MŠK FOMAT MARTIN vs. MFK RUŽOMBEROK

MŠK FOMAT MARTIN
0 - 2
MFK RUŽOMBEROK
10. septembra 2019 - 16:00 ihrisko Žabokreky SLOVNAFT CUP 3. Kolo
Match Statistics
MŠK FOMAT MARTIN
Kluby
MFK RUŽOMBEROK
0
Goals
2


1
Žlté karty
3

SLOVNAFT CUP 2019/2020 – 3.KOLO

0 : 2 ( 0 : 1 )

Góly:

Zostava:

Huszárik, Palenčár, Stašík (C), Garaj, Moďoroši, Boďa, Vajagić, Barčík, Chovanec, Cvik, T. Ďungel.

Náhradníci:

Tomka, Repáň, Mlynár, Dinga, Vavák, Lanko, Vojvoda, Hažer.

Striedania:

60´- Mlynár     Moďoroši

64´- Lanko     Ďungel

86´- Dinga     Vajagić

 Tréneri:

Šuhaj Pavol, Ruman Stanislav.

Priebeh stretnutia:

Futbalisti FOMATu odohrali s 1.-ligovým Ružomberkom vyrovnanú partiu. Až do posledných minút bol výsledok duelu otvorený, no favorit nakoniec papierové predpoklady naplnil. Prvú veľkú šancu stretnutia mal v 11. minúte Novotný, no jeho pokus obrana našich zblokovala. Po následnom rohu neskrotil vysokú loptu Huszárik a Ján Maslo bez väčších problémov otvoril skóre. Vzápätí na druhej strane chýbalo Vajagičovi pár centimetrov, aby hlavou dočiahol na prudký center Barčíka. V 20. minúte vznikol pred bránou Ružomberka poriadny závar, ale obrana hostí ho aj s prispením šťastia ustála. Prvoligista približne po polhodine hry mohol svoj náskok poistiť, Palenčár však fantastickým sklzom zabránil istému gólu. Tri minúty pred polčasovou prestávkou unikol defenzíve súpera popri čiare Boďa, pretlačil sa až do šestnástky, žiaľ jeho prudká prihrávka len preletela popred bránu.
Na začiatku druhého polčasu sa pri strele Novotného predviedol výborným zákrokom Huszárik. Potom po dobrom centri na zadnú tyč pohrozil hlavou Almaský. V ďalších minútach sa hra odvíjala predovšetkým v strede ihriska, pričom loptu mali častejšie na svojich kopačkách Liptáci. V 84. minúte zahodil výbornú možnosť na uzavretie zápasu Exmartinčan Peter Ďungel, ktorý len chvíľu predtým prišiel na ihrisko. Pri záverečnom vabanku FOMATu sa brat nášho krajného obrancu predsa dočkal a upravil na konečných 0:2.
FOMAT však viac ako jeden a pol tisíc fanúšikov, ktorí si našli cestu do Žabokriek nesklamal. Podal veľmi dobrý výkon a jeho hráči si po záverečnom hvizde rozhodcu zaslúžene užili potlesk zaplneného štadióna.
„Rozdiel tam bolo cítiť, veď hrajú o dve súťaže vyššie, a určite sa ešte máme čo učiť, ale určite sme si žiadnu hanbu neurobili. Fantastická bola aj kulisa, keby to takto vyzeralo na každom zápase, to by bola paráda,“ doplnil Christián Chovanec.

Komentár trénera:

Pavol Šuhaj – tréner MŠK FOMAT Martin: Všetci sme sa na súboj proti ligistovi tešili a mužstvo na trávniku potvrdilo, že má svoju kvalitu. Chalani predviedli veľmi kompaktný výkon, nestiahli sa do defenzívy, hrali od začiatku až do konca svoju hru, nevypustili jeden súboj, neodflákali jednu sekundu. Nerozhodil nás ani inkasovaný gól a aj potom mužstvu ukázalo v ofenzíve viacero dobrých vecí. Sme smutní, že sme prehrali, ale určite nie sklamaní. Dúfam, že ľudia ktorí prišli na štadión neľutovali investované peniaze za vstupenku a ani čas, a užili si dobrý futbal. Po zápase si ešte vychutnáme spoločnú večeru a definitívne uzavrieme túto peknú kapitolu. Od ďalšieho dňa s už budeme naplno koncentrovať na ligu.

Ján Haspra – tréner MFK Ružomberok: Od rána som sa na zápas na útulnom štadióne v Žabokrekoch tešil. Stretol som tu kamaráta Paľa Šuhaja a nastúpili sme proti mužstvu, ktoré má druholigové parametre. Duel bol až do konca otvorený a zaujímavý. Kto má rad futbal si mohol prísť na svoje. Dôležité bolo, že sa nám podarilo streliť otvárací gól aj keď potom opäť prišlo naše trápenie v koncovke. Nakoniec už mužstvo dobre rozbehnutý zápas z rúk nepustilo. Martinu gratulujem k dobrému výkonu a tímu úprimne prejem, aby sa mu podarilo postúpiť do vyššej súťaže