MŠK FOMAT MARTIN VS. MFK ŽARNOVICA

MŠK FOMAT MARTIN
5 - 0
MFK ŽARNOVICA - NOVÁ BAŇA
15. augusta 2020 - 17:00 ihrisko Žabokreky TIPOS III.LIGA STRED 3.Kolo
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
MFK ŽARNOVICA - NOVÁ BAŇA
5
Goals
0
REPÁŇ(PK)
ĎUNGEL
GARAJ
REPÁŇ
ARVENSIS
Scorers
1
Penalty
0


0
Žlté karty
1

TIPOS  III. LIGA STRED – 3.KOLO

 

5 : 0   ( 2 : 0 )

 

Góly:

12´- Repáň(PK), 35´- Ďungel, 64´- Garaj, 76´- Repáň, 85´- Arvensis.

Zostava:

Kulich, Tomka, Garaj, Čakloš, Cvik, Repáň, Dinga, Chovanec, Jurášek, Lanko, Ďungel (C).

Náhradníci:

Kraľovanský, Palenčár, Arvensis, Vojvoda, Barčík, Bučo, Turčina, Hažer.

Striedania

67´   Palenčár          Lanko

73´   Arvensis         Garaj

77´   Bučo         Repáň

82´   Kraľovanský         Dinga

82´   Vojvoda         Čakloš

 Tréneri:

Šuhaj Pavol

Priebeh stretnutia:

Po nevydarenom a smolnom zápase v Krásne nastúpil FOMAT s dvomi zmenami v základnej zostave – Barčíka (menšie zdravotné problémy) nahradil Lanko a Hažera v bránke Kulich.

Od začiatku stretnutia nebolo pochýb, kto bude pánom na ihrisku. Už v 3. minúte Garaj vysunul po pravej strane Ďungela, ten vnikol do 16-ky, ale jeho krížna strela len tesne minula vzdialenejšiu tyč. Zmena skóre prišla v 12. minúte, keď Lankov roh obranca hostí odvrátil rukou a Repáň sa z nariadenej penalty nemýlil – 1:0 . V 23. minúte ukážkovú akciu Čakloš – Ďungel zakončoval Garaj tesne vedľa. Potom v 28. minúte opäť v akcii z prava Ďungel, ale jeho center hlavičkoval Lanko len do brvna Pitnerovej bránky. Ale v 35. minúte sa skóre menilo v prospech Fomatu, keď opäť po pravej strane unikol Čakloč a jeho nezištnú prihrávku premenil aktívny Ďungel, čím uzavrel prvopolčasové skóre na 2:0.

V druhom polčase v 50. minúte Chovancovu strelu zlikvidoval brankár Pitner. A opäť brankár hostí – v 58. minúte chytil strelu Garaja po kombinácii Čakloša s Repáňom. Ale v 63. minúte sa už skóre menilo, keď Dinga zachytil rozohrávku hostí, vysunul Repáňa, a ten nabil Garajovi – 3:0. V ďalšom priebehu sa čoraz viac ukazovala výborná fyzická pripravenosť hráčov Fomatu, čo rezultovalo do ďalšieho navýšenia skóre. V 76. minúte striedajúci Arvensis výborne čítal rozohrávku Žarnovice, vysunul Repáňa a ten krížnou strelou prekonal Pitnera – 4:0. A v 85. opäť v akcii Arvensis, keď nekompromisne potrestal chybu hostí a nádhernou strelou od brvna do siete stanovil konečné skóre zápasu – 5:0.

Hostia zo Žarnovice sa počas celého zápasu nedostali do gólových príležitostí, a aj to čo prešlo, zlikvidoval spoľahlivý Kulich v bránke.

V stredu 19. 08.2020 o 17:00 sa predstavíme opäť v Žabokrekoch, kde v druhom kole Slovnaft Cupu hostíme druholigový FK Poprad. Všetkých priaznivcov týmto srdečne pozývame.

Komentár trénera:

Potešila ma predovšetkým nula v kolónke inkasovaných gólov. Chalani dobre blokovali strely, istým výkonom sa prezentoval mladý Kulich. Vpredu mi z našej strany najmä v prvom polčase chýbala väčšia agresivita, ale cez prestávku sme si k tomu niečo povedali a zlepšilo sa to. Dobre do duelu naskočili i striedajúci chalani. Súper približne po 70. minútach odišiel aj kondične a my sme bez väčších problémov dokráčali za zaslúženým a vysokým víťazstvom. Chalani si tak aspoň čiastočne  napravili reputáciu po zbabranom zápase v Krásne. Miro Barčík mal mierne zdravotné ťažkosti a v prípade potreby by do duelu zasiahol. Chalani ale zabojovali, a tak ho nebolo treba vystavovať zbytočne riziku. Pozitívne je tiež to, že hráči, ktorí nastúpili od začiatku vytvorili priestor na to, aby mohli cenné minúty nazbierať naši mladíci.

Highlighty zápasu:

Foto zo zápasu: