavej strane zakombinoval s Garajom a na jeho obaľovačku k zadnej žrdi nemal brankár hostí nárok – 5 : 1. V posledných minútach sa mohol dva krát strelecky presadiť Šesták – najprv brankárom vyrazenú strelu Líšku poslal z dorážky vedľa, a zanedlho zaváhal v tutovke po prihrávke Barčíka, keď nastrelil len brankára Žarnovice a tak skóre zápasu  sa už nezmenilo.

V nedeľu 24. 10 2021 o 14:00 sa MŠK FOMAT Martin predstaví na ihrisku v Liptovskej Štiavnici a veríme, že naša spanilá jazda bude pokračovať.

 

Komentár trénera:

Na zápas sme sa pripravovali zodpovedne, pretože sme nechceli nič podceniť. Po zbytočnej strate lopty sa však súper dostal do vedenia, a aj keď sa nám pomerne rýchlo podarilo výsledok otočiť, v prvom polčase naša hra nevyzerala dobre. Zdalo sa mi, že chalani sa spoliehali jeden na druhého, čo je zlý prístup. Keď nebudeme všetci naraz šliapať ako jeden tím, tak za to budeme rýchlo potrestaní. Preto som sa cez prestávku snažil chalanov prebudiť a som rád, že moja snaha padla na úrodnú pôdu. Keďže nemáme vyloženého strelca, nabádal som stredových hráčov, aby sa viac tlačili do šestnástky, pričom dnešný duel bol príkladom, že to má svoj význam. Peter Jasenovský nenastúpil v základe, pretože bol celý týždeň na služobnej ceste a nemohol absolvovať žiadny tréning. Bol však pripravený nastúpiť a ak by sa zápas vyvíjal zlým smerom, asi by išiel na ihrisko. Našťastie nič také sa nestalo a mohli sme ho trošku pošetriť.

 

Highlighty zo zápasu: